12.11.2018
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Чи можна користуватися орендованим ставком?

Сільський ставок узяли в оренду. Тепер нам не дозволяють ловити там рибу. Навіть дітей гонять, щоб не купалися. Чи це правомірно і які в нас як у місцевих мешканців є права?

Право загального водокористування закріплено Статтею 47 Водного кодексу України. Якщо все ж таки передбачено якесь обмеження, то місцеві ради зобов’язані повідомляти населення про встановлені правила. Про це також зазначено у Водного кодексу України: «На водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду.

Користуйтеся консультацією: Самовільний захват берегів водойм. Чи правомірно це і як з цим боротися?

Водокористувач, який узяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов’язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об’єкті, наданому в оренду. Якщо водокористувачем або відповідною радою не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень».
Багато хто з орендарів ставків, тримаючи в руках Договір про оренду водного об’єкта, обносить ставок парканом і вважає своєю власністю. Однак це суперечить чинному законодавству. У разі відмови Орендаря в допуску до водного об’єкта місцевим жителям це є однією з підстав для розірвання такого Договору.

Жителям місцевості, чиї права порушені, необхідно звернутися з письмовою колективною вимогою про розірвання Договору оренди водного об’єкта до сільської, районної чи міської ради. Саме в їхній компетенції вирішення цього питання.

Окрім доступу місцевих жителів до ставка, його орендар зобов’язаний здійснювати заходи з охорони та поліпшення екологічного стану водного об’єкта. Це передбачено Статтею 51 Водного кодексу.
Якщо орендар водойми завдав збитків місцевим жителям, Договором оренди передбачена його відповідальність.

Отже, у разі недопущення до ставка, який перебуває в оренді, викликайте поліцію та пишіть заяву на протиправні дії орендаря. Звертайтеся з письмовою колективною вимогою про розірвання Договору оренди водного об’єкта до місцевої ради. Тільки згуртувавшись, люди зможуть захистити свої права та повернути гарантоване конституцією право на користування природними ресурсами.

Користуйтеся консультацією: Угіддя як елемент земельного кадастру. Класифікація угідь.

Автор консультації:  юрист Михайло Можаєв

Джерело: mozhaev.com.ua

7
Нравится
  
4469 Просмотров
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: