Головна Блог ... Консультації від юристів Чи можна користуватися орендованим ставком?

Чи можна користуватися орендованим ставком?

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 8

  • 0

  • 10210

Відключити рекламу
 - tn1_chi_mogna_koristuvatisya_orendovanim_stavkom_5be924f624ab4.jpg

Сільський ставок узяли в оренду. Тепер нам не дозволяють ловити там рибу. Навіть дітей гонять, щоб не купалися. Чи це правомірно і які в нас як у місцевих мешканців є права?

Право загального водокористування закріплено Статтею 47 Водного кодексу України. Якщо все ж таки передбачено якесь обмеження, то місцеві ради зобов’язані повідомляти населення про встановлені правила. Про це також зазначено у Водного кодексу України: «На водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду.

Користуйтеся консультацією: Самовільний захват берегів водойм. Чи правомірно це і як з цим боротися?

Водокористувач, який узяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов’язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об’єкті, наданому в оренду. Якщо водокористувачем або відповідною радою не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень».
Багато хто з орендарів ставків, тримаючи в руках Договір про оренду водного об’єкта, обносить ставок парканом і вважає своєю власністю. Однак це суперечить чинному законодавству. У разі відмови Орендаря в допуску до водного об’єкта місцевим жителям це є однією з підстав для розірвання такого Договору.

Жителям місцевості, чиї права порушені, необхідно звернутися з письмовою колективною вимогою про розірвання Договору оренди водного об’єкта до сільської, районної чи міської ради. Саме в їхній компетенції вирішення цього питання.

Окрім доступу місцевих жителів до ставка, його орендар зобов’язаний здійснювати заходи з охорони та поліпшення екологічного стану водного об’єкта. Це передбачено Статтею 51 Водного кодексу.
Якщо орендар водойми завдав збитків місцевим жителям, Договором оренди передбачена його відповідальність.

Отже, у разі недопущення до ставка, який перебуває в оренді, викликайте поліцію та пишіть заяву на протиправні дії орендаря. Звертайтеся з письмовою колективною вимогою про розірвання Договору оренди водного об’єкта до місцевої ради. Тільки згуртувавшись, люди зможуть захистити свої права та повернути гарантоване конституцією право на користування природними ресурсами.

Користуйтеся консультацією: Угіддя як елемент земельного кадастру. Класифікація угідь.

Автор консультації: юрист Михайло Можаєв

Джерело: mozhaev.com.ua

  • 10210

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 10210

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст