Головна Юридичний світ ... Таблоїд За 200 років люди стануть безсмертними. Провідний мислитель XXI ст. пояснює, як За 200 років люди стануть безсмертними. Провідний ...

За 200 років люди стануть безсмертними. Провідний мислитель XXI ст. пояснює, як

Відключити рекламу
 - 0_78109300_1522432992_5abe7be0bebe6.jpg

Головним продуктом економіки ХХІ століття буде не їжа, одяг чи автомобілі, а тіла, мозок та інтелект. Це стане не тільки найбільшою революцією від появи життя на Землі в історії, а й в біології.

Про це в інтерв’ю Newsweek заявив Юваль Ной Гарарі, один з найвидатніших мислителів XXI століття, ізраїльський історик, філософ, професор Єврейського університету в Єрусалимі.

Таблоїд: Хто живе найдовше в світі і як їм це вдається?

Люди завжди прагнули безсмертя. Або принаймні ще 10 чи 20 років у доброму здоров’ї. Проте, вони думали, що це неможливо, і смерть розглядалася як метафізичне явище. Вважалося, що ми помираємо, бо так вирішив Бог, і з цим нічого не можна зробити. Але тепер це бачення змінилося.

– Як?

– Смерть, безумовно, є дуже складною проблемою, але лише технічною проблемою. І наука припускає, що кожна технічна проблема має технічне рішення. Ми вже не повинні чекати Бога, щоб подолати смерть. Цим можуть зайнятися у лабораторії кілька людей, що цікавляться сучасними технологіями. Смерть традиційно була завданням для священиків та теологів, тепер же ініціативу переймають інженери. Кілька років тому Google заснувала компанію Calico, яка має на меті вирішити проблему смерті. Компанія Google вирішила технічну проблему пошуку в Інтернеті. Можливо, вона зможе вирішити й технічну проблему смерті.

– Мільйони людей у ​​світі читають Ваші книги. Дехто з них заявляє, що «проект безсмертя» викликає у них відразу. Це Вас якось зачіпає?

– Ви повинні зрозуміти одну річ – йдеться не про таблетку, яку ви проковтнули, а потім прожили мільйон років. Найближчим часом сценарій буде виглядати таким чином: один раз в 10 років ми збираємося в лікарню, де відбувається комплексна терапія: не тільки виліковують хвороби, а й відновлюють змертвілі тканини, «модернізують» руки, очі і мозок. І тоді, перш ніж відбудеться наступний візит у лікарні, лікарі випускають цілу серію нових препаратів та покращень. Завдяки цьому ми знову врятуємося від смерті протягом наступних 10 або 20 років. Коли ставлять питання: «Ви хочете прожити мільйон років?» або «хочете бути безсмертними?», переважна більшість людей не розуміють сенс такого питання. Тому відповідають: «ні». Але якщо ми запитаємо: «Ви хочете прожити ще 10 років в доброму здоров’ї?». Майже кожен відповість – «так».

– У «Мандрах Гуллівера» є безсмертні люди. Вони надзвичайно похмурі і вічно скаржаться...

– Ви питаєте, чи все це зробить людей щасливими та задоволеними? Напевно що ні. Ми сподіваємось, що як тільки ми подолаємо проблеми старості, ми значно покращимо наші фізичні та розумові здібності і нарешті будемо щасливими. На жаль, це не спрацює. Ми можемо продовжити людське життя, ми можемо знайти способи створити нескінченну кількість нових задоволень, але людина завжди реагує так само – вона не задоволена. Хочу ще більше. Ось чому наш вид був настільки ефективним у захопленні влади над світом. Проте, нам так і не вдалося перетворити цю велику владу над світом на щастя. Сили, які ми матимемо у ХХІ столітті, здатні перетворити нас на богів, але це будуть дуже незадоволені боги.

Таблоїд: Чому ми постійно втомлені?

– Коли homo sapiens зникнуть з лиця Землі і їх замінять homo deus?

– Цілком ймовірно, що за два століття сучасна версія гомо сапієнс перестане існувати. І не тому, що нас, як у голлівудських фільмах знищать роботи. Просто тому, що ми будемо використовувати біоінженерію для створення нових форм органічного життя. А також інтерфейси, що безпосередньо з’єднують мозок та комп’ютер для створення кіборгів. Прогрес у сфері штучного інтелекту дозволить нам навіть створити абсолютно неорганічних істот. Головним продуктом економіки ХХІ століття буде не їжа, одяг або автомобілі, а тіла, мозок та інтелект. Це стане не тільки найбільшою революцією в історії. Це також буде найбільша революція в біології з моменту виникнення життя на Землі.

– Наскільки ця нова людина відрізнятиметься від нас? Чи так, як неандертальці від homo sapiens?

– Так. За 200 років на Землі, напевно, буде домінувати вид, який буде відрізнятися навіть більше, ніж ми від неандертальців чи шимпанзе. Сьогодні з неандертальцями та шимпанзе нас пов’язує не тільки будова тіла, фізичні характеристики чи розумові здібності, але також характер. За 200 років застосування біотехнологій разом зі штучним інтелектом може призвести до створення особливостей, які не мають нічого спільного з моделлю гомінідів.

Довідка.

Юваль Ноа Харарі (народився в 1976 році) – ізраїльський історик, філософ та професор кафедри історії Єврейського університету в Єрусалимі. Один з найвидатніших мислителів XXI століття. Його книгу «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього», починаючи з 2014 року, перекладено майже на 40 мов, і в багатьох країнах вона стала бестселером. «Homo Deus: Коротка історія завтрашнього дня» – найновіша книга науковця описує найбільші виклики людства в XXI столітті.

Автор: Андрій Павлишин

Джерело: ZIK

  • 2397

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2397

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати