Главная Блог ... Новости Довічне позбавлення волі: посилено покарання за держзраду та диверсії Довічне позбавлення волі: посилено покарання за де...

Довічне позбавлення волі: посилено покарання за держзраду та диверсії

Отключить рекламу
Довічне позбавлення волі: посилено покарання за держзраду та диверсії - 0c95b7efdba48e28064dd9961b28b986.jpg

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає посилення кримінальної відповідальності за державну зраду і диверсії.

Йдеться про документ №7116, який Верховна Рада ухвалила 3 березня.

Згідно з даними на сайті ВР, закон вже повернуто з підписом президента.

Цим документом вносяться зміни до статей 111 та 113 Кримінального кодексу:

• За державну зраду тепер передбачено покарання у вигляді 15 років в’язниці або довічного позбавлення волі з конфіскацією майна. Досі ж за держзраду карали позбавленням волі на строк від 12 до 15 років (з конфіскацією майна чи без неї).

• Також передбачено максимальне покарання за вчинення диверсій в умовах воєнного стану чи збройного конфлікту: позбавлення волі на 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Законом запроваджується заборона на амністію осіб, які скоїли держзраду чи диверсію.

Крім того, Володимир Зеленський підписав закон №7124 про посилення відповідальності за мародерство. Цей документ народні депутати також ухвалили 3 березня.

Ним підвищується мінімальна межа кримінального покарання за мародерство.

Так, особі, яка викрала на полі бою речі, що знаходилися при вбитих чи поранених (вчинила мародерство), загрожуватиме позбавлення волі на строк від 5 до 10 років (досі було від 3 до 10 років).

Крім того, доповнюються кваліфікуючою ознакою – вчинення в умовах воєнного або надзвичайного стану – склади злочинів, передбачені статтями: 185 (Крадіжка), 186 (Грабіж), 187 (Розбій), 189 (Вимагання), 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) ККУ.

Варто зазначити, що 3 березня Верховна Рада також ухвалила законопроєкти, які запроваджують відповідальність для колаборантів (осіб, які свідомо співпрацюють із державою-агресором Росією). Їм загрожуватиме до 15 років позбавлення волі. Крім того, для них буде закритий доступ до військової служби та допуск до державної таємниці.

Джерело: fakty.com.ua

 • 1469

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1469

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст