Головна Блог ... Новини За ухилення від виконання адвокатського запиту будуть суворо карати За ухилення від виконання адвокатського запиту буд...

За ухилення від виконання адвокатського запиту будуть суворо карати

эксклюзив
Відключити рекламу
За ухилення від виконання адвокатського запиту будуть суворо карати - 3d2010a12c490696f33bedf3d836cff6.png

15 лютого 2022 року у Верховній Раді України зареєстровано проєкт закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо забезпечення реалізації адвокатом повноважень як представника, розроблений народними депутатами України /21213" rel="nofollow" target="_blank">Рущишиним Я.І., /15432" rel="nofollow" target="_blank">Юрчишиним Я.Р. і /21270" rel="nofollow" target="_blank">Піпою Н.Р.

Законопроект має на меті вирішити дві проблеми:

  1. Підвищити розмір штрафу за неналежне виконання адвокатського запиту.
  2. Скасувати застарілу норму щодо надання витягу в справі про адміністративне правопорушення.

Не можна не погодитися з народними обранцями, які стверджують у пояснювальній записці до законопроекту, що на практиці адвокатам дуже часто відмовляють у наданні інформації, або надають її тільки частково. Санкція, що передбачена чинним законодавством, становить від 425,00 грн до 850,00 грн. не забезпечує превентивної функції, а суб’єкти, які повинні надати інформацію на адвокатський запит не відчуваючи загрози застосування до них реальних санкцій часто надають зухвалі відмови від надання інформації.

Користуйтеся консультацією: Мені пропонують підготувати адвокатський запит: яка його ефективність

Депутати вирішили підійти системно до питання збільшення розміру штрафу і провели маленьке дослідження та прийшли до висновку, що збільшення розміру штрафної санкції до 100-200 н.м.д.г., що буде рівним 1700,00 – 3400,00 грн, повинно змінити ставлення суб’єктів інформації до адвокатських запитів. Такий розмір відповідальності запропоновано виходячи із показників середньої заробітної плати керівників підприємств, установ і організацій в 2 Україні. За даними сайтів пошуку вакансій цей показник становить 35 000,00 грн. У відсотковому співвідношенні до середньої заробітної плати керівників розмір відповідальності запропоновано збільшити із сьогоднішніх 1,21% - 2,4% до 4,85%-13,6%.

Запропонований обсяг відповідальності, на відміну від сьогоднішнього, буде матеріально відчутний для правопорушника, і зможе виконувати превентивну функцію.

Тому така ініціатива не може не вітатися адвокатською спільнотою.

Щодо другої ініціативи. Чинна норма абзацу 2 ст. 271 КУпАП передбачає, що у справах про адміністративні правопорушення повноваження представника може бути підтверджено як ордером чи дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, так і договором про надання правової допомоги.

При цьому передбачено, що до ордера потрібно долучати витяг із договору, який ще й має підписуватись сторонами. Таке положення фактично ускладнює посвідчення повноважень на підставі ордера, доводиться виготовляти ще один документ (витяг із договору). У разі, якщо не було його підписано одразу при укладенні договору, то доводиться ще раз зустрічатись із клієнтом для підписання ним витягу.

Згадайте новину: Чи є запит адвоката Криворучко Л.С тиском на суддю Яковлєву О.С.? ВРП вважає що так ….

Простіше одразу зробити ще один екземпляр договору.

У цивільному, господарському та адміністративному судочинстві ордер є достатнім документом для підтвердження повноважень адвоката, і не вимагає додаткового долучення витягу із договору. Це випливає із положень ч. 4 ст. 62 ЦПК України, ч. 4 ст. 6 ГПК України, ч. 4 ст. 59 КАС України.

Депутати правильно звертають увагу, що у затвердженій формі ордера передбачена графа де зазначаються обмеження адвоката у представництві. Якщо таких обмежень немає, то про це робиться відповідна відмітка. Якщо є обмеження прав адвоката у представництві, то вони зазначені в самому ордері. Тому, у практиці, адвокати за аналогією до інших форм судочинства подають тільки ордер.

Важливий елемент на посилення позиції депутатів, який не враховано у пояснювальній записці, що кілька років тому Кримінальний кодекс України було доповнено статтею 400-1, яка передбачає кримінальну відповідальність адвоката за правничу діяльність без повноважень, що власне достатнім чином запобігає перевищенням процесуальних повноважень з боку адвокатів.

Тому сподіваємось, що найближчим часом законопроєкт буде ухвалено.

Сподіваюся, ця стаття була для Вас корисною. Якщо це так, не забудьте натиснути на слоника у кінці сторінки, і я про це дізнаюся.

Автор новини: адвокат Віталій Гриб, ст. партнер АО "Гардецький та партнери".

  • 5655

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 5655

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати