Главная Блог ... Новости 98% скарг на суддів Вища кваліфікаційна комісія суддів України не розглядає 98% скарг на суддів Вища кваліфікаційна комісія су...

98% скарг на суддів Вища кваліфікаційна комісія суддів України не розглядає

Отключить рекламу
98% скарг на суддів Вища кваліфікаційна комісія суддів України не розглядає - tn1_0_37433900_1462970858_573329ea5b689.jpg

Якщо Вища кваліфікаційна комісія суддів України не встигне у встановлені строки розгляути скаргу на дії судді, то це автоматично звільняє суддю-порушника від дисциплінарого покарання.

Водночас фактом є те, що левову частину скарг розглядають з порушенням строків давності.

Про це сьогодні, 6 травня, під час інтерв'ю-прес-конференції на тему: “Дисциплінарна відповідальність та її наслідки для суддів-порушників у Львівській області”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив суддя Львівського окружного адміністративного суду, президент Асоціації розвитку суддівського самоврядування України, доктор юридичних наук, професор Володимир Кравчук.

Вспомините новость: Мелитополец, приговоренный к расстрелу, 17-й год пытается доказать свою невиновность

За його словами, зараз у провадженні Вищої кваліфікаційної комісії перебуває 12 тисяч скарг зі всієї України.

- І в понад 98 відсотках цих скарг комісія відмовляє у відкритті в провадженні. В основному громадяни скаржаться на рішення суду, і скарги не містять ніяких об'єктивних ознак правопорушень судівської дисципліни. Там немає ні порушення етики, ні порушення строків. А просто звинувачення, що суд, на думку скаржника, неправильно розглянув справу, - каже Володимир Кравчук.

Суддя вважає, що Вища кваліфікаційна комісія потерпає від чисельності скарг і зараз на часі черговий етап вдосконалення самої процедури.

- Об'єктивно і швидко розглянути ці скарги кваліфікаційна комісія в такому складі і при такому навантаженні не може. "А сплив строку давності автоматично робить неможливим притягнення судді-порушника до відповідальності", - пояснює дії своїх колег суддя Львівського окружного адміністративного суду.

Вспомните новость: НАБУ подозревает судью Майдана Андрея Макуху в новом преступлении. Начато расследование

Член Вищої ради юстиції, доктор юридичних наук, професор Андрій Бойко каже, що карати за порушення суддівської дисципліни можуть тільки два органи - Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Вища рада юстиції.

- Якщо мова йде про суддів першої і апеляційної інстанції, то можна звернутися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Якщо мова йде про суддів вищих спеціалізованих судів і Верховного Суду України, то - до Вищої ради юстиції, - пояснює він.

Як і за що повинен відповідати суддя регламентує Закон "Про судоустрій та статус суддів". І навіть якщо голова суду зауважить, що його підлеглий чинить протизаконно, то він сам його покарати не може.

Вспомните новость: Судья в США велел "успокоить" подсудимого шокером

- Суддівський корпус не може покарати, бо для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності існують первинні дисциплінарні органи, які я вже згадав. Це є єдині органи, які вповноважені притягувати суддів до дисциплінарної відповідальності. Так, голова Вищого спеціалізованого суду України мусив звернутися до Вищої ради юстиції з приводу того, що один із суддів тривалий час не виконував своїх обовязків. І Вища рада юстиції внесла подання про звільнення такого судді за ознаками порушення присяги, - каже професор Андрій Бойко.

Джерело: dailylviv.com

 • 3580

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 3580

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст