Главная Блог ... Новости Арбітраж у $5 млрд: деталі позову китайців у справі "Мотор Січі" Арбітраж у $5 млрд: деталі позову китайців у справ...

Арбітраж у $5 млрд: деталі позову китайців у справі "Мотор Січі"

 • Автор: 

  Автор не указан

 • 0

 • 0

 • 3497

Отключить рекламу
Арбітраж у $5 млрд: деталі позову китайців у справі \

Китайські інвестори в українську "Мотор Січ" збільшили позовні вимоги до України до 4,6 млрд доларів і подали повний текст позову в арбітраж.

Про це йдеться у відповіді Міністерства юстиції на запит Економічної правди.

Позовні вимоги стосуються виплати відшкодування Україною за нібито порушення режиму справедливого ставлення та експропріацію інвестицій всупереч Угоді між урядами України та КНР про заохочення та взаємний захист інвестицій.

Заявлена сума позовних вимог складає 4,59 мільярдів доларів. Раніше, у 2020 році, у запиті про арбітражне провадження було визначено приблизну суму позовних вимог у розмірі 3,6 мільярдів доларів.

У Мін’юсті також роз’яснили, що позивачем в арбітражному провадженні є не компанія Skyrizon, а 6 громадян Китаю. Раніше китайське видання Global Times повідомляло, що позов подала саме компанія Skyrizon. Нагадаємо, що газета є частиною офіційного видання Комуністичної партії Китаю.

Місцем арбітражного провадження обрано м. Гаага, Нідерланди. Адмініструючий орган - Постійна палата третейського суду у Гаазі.

У Міністерстві підкреслили, що досліджують позовну заяву та додані до неї докази, і не можуть передчасно надавати юридичної оцінки фактам.

Водночас у відомстві додали, що "повний текст позову є дуже детальним, сповненим скандальних припущень, підтримується емоційними твердженнями, до нього додані у якості доказів "роздуті" експертні висновки (зокрема, щодо розміру позовних вимог)".

Читайте також: $3,5 млрд з бюджету України: чим загрожує суперечка з новим інвестором "Мотор Січі"

ДОВІДКА:

Китайський інвестор "Мотор Січі" назвав неприпустимими заяви української влади про можливу націоналізацію підприємства та пригрозив новими позовами.

Президент Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення РНБО від 28 січня 2021 року, яке передбачає застосування спеціальних економічних санкцій проти китайських інвесторів "Мотор Січі".

Міністерство торгівлі США запровадило санкції проти китайської компанії Skyrizon - інвестора в ПАТ "Мотор Січ", заявивши, що вона загрожує національній безпеці США.

Як повідомлялося, китайські компанії Skyrizon Aircraft і Xinwei Technology Group купують більше 50% акцій компанії "Мотор Січ". Більше 25% акцій залишалися за "Укроборонпромом".

Уряд виступає за те, щоб стратегічні українські підприємства залишалися в Україні, розуміє важливість залучення інвесторів до "Мотор Січ", але йому "абсолютно не потрібні жодні посередники в пошуку інвесторів".

Автор новини: Дана Гордійчук

Джерело: ЕП

 • 3497

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 3497

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст