Деякі питання функціонування освітнього мобільного додатка “Мрія”
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 965 від 23.08.2024
№ 1278 від 08.11.2024}
Кабінет Міністрів України постановляє :
1. Затвердити Положення про функціонування освітнього мобільного додатка “Мрія”, що додається.
2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1137 “Питання Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та Реєстру адміністративних послуг” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 3, ст. 136; 2021 р., № 43, ст. 2625; 2022 р., № 69, ст. 4171) і від 2 грудня 2021 р. № 1255 “Про затвердження Положення про програмно-апаратний комплекс “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 96, ст. 6182) зміни, що додаються.
3. Міністерству цифрової трансформації протягом трьох місяців з дня набрання чинності цією постановою забезпечити модернізацію Єдиного державного вебпорталу електронних послуг у частині створення та впровадження в експлуатацію освітнього мобільного додатка “Мрія”.
4. Міністерству освіти і науки протягом трьох місяців з дня набрання чинності цією постановою забезпечити наповнення та доопрацювання програмно-апаратного комплексу “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту” з метою виконання функцій, передбачених Положенням, затвердженим цією постановою.
5. Міністерству культури та інформаційної політики, Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Івано-Франківській обласним, Київській міській державним адміністраціям (військовим адміністраціям) протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою визначити та подати Міністерству освіти і науки перелік закладів загальної середньої освіти (не менше п’яти) та державних закладів спеціалізованої освіти мистецького спрямування, які забезпечуватимуть використання в освітньому процесі освітнього мобільного додатка “Мрія” протягом 2023/24 навчального року.
6. Міністерству освіти і науки забезпечити:
разом з Державною податковою службою проведення звірки відомостей, що містяться в програмно-апаратному комплексі “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту”, з відомостями Державного реєстру фізичних осіб - платників податків;
внесення за результатами звірки автоматизованим способом до записів про вчителів у закладах загальної середньої освіти, що містяться в програмно-апаратному комплексі “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту”, відомостей про реєстраційний номер облікової картки платника податків.
7. Державній податковій службі забезпечити подання Міністерству освіти і науки відомостей про реєстраційний номер облікової картки платника податків осіб, щодо яких проводилася звірка відповідно до пункту 6 цієї постанови, у разі ідентифікації таких осіб.
8. Установити, що обмін інформацією між Міністерством освіти і науки та Державною податковою службою, передбачений пунктами 6 та 7 цієї постанови, здійснюється відповідно до визначеного ними протоколу обміну інформацією.
9. Міністерству цифрової трансформації та Міністерству освіти і науки починаючи з 2024/25 навчального року забезпечити використання в освітньому процесі закладами загальної середньої освіти та державними закладами спеціалізованої освіти мистецького спрямування освітнього мобільного додатка “Мрія” або електронних освітніх інформаційних систем, підключених до освітнього мобільного додатка “Мрія”.
10. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім підпунктів 8-10 пункту 5, підпункту 5 пункту 6 Положення, затвердженого цією постановою, які набирають чинності через шість місяців з дня набрання чинності цією постановою.
ПОЛОЖЕННЯ
про функціонування освітнього мобільного додатка “Мрія”
1. Це Положення визначає основні завдання, функціональні можливості, складові, механізм функціонування та суб’єктів освітнього мобільного додатка “Мрія” (далі - додаток Мрія), процедуру надання доступу до нього, а також порядок використання унікального загальнодержавного ідентифікатора учасника освітнього процесу (далі - Мрія-ID).
2. Додаток Мрія є інформаційно-комунікаційною системою, призначеною для автоматизації управління закладами освіти, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти, інформаційної підтримки учнів та батьків, забезпечення рівного доступу до знань, користування освітніми та інформаційними ресурсами, мультимедійними навчальними матеріалами (аудіо- та відеоматеріалами тощо, які відтворюються за допомогою електронних засобів) та іншими навчальними ресурсами, збору, обробки, накопичення або передачі даних про освітній процес, розвитку інтелектуальних та фізичних здібностей учнів, відслідковування їх успішності, формування необхідних для самореалізації компетентностей.
Додаток Мрія також призначений для створення, обробки, обміну інформацією та документами в електронній формі, зокрема з центральною базою даних програмно-апаратного комплексу “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту”.
Додаток Мрія є складовою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія).
базу даних “Мрія”, призначену для збору, обробки, накопичення, передачі даних про освітній процес з центральної бази даних програмно-апаратного комплексу “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту” та/або електронних освітніх інформаційних систем (далі - освітні системи) шляхом електронної інформаційної взаємодії;
електронну освітню інформаційну систему “Мрія” (далі - система “Мрія”), призначену для автоматизації управління закладами освіти, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти, створення, обробки, обміну інформацією та документами в електронній формі, зокрема з центральною базою даних програмно-апаратного комплексу “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту” (у разі підключення).
Інформація про додаток Мрія та про освітній процес розміщується на веб-сторінці додатка Мрія.
3. У цьому Положенні терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, “Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг”, “Про освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, “Про захист персональних даних”, Положенні про Єдиний державний вебпортал електронних послуг, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1137 “Питання Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та Реєстру адміністративних послуг” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 3, ст. 136; 2022 р., № 69, ст. 4171), інших нормативно-правових актах, що регулюють відносини у сфері освіти і науки.
4. Користування додатком Мрія здійснюється на безоплатній основі цілодобово сім днів на тиждень, крім випадків проведення модернізації або планових і позапланових профілактичних та/або технічних робіт, пов’язаних з усуненням технічних та/або методологічних недоліків чи технічного збою в роботі, тривалість проведення яких визначається технічним адміністратором Порталу Дія із повідомленням власнику (держателю) Порталу Дія.
Власником (держателем) додатка Мрія та виключних майнових прав інтелектуальної власності на його програмне забезпечення є держава в особі Мінцифри.
Програмне забезпечення додатка Мрія використовується державним підприємством “ДІЯ”.
5. Додаток Мрія виконує такі основні завдання:
1) забезпечення користувачів інформацією про розклад навчальних занять учнів, час їх початку та домашні завдання;
2) ведення електронних класних журналів і щоденників;
3) формування профілів (облікових записів) користувачів: батьків, вчителів та учнів (загальної характеристики користувача, яка містить інформацію про нього в рамках освітнього процесу);
4) забезпечення комунікації та взаємодії між вчителями, батьками та учнями;
5) забезпечення користувачів інформацією про перебіг освітнього процесу;
5 - 1 ) формування засобами додатка Мрія за бажанням батьків інформації щодо динаміки результатів навчання учня шляхом порівняння середнього значення поточних оцінок з навчального предмета за поточний та попередній календарні місяці або за інші періоди;
{Пункт 5 доповнено підпунктом 5 - 1 згідно з Постановою КМ № 965 від 23.08.2024 }
6) надсилання користувачам сповіщень стосовно перебігу освітнього процесу, зокрема про успішність учня;
7) формування засобами додатка Мрія електронних відображень інформації, що міститься в документах, які можуть пред’являтися (надаватися) через додаток Мрія, та відображення іншої інформації, що може бути отримана з національних електронних інформаційних ресурсів, інших інформаційно-комунікаційних систем, єдиних інформаційних систем та систем електронного документообігу;
8) формування та передача засобами додатка Мрія до інших інформаційно-комунікаційних систем за бажанням користувачів електронної копії електронного відображення інформації, що міститься в документах;
9) передача засобами додатка Мрія до інших інформаційно-комунікаційних систем за бажанням користувачів окремої інформації, відомостей, даних, що містяться в електронному відображенні інформації, що міститься в документах;
10) формування засобами додатка Мрія за бажанням користувачів електронної копії електронного відображення інформації, що міститься в документах, для подальшої можливості її передачі електронною поштою;
11) розміщення та відображення мультимедійних (аудіо- та відеоматеріалів тощо, які відтворюються за допомогою електронних засобів), інформаційних, освітніх та пізнавальних матеріалів;
{Підпункт 11 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 965 від 23.08.2024 }
12) захист даних (зокрема персональних) додатка Мрія від несанкціонованого доступу, знищення, модифікації;
13) обробка (збирання, реєстрація, накопичення, зберігання, адаптування, зміна, поновлення, використання і поширення (розповсюдження, передача), знеособлення, знищення) інформації про освітній процес;
14) виконання інших завдань, визначених законодавством.
6. Відповідно до завдань додаток Мрія має такі функціональні можливості:
1) електронна ідентифікація та автентифікація користувачів, зокрема з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронних підписів, що базуються на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу, та/або засобів Порталу Дія, зокрема мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
2) користування додатком Мрія за допомогою електронного пристрою, критерії якого підтримують використання додатка Мрія;
3) автоматичне заповнення форм (полів) документів, які створюються засобами додатка Мрія, відомостями, отриманими в порядку електронної інформаційної взаємодії з національних електронних інформаційних ресурсів, інших інформаційно-комунікаційних систем;
4) автоматична перевірка повноти заповнення форм (полів) документів, які створюються засобами додатка Мрія, а також у разі, коли законодавством визначені відповідні алгоритми автоматичної перевірки, - достовірності наданих у таких документах відомостей;
5) відображення інформації щодо переданих електронних копій (відомостей, даних) електронного відображення інформації, що міститься в документах, а саме ідентифікатора запиту, інформації про отримувача запиту, дату запиту та вид документа, що запитувався;
6) передача/прийняття та оброблення інформації в режимі реального часу, безперервність роботи додатка Мрія;
7) розмежування та контроль доступу до інформації, яка міститься у додатку Мрія;
8) перевірка повноважень користувачів і надання їм права на виконання певних дій із захищеними ресурсами (читання, модифікація, знищення, введення інформації тощо);
9) моніторинг відвідування користувачами додатка Мрія, реєстрація подій, що відбуваються у додатку Мрія і стосуються його безпеки, блокування несанкціонованих дій щодо захищених ресурсів та автоматичне інформування технічного адміністратора Порталу Дія про вчинення таких дій;
10) отримання, обробка та передача в електронній формі передбаченої цим Положенням інформації з інформаційно-комунікаційних систем, баз даних, зокрема центральної бази даних програмно-апаратного комплексу “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту”;
11) інформування користувачів, які зареєструвалися у додатку Мрія та виявили бажання застосувати інформацію з національних електронних інформаційних ресурсів, інших інформаційно-комунікаційних систем, єдиних інформаційних систем та систем електронного документообігу, про обробку інформації про них, зокрема їх персональних даних, а також про передачу зазначених даних від/до додатка Мрія;
12) інформування щодо суб’єктів господарювання, які підключені до додатка Мрія, зокрема, надають учням призи, премії, бонуси у зв’язку з використанням Мрія-ID або на інших умовах, визначених такими суб’єктами господарювання;
{Підпункт 12 пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 965 від 23.08.2024 , № 1278 від 08.11.2024 }
12 - 1 ) формування та відображення інтерактивної візуалізації (дашбордів) результатів навчання учнів;
{Пункт 6 доповнено підпунктом 12 - 1 згідно з Постановою КМ № 965 від 23.08.2024 }
13) отримання в електронній формі інформації з освітніх систем, передбаченої цим Положенням;
14) інші функціональні можливості, необхідні для виконання завдань додатка Мрія.
батьки - фізичні особи, яким присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків, які є батьками або іншими законними представниками дітей, які є учнями закладів освіти, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти, та які після проходження електронної ідентифікації та автентифікації в порядку, встановленому цим Положенням, використовують засоби додатка Мрія відповідно до його функціонального призначення;
вчителі - фізичні особи, яким присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків, які займають посади педагогічних працівників, зокрема викладачів, у відповідному закладі освіти та які після проходження електронної ідентифікації та автентифікації в порядку, встановленому цим Положенням, використовують засоби додатка Мрія відповідно до його функціонального призначення;
учні - фізичні особи, зараховані до закладу освіти, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти, які здобувають у будь-якій формі початкову, базову середню чи профільну середню освіту, які після проходження електронної ідентифікації та автентифікації в порядку, встановленому цим Положенням, використовують засоби додатка Мрія відповідно до його функціонального призначення;
заклади освіти, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти (далі - школи);
2) власник (держатель) Порталу Дія;
3) технічний адміністратор Порталу Дія.
8. Батьки використовують додаток Мрія для отримання інформації про учня та:
користуватися додатком Мрія безоплатно і цілодобово;
отримувати інформацію про учня, зокрема розклад навчальних занять учня, вчителів, оцінки, відвідування та пропуски занять, домашні завдання, олімпіади, конкурси та інші заходи;
отримувати інформаційну підтримку щодо порядку користування додатком Мрія;
звертатися до технічного адміністратора Порталу Дія та власника (держателя) Порталу Дія із пропозиціями (зауваженнями) щодо функціонування додатка Мрія;
користуватися іншими функціональними можливостями додатка Мрія;
2) можуть завантажувати фото учня.
9. Учні використовують додаток Мрія для отримання інформації про навчання та мають право:
1) користуватися додатком Мрія безоплатно і цілодобово;
2) отримувати інформацію про навчання, зокрема розклад навчальних занять учня, вчителів, оцінки, відвідування та пропуски занять, домашні завдання, олімпіади, конкурси та інші заходи;
3) користуватися іншими функціональними можливостями додатка Мрія.
10. Вчителі використовують додаток Мрія для отримання та внесення інформації про учнів, розклад навчальних занять та оцінювання та мають право:
1) користуватися додатком Мрія безоплатно і цілодобово;
2) отримувати та надавати інформацію про навчання, зокрема розклад навчальних занять учнів, оцінки, домашні завдання, відвідування та пропуски занять, олімпіади, конкурси та інші заходи;
3) отримувати інформаційну підтримку щодо порядку користування додатком Мрія;
4) звертатися до технічного адміністратора Порталу Дія та власника (держателя) Порталу Дія із пропозиціями (зауваженнями) щодо функціонування додатка Мрія;
5) користуватися іншими функціональними можливостями додатка Мрія.
11. Школа використовує додаток Мрія для внесення інформації про розклад навчальних занять учнів, вчителів, оцінки, відвідування та пропуски занять, домашні завдання, олімпіади, конкурси, інші заходи тощо, завантаження документів та іншої інформації, необхідної для забезпечення функціонування додатка Мрія.
Користування додатком Мрія та реєстрація користувачів
12. Для користування додатком Мрія користувачам необхідно установити додаток Мрія на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, підключеному до Інтернету.
13. Батьки і вчителі під час реєстрації проходять електронну ідентифікацію та автентифікацію, зокрема з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронних підписів, що базуються на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу, та/або Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).
Учням, які не досягли 14-річного віку або яким не присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків, під час реєстрації необхідно зазначити свій вік, після чого засобами додатка Мрія автоматично формується унікальний електронний ідентифікатор (QR-код), що відображається засобами додатка Мрія за наявності підключення електронного пристрою до Інтернету та працездатності додатка Мрія та дійсний протягом трьох хвилин з моменту формування.
Реєстрація учнів, які не досягли 14-річного віку або яким не присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків, завершується після підтвердження реєстрації батьками або вчителями, які є класними керівниками, за допомогою додатка Мрія шляхом зчитування електронними пристроями такого унікального електронного ідентифікатора (QR-код).
Учні, які досягли 14-річного віку і мають присвоєний реєстраційний номер облікової картки платника податків, можуть проходити реєстрацію за власним вибором у порядку, встановленому для батьків, вчителів або учнів, які не досягли 14-річного віку або яким не присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків.
14. Під час реєстрації батьків та вчителів для їх автентифікації використовуються такі відомості щодо них:
1) прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
3) реєстраційний номер облікової картки платника податків.
15. Під час реєстрації учнів для їх автентифікації використовуються такі відомості щодо них:
1) прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
3) реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності).
16. Під час реєстрації користувачів отримуються відомості з центральної бази даних програмно-апаратного комплексу “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту” та/або бази даних “Мрія”.
Інформація, що міститься в державних електронних інформаційних ресурсах, отримується шляхом електронної інформаційної взаємодії.
17. Реєстрація користувачів припиняється, якщо зазначені відомості:
1) надані не в повному обсязі;
2) не підтверджуються відомостями з інформаційно-комунікаційних систем;
18. Батьки та вчителі забезпечують достовірність наданих відомостей.
19. Після реєстрації користувачів використання додатка Мрія здійснюється за допомогою персонального ідентифікаційного номера (ПІН-код).
20. Школи користуються додатком Мрія через освітні системи або систему “Мрія”.
Підключення освітніх систем до додатка Мрія здійснюється безоплатно в порядку, встановленому технічним адміністратором Порталу Дія за погодженням із власником (держателем) Порталу Дія, та відповідно до умов договору про приєднання, укладеного власником (держателем) або розпорядником освітньої системи з технічним адміністратором Порталу Дія.
{Абзац другий пункту 20 в редакції Постанови КМ № 965 від 23.08.2024 }
Підключення шкіл до системи “Мрія” здійснюється безоплатно в порядку, встановленому технічним адміністратором Порталу Дія за погодженням із власником (держателем) Порталу Дія, на підставі заяви керівника школи про підключення.
{Пункт 20 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 965 від 23.08.2024 }
21. Власник (держатель) Порталу Дія забезпечує створення, розвиток, ведення, належне функціонування додатка Мрія.
{Абзац перший пункту 21 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1278 від 08.11.2024 }
У додатку Мрія використовуються освітні матеріали, зокрема такі, що розміщені та оприлюднені на веб-платформі дистанційного навчання “Всеукраїнська школа онлайн” та/або власником яких є мала академія наук учнівської молоді, відповідно до визначених цим Положенням основних завдань і функціональних можливостей додатка Мрія.
{Пункт 21 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 965 від 23.08.2024 }
22. Технічний адміністратор Порталу Дія:
1) здійснює технічне, технологічне та комунікаційне супроводження додатка Мрія;
2) за погодженням із власником (держателем) Порталу Дія визначає порядок підключення освітніх систем до додатка Мрія;
3) здійснює інші заходи щодо функціонування додатка Мрія.
23. Мрія-ID формується засобами додатка Мрія для учнів.
24. Мрія-ID формується засобами додатка Мрія з інформації, що міститься в центральній базі даних програмно-апаратного комплексу “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту”, разом з унікальним електронним ідентифікатором, що може входити в структуру QR-коду, штрих-коду або іншого шифрованого коду, які можуть використовуватися для процесу верифікації документа (далі -ідентифікатор Мрії-ID).
25. Мрія-ID відображається автоматично засобами додатка Мрія за наявності підключення електронного пристрою до Інтернету та за умови працездатності встановленого додатка Мрія і наявної електронної інформаційної взаємодії додатка Мрія та центральної бази даних програмно-апаратного комплексу “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту” шляхом використання наявних у ньому відомостей, зазначених у цьому Положенні.
26. Для перевірки Мрія-ID використовується сформований ідентифікатор Мрії-ID, який дійсний протягом трьох хвилин з моменту його формування. Ідентифікатор Мрії-ID автоматично формується засобами додатка Мрія за наявності підключення електронного пристрою до Інтернету та за умови працездатності додатка Мрія.
27. Мрія-ID використовується у передбачених законодавством випадках, зокрема замість та без додаткового пред’явлення учнівського квитка.
Учням за бажанням суб’єктів господарювання та у визначеному ними порядку можуть надаватися призи, премії, бонуси у зв’язку з використанням Мрія-ID або на інших умовах, визначених такими суб’єктами господарювання.
{Абзац другий пункту 27 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 965 від 23.08.2024 , № 1278 від 08.11.2024 }
1) прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) учня;
4) строк дії (за наявності) Мрії-ID;
5) назва школи, у якій навчається учень;
6) клас, у якому навчається учень;
7) найменування територіальної громади, на території якої розташована школа (найменування населеного пункту);
Зазначена інформація відображається державною мовою та латинськими літерами.
29. Перевірка Мрія-ID з використанням ідентифікатора Мрії-ID у режимі реального часу є обов’язковою умовою його використання.
Зазначена перевірка у разі технічної можливості проводиться засобами додатка Мрія за допомогою електронних пристроїв шляхом зчитування або введення ідентифікатора Мрії-ID.
За результатами перевірки на електронному пристрої, за допомогою якого проводилася така перевірка, формується відповідне інформаційне повідомлення.
30. У разі наявності технічної можливості засобами додатка Мрія може подаватися електронна копія Мрія-ID або окремих відомостей, даних, що містяться в Мрія-ID.
Електронна копія Мрії-ID містить відомості, зазначені в пункті 28 цього Положення, а також ідентифікатор запиту та інформацію про дату запиту і отримувача електронної копії.
Електронна копія Мрії-ID формується засобами додатка Мрія із накладенням кваліфікованої електронної печатки технічного адміністратора Порталу Дія з відповідною кваліфікованою електронною позначкою часу.
31. Електронна копія (відомості, дані) Мрії-ID подається користувачем засобами додатка Мрія, за умови проведення перевірки таких даних засобами додатка Мрія.
Така електронна копія (відомості, дані) Мрії-ID передається користувачем з використанням додатка Мрія до визначених ним державних органів, юридичних та фізичних осіб, інформаційні системи яких підключені до додатка Мрія.
32. Державні органи, фізичні та юридичні особи для забезпечення можливості перевірки Мрія-ID та отримання електронних копій (відомостей, даних) Мрії-ID підключають власні інформаційні системи до додатка Мрія.
Для підключення інформаційних систем до додатка Мрія державними органами разом з власником (держателем) Порталу Дія визначається порядок інформаційної взаємодії.
{Пункт 33 виключено на підставі Постанови КМ № 1278 від 08.11.2024 }
34. Інформаційні системи державних органів, юридичних та фізичних осіб, що підключаються до додатка Мрія для забезпечення можливості отримання електронних копій (відомостей, даних) Мрії-ID, повинні відповідати вимогам законодавства у сфері захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах.
Державні органи, юридичні та фізичні особи під час обробки персональних даних забезпечують виконання вимог Закону України “Про захист персональних даних” у зв’язку з отриманням електронних копій (відомостей, даних) Мрії-ID.
35. Електронна копія (відомості, дані) Мрії-ID також може бути сформована засобами додатка Мрія для подальшої її передачі електронною поштою з дотриманням вимог законодавства у сфері захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах, а також за умови укладення державними органами, юридичними та фізичними особами з технічним адміністратором Порталу Дія договору приєднання.
36. Користувач може ознайомитися з інформацією про передану електронну копію (відомості, дані) Мрії-ID, а саме про ідентифікатор запиту, інформацію про отримувача запиту, дату запиту та вид документа, що запитувався.
37. Перевірка електронних копій (відомостей, даних) Мрії-ID проводиться шляхом перевірки накладеної на них кваліфікованої електронної печатки технічного адміністратора Порталу Дія відповідно до вимог Закону України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”.
Електронна інформаційна взаємодія
38. Електронна інформаційна взаємодія, передбачена цим Положенням, здійснюється з використанням засобів системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” з дотриманням вимог Законів України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, “Про захист персональних даних”, “Про публічні електронні реєстри”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.
Обсяг та структура даних, якими обмінюються суб’єкти електронної взаємодії через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про інформаційну взаємодію, укладеними відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 “Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р., № 52, ст. 3216; 2023 р., № 11, ст. 721).
У разі відсутності технічної можливості передачі даних з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” електронна інформаційна взаємодія суб’єктів електронної взаємодії може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням в них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи.
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1137 і від 2 грудня 2021 р. № 1255
1. У Положенні про Єдиний державний вебпортал електронних послуг, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1137:
1) пункт 4 після слів “благодійної (волонтерської) діяльності” доповнити словами “, автоматизації управління закладами освіти, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти, створення, обробки, обміну інформацією та документами в електронній формі, зокрема з центральною базою даних програмно-апаратного комплексу “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту” (у разі підключення)”;
2) у пункті 5:
підпункт 11 після слів “мобільний додаток Порталу Дія (Дія)” доповнити словами “, освітній мобільний додаток “Мрія”;
підпункти 13 і 14 після слів “мобільного додатка Порталу Дія (Дія)” доповнити словами “, освітнього мобільного додатка “Мрія”;
доповнити пункт підпунктом 19 - 1 такого змісту:
“19 - 1 ) забезпечення засобами Порталу Дія, зокрема з використанням освітнього мобільного додатка “Мрія”, розвитку інтелектуальних та фізичних здібностей учнів, формування необхідних для самореалізації компетентностей, інформаційної підтримки учнів та їх батьків або інших законних представників, рівного доступу до знань;”;
3) пункт 6 доповнити підпунктом 27 - 2 такого змісту:
“27 - 2 ) автоматизація управління закладами освіти, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти, створення, обробка, обмін інформацією та документами в електронній формі, зокрема з центральною базою даних програмно-апаратного комплексу “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту” (у разі підключення), відслідковування успішності учнів, користування учнями освітніми та інформаційними ресурсами, мультимедійними навчальними матеріалами (аудіо- та відеоматеріалами тощо, які відтворюються за допомогою електронних засобів) та іншими навчальними ресурсами;”;
4) пункт 11 доповнити абзацом такого змісту:
“виконання інших завдань, необхідних для забезпечення функціонування складових Порталу Дія, визначених законодавством.”;
5) абзац другий пункту 14 після слів “мобільного додатка Порталу Дія (Дія)” доповнити словами “, освітнього мобільного додатка “Мрія”.
2. Пункт 5 Положення про програмно-апаратний комплекс “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2021 р. № 1255, доповнити абзацами такого змісту:
“Для ідентифікації осіб та верифікації інформації про них, забезпечення цілісності та достовірності даних про учасників освітнього процесу автоматизований комплекс менеджменту в рамках електронної інформаційної взаємодії отримує інформацію з державних інформаційних ресурсів, зазначених у статті 74 - 1 Закону України “Про освіту”, про:
актові записи про народження, смерть;
реквізити документів, що посвідчують особу (серія, номер, дата видачі паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, назва уповноваженого суб’єкта, що видав документ, строк дії (за наявності);
реєстраційний номер облікової картки платника податків;
унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування);
документи, що підтверджують право на пільги;
документи про освіту та про місце навчання;
інші дані, що в них обробляються та необхідні для забезпечення права на освіту.”.