19.05.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна    Просмотров:  123
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Гонтарева: НБУ ліквідував 30% банківської системи України

Глава Нацбанку закликала не шкодувати про втрату нечесних банків

Україна під час банківської кризи втратила третину банківської системи. Про це заявила глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева на міжнародній конференції "Трансформація діяльності національних банків".

"Ми почистили український банківський сектор. 73 банки – приблизно понад 30% української банківської системи – були ліквідовані. І ми вважаємо, що з точки зору процентного відношення, на жаль, ми втратили 30% банківської системи, але насправді шкодувати нема про що, тому що велика частина цих банків були банками, а машинами для відмивання грошей, порожніми оболонками, олігархічними банківськими структурами", – повідомила Гонтарева.

Згадайте новину: 7 ситуаций, при которых банк будет блокировать выдачу наличных - нововведения НБУ

За оцінками глави НБУ, криза також вдарила по здоровій частині банківської системи, тому Нацбанк домовився з МВФ про структуру рекапіталізації банків. Також Гонтарева нагадала, що були проведені стрес-тести.

"Зараз нам потрібно готувати буфери на випадок можливих проблем в майбутньому. Саме тому ми погодилися з МВФ, що до кінця поточного року будемо вимагати [від банків] 5% рівень капітальної адекватності, в наступному році – 7%, а через три роки – 10%", – зазначила Гонтарева.

Згадайте новину: Персонал банків рік за роком буде тільки скорочуватись завдяки FinTech-стартапам

Нагадаємо, банківська система України, з урахуванням неплатоспроможних фінустанов, у 2015 році отримала 77,935 млрд грн збитку. 

Джерело: Сегодня

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення