Головна Блог ... Новини 98% скарг на суддів Вища кваліфікаційна комісія суддів України не розглядає 98% скарг на суддів Вища кваліфікаційна комісія су...

98% скарг на суддів Вища кваліфікаційна комісія суддів України не розглядає

Відключити рекламу
 - tn1_0_37433900_1462970858_573329ea5b689.jpg

Якщо Вища кваліфікаційна комісія суддів України не встигне у встановлені строки розгляути скаргу на дії судді, то це автоматично звільняє суддю-порушника від дисциплінарого покарання.

Водночас фактом є те, що левову частину скарг розглядають з порушенням строків давності.

Про це сьогодні, 6 травня, під час інтерв'ю-прес-конференції на тему: “Дисциплінарна відповідальність та її наслідки для суддів-порушників у Львівській області”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив суддя Львівського окружного адміністративного суду, президент Асоціації розвитку суддівського самоврядування України, доктор юридичних наук, професор Володимир Кравчук.

Вспомините новость: Мелитополец, приговоренный к расстрелу, 17-й год пытается доказать свою невиновность

За його словами, зараз у провадженні Вищої кваліфікаційної комісії перебуває 12 тисяч скарг зі всієї України.

- І в понад 98 відсотках цих скарг комісія відмовляє у відкритті в провадженні. В основному громадяни скаржаться на рішення суду, і скарги не містять ніяких об'єктивних ознак правопорушень судівської дисципліни. Там немає ні порушення етики, ні порушення строків. А просто звинувачення, що суд, на думку скаржника, неправильно розглянув справу, - каже Володимир Кравчук.

Суддя вважає, що Вища кваліфікаційна комісія потерпає від чисельності скарг і зараз на часі черговий етап вдосконалення самої процедури.

- Об'єктивно і швидко розглянути ці скарги кваліфікаційна комісія в такому складі і при такому навантаженні не може. "А сплив строку давності автоматично робить неможливим притягнення судді-порушника до відповідальності", - пояснює дії своїх колег суддя Львівського окружного адміністративного суду.

Вспомните новость: НАБУ подозревает судью Майдана Андрея Макуху в новом преступлении. Начато расследование

Член Вищої ради юстиції, доктор юридичних наук, професор Андрій Бойко каже, що карати за порушення суддівської дисципліни можуть тільки два органи - Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Вища рада юстиції.

- Якщо мова йде про суддів першої і апеляційної інстанції, то можна звернутися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Якщо мова йде про суддів вищих спеціалізованих судів і Верховного Суду України, то - до Вищої ради юстиції, - пояснює він.

Як і за що повинен відповідати суддя регламентує Закон "Про судоустрій та статус суддів". І навіть якщо голова суду зауважить, що його підлеглий чинить протизаконно, то він сам його покарати не може.

Вспомните новость: Судья в США велел "успокоить" подсудимого шокером

- Суддівський корпус не може покарати, бо для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності існують первинні дисциплінарні органи, які я вже згадав. Це є єдині органи, які вповноважені притягувати суддів до дисциплінарної відповідальності. Так, голова Вищого спеціалізованого суду України мусив звернутися до Вищої ради юстиції з приводу того, що один із суддів тривалий час не виконував своїх обовязків. І Вища рада юстиції внесла подання про звільнення такого судді за ознаками порушення присяги, - каже професор Андрій Бойко.

Джерело: dailylviv.com

 • 3125

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 3125

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст