01.07.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Хто платитиме податки на нерухомість? Новий занон - нові витрати

З 1 липня набрав чинності закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”, яким передбачається введення податку на нерухомість.

Зокрема законом передбачається введення податку не тільки на житлові квартири і будинки, але і всі господарські будівлі (сараї, гаражі, погреби, літні кухні і т.д.).

Користуйтесь консцультацією: Кому з фізичних осіб податок на нерухомість за 2015 рік доведеться платити у 2016 році

Також законом визначено, що місцеві ради мають право самостійно визначити процентну ставку податку (від 0 до 3% від мінімальної зарплати (МП)) і площу нерухомості, яка не оподатковується (від 60 квадратних метрів за квартиру, від 120 – за будинок, і від 180 квадратних метрів за сумарну площу будинку і квартири).

Однак, якщо квартира здається в оренду, пільгова ставка оподаткування для такої нерухомості не застосовується.

За нерухомість в зоні відчуження, гуртожитки, аварійне житло платити податок не доведеться.

До того ж, згідно із законом, не оподатковується майно сиріт та одиноких матерів, які виховують дитину-інваліда. Не потрібно платити податок з дитячих садків, комунальних будівель, храмів.

Якщо квитанція для сплати податку не надійшла поштою, її потрібно забрати безпосередньо у відділенні податкової служби.

Сплатити рахунок потрібно за 60 днів. 
За несплату податку державою передбачено штраф — за відтермінування оплати на 30 днів буде нараховано штраф у розмірі 10% від суми податку. Якщо сплату ви відтермінували більше, ніж на 30 днів, то очікуйте до основного податку ще плюс 20% від його суми.

Джерело: УНН

Згадайте новину: Власники більше 60 квадратних метрів нерухомості незабаром отримують повідомлення про сплату податку на нерухомість

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення