4
0
12372
Зміст:
В рамках виконавчого провадження державним або приватним виконавцем, для подальшого реального виконання виконавчого документа (рішення суду) в тому числі:
Про наявність діючих арештів будь-який бажаючий, при наявності оригіналу паспорта та ідентифікаційного коду, може дізнатися, звернувшись до нотаріуса і отримати відповідні дані з реєстру рухомого і нерухомого майна (ця послуга коштує у приватного нотаріуса близько 500 грн.). Також ці дані можна отримати самостійно:
Боржники припускаються помилки, коли думають, що арешти автоматично знімаються після завершення (закриття) виконавчого провадження в якому рішення суду, виконавчий документ не виконано. Тому боржник з метою позбавлення від арештів повинен прийняти активну позицію і в позасудовому, а потім, якщо цей спосіб не допоможе, вже в судовому порядку.
Користуйтеся консультацією: Що можна, а чого ні в виконавчому провадженні
Підстави для зняття арешту з майна перераховані в частині 4 статті 59 Закону:
В інших випадках арешт може бути знятий за рішенням суду (частина 5 статті 59 Закону). Слід підкреслити, що звільнення майна з-під арешту в рамках кримінальної справи проводиться виключно в рамках кримінального провадження за яким арешт накладено (кримінальні арешти не розглядаються в даній статті).
Користуйтеся консультацією: Виконавчий збір, основна винагорода для приватного виконавця, інші виконавчі витрати, що з ними робити боржнику, судове оскарження
З діями щодо накладення і не зняття арештів і розшуку авто, часто не згоден боржник, тому останній має право оскаржити дії / бездіяльності виконавця в суді на підставі частини 5 статті 74 Закону.
Одним з бар'єрів для судового оскарження, є термін оскарження, який становить 10 робочих днів з моменту, коли боржник дізнався про протиправні дії / бездіяльності виконавця. З практики автора статті, бували випадки, коли було потрібно визнати протиправними дії виконавця і тим самим знімати арешти нерухомого майна накладені шість і більше років тому. Тому питання пропуску строку на оскарження є ключовим при підготовці судового захисту.
Залежно від пропуску або не пропуску терміну на судове оскарження, є два напрямки дій:
У разі пропуску строку без документального підтвердження поважних причин, звернення до суду буде необґрунтованим і суд відмовить у розгляді скарги в зв'язку з пропуском строку на оскарження.
При відсутності поважних причин пропуску строку, для початку треба, перш ніж звертатися до суду подати до виконавчої служби / приватному виконавцю заяву про зняття арешту з майна боржника (або припинення розшуку авто), із зазначенням обставин у справі і проханням припинити протиправні дії / бездіяльності і відновити порушені права боржника. Шаблонну заяву про зняття арешту з нерухомого майна дивись тут.
За підсумком розгляду, виконавець виносить:
постанову про зняття арешту з майна (або про припинення розшуку авто, якщо про це просили)
письмову відмову, який необхідно в подальшому вже оскаржити як протиправні дії / бездіяльності до суду протягом 10 днів з моменту отримання відповіді.
Користуйтеся консультацією: Продаж арештованого майна боржника на торгах СЕТАМ: порядок, особливості та шаблони документів для судового захисту
Тим самим отриманий письмову відмову в позасудовому врегулюванні буде належним доказом неможливості позасудового врегулювання спору і як причина відновити судом пропущений термін.
Скарга боржником подається до суду, який ухвалив рішення у справі, якщо виконавче провадження відкрито для виконання рішення суду / виконавчого листа / судового наказу. Шаблон скарги дивись тут.
Якщо ж виконавче провадження відкрито за іншим виконавчим документом або оскаржуються дії державного або приватного виконавця зі сплати виконавчого збору, основної винагороди приватного виконавця, інших витрат по виконавчому провадженню, тоді необхідно подавати не скаргу, а адміністративний позов до окружного адміністративного суду (частина 2 стаття 74 Закону).
НАПРЯМОК - 2: якщо не пройшло 10 робочих днів з моменту, як боржник дізнався про протиправну дію / бездіяльність, необхідно готувати і подавати в 10 денний термін, скаргу в суд який прийняв рішення по справі, якщо виконавче провадження відкрито для виконання рішення суду / виконавчого листа / судового наказу.
Якщо ж виконавче провадження відкрито за іншого документа або оскаржуються дії державного / приватного виконавця з питань сплати виконавчого збору або витрат виконавчого провадження, не стягнення основної винагороди приватним виконавцем, тоді необхідно подавати не скаргу, а адміністративний позов до окружного адміністративного суду (частина 2 стаття 74 Закону).
Користуйтеся консультацією: Дії по реальному стягненню аліментів, якщо боржник офіційно не працює і у нього немає майна
Частина 1 статті 59 Закону говорить, що особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить йому, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.
Дане положення дуже поширене, тому що арешти виконавцем можуть бути помилково накладені на майно, яке боржнику за виконавчим провадженням може не належати, тому що до накладення арешту боржник встиг його продати, а в момент накладення арешту виконавець не перевірив інформацію про актуального власника майна.
Часті випадки накладення арештів на майно, яке належить спільно боржнику з іншими особами, наприклад майно придбане в шлюбі і частини подружжя (екс-подружжя) в майні не виділені, а виконавець на момент накладення арешту не перевірив знаходження боржника в шлюбі і факт придбання майна під час шлюбу.
Реальний власник майна (друга половина), має право в рамках досудового врегулювання спору подати відповідну заяву виконавцю (який накладав арешт), пояснити свої доводи з додаванням відповідних копій документів і просити зняти арешт з майна. Якщо таким чином не вдалося здійснити зняття арешту з майна (зняття з розшуку авто), треба подавати заяву в суд про зняття арешту з майна в порядку статті 59 Закону (дана стаття також може бути застосована, якщо необхідне зняття арешту з майна накладеного судом). Досудове врегулювання не є обов'язковим, але в той же час є дуже ефективним і терміни зняття арешту з майна (зняття арешту з майна судовими виконавцями здійснюється протягом 10 днів), тобто терміни непорівнянні з судовими позовами, тому позасудовим порядком не слід нехтувати. Термін зняття арешту з нерухомості при судовому розгляді становить в середньому 2-8 місяців.
Одним з юридичних механізмів захисту спільної власності, щоб зняти арешт з майна, є в порядку статті 74 Сімейного кодексу України встановлення в судовому порядку факту проживання однією сім'єю без укладення шлюбу, визнання майна спільною сумісною власністю подружжя та його розділ (ось як це було зроблено тут https://reyestr.court.gov.ua/Review/80348017 ).
Після визнання в судовому порядку права власності за другим з подружжя, здійснюється зняття арешту з майна (зняття з розшуку авто).
Якщо Вам потрібна послуга професіонала, пропонуємо скористатися сервісом "Тендер на юридичну допомогу" від юридичного порталу Протокол.
Автор консультації: Гільдія професійних юристів - адвокат Васильєв Павло Сергійович
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
186
Коментарі:
0
Переглядів:
913
Коментарі:
1
Переглядів:
335
Коментарі:
0
Переглядів:
231
Коментарі:
0
Переглядів:
316
Коментарі:
0
Переглядів:
581
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.