Головна Блог ... Новини Закон про підтримку бізнесу в умовах карантину: податкові зміни Закон про підтримку бізнесу в умовах карантину: по...

Закон про підтримку бізнесу в умовах карантину: податкові зміни

эксклюзив
Відключити рекламу
Закон про підтримку бізнесу в умовах карантину: податкові зміни - tn1_0_63856500_1585677025_5e8382e19bec8.jpg
Верховна Рада України 30 березня 2020 року прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)", який є уже другим законодавчим актом, прийнятим парламентом з метою зменшення негативного впливу карантину на економіку України.

Основні положення:

1. Підвищення лімітів річного доходу для платників єдиного податку:

- першої групи – до 1 млн грн (раніше - 300 тис. грн);

- другої групи – до 5 млн грн (раніше - 1,5 млн грн);

- третьої групи – до 7 млн грн (раніше - 5 млн грн).

Читайте статтю: Важливі податкові та інші зміни в законодавстві на час карантину (COVID-2019).

2. Звільнення від плати за землю для здійснення господарської діяльності та податку на нерухоме майно з об’єктів нежитлової нерухомості тільки за березень 2020 року.

Юридичним особам для звільнення від сплати цих податків потрібно подати уточнюючу податкову декларацію, фізичним особам – податковий орган самостійно перерахує податкове зобов’язання.

!!! У квітні 2020 року плата за землю та податок на нерухоме майно сплачуються на загальних підставах.

Податкова пільга, надана Законом від 17.03.2020 №533-IX, скасована.

3. Мораторій на проведення податкових документальних та фактичних перевірок з 18 березня 2020 року до 31 травня 2020 року доповнено новими винятками.

Крім документальних позапланових перевірок з питань бюджетного відшкодування ПДВ, можна проводити фактичні перевірки з питань:

- обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

- цільового використання пального та спирту етилового;

- обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками.

4. Мораторій на застосування штрафних санкцій і нарахування пені, а також несвоєчасне подання звітності з ЄСВ продовжено до 31 травня 2020 року.

Аналогічно до 31 травня 2020 року продовжено мораторій на проведення документальних перевірок з питань правильності нарахування, обчислення та сплати ЄСВ.

Читайте статтю: Орендна плата під час карантину: платити чи ні?

5. Право органів місцевого самоврядування у 2020 році зменшувати ставки єдиного податку у будь-який час.

При цьому, місцеві ради можуть не дотримуватися встановлених строків прийняття і набрання чинності відповідними змінами до рішень про місцеві податки і збори.

6. Зупинення перебігу строків адміністративного оскарження рішень податкових органів до 31 травня 2020 року.

Зупиняється перебіг строків подання та розгляду скарг платників податків у порядку адміністративного оскарження (крім скарг щодо відшкодування з бюджету ПДВ), що надійшли (надійдуть) до 31 травня 2020 року та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року.

З 01 червня 2020 року перебіг зупинених строків продовжується з урахуванням часу, що минув до зупинення.

7. Фізична особа має право включити понесені витрати на допомогу у боротьбі з поширенням коронавірусної хвороби до податкової знижки в повному обсязі.

До таких витрат можна включити вартість лікарських та дезінфекційних засобів, антисептиків, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту та інших товарів за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, переданих медичним установам, громадським організаціям чи органам державної влади з метою боротьби з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Згадайте новину: Предпринимателям на "упрощенке" существенно подняли лимиты, а заемщиков запретили штрафовать за просроченные кредиты – новый закон

8. Розмір допомоги на боротьбу з поширенням коронавірусної хвороби не впливає на величину об'єкту оподаткування податком на прибуток підприємств.

Платник податку на прибуток підприємств, який надає допомогу (грошову чи товарну) закладам охорони здоров’я, державним чи громадським організаціям, для боротьби з поширенням коронавірусної хвороби, не коригує фінансовий результат до оподаткування шляхом його збільшення (незалежно від величини наданої допомоги).

9. Неоподатковуваний імпорт товарів для боротьби з поширенням коронавірусної хвороби.

Імпорт лікарських засобів, медичних виробів та обладнання, інших товарів, необхідних для боротьби з поширенням коронавірусної хвороби, звільнений від оподаткування ПДВ та ввізним митом – до останнього числа місяця, у якому завершиться дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

10. Виробництво дезінфекційних засобів без застосування витратомірів-лічильників до 30 квітня 2020 року.

Витратоміри-лічильники можна не використовувати за умови встановлення податкових постів та обладнання кожного місця відпуску дезінфекційних засобів засобами обліку виробленої продукції.

Встановлена нульова ставка (0%) акцизного податку за 100-відсотковий спирт етиловий для виробництва дезінфекційних засобів (до 31 травня 2020 року).

Автор новини: Роман Качановський

Згадайте новину: Верховна Рада приняла закон об открытии рынка земли (законопроект №2178-10)

  • 4248

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 4248

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст