13.03.2016    Переглядів:  267
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Яке житло час купувати прямо зараз? Сьогоднішній стан ринку.

Яке житло час купувати прямо зараз? Сьогоднішній стан ринку. - yake_gitlo_chas_kupuvati_pryamo_zaraz_sogodnishniy_stan_rinku_56e5b153e6d26.jpg

Ріелтори потирають руки: несподівано пожвавився столичний ринок житла. Експерти кажуть, що зараз хороший час поліпшувати житлові умови, адже різниця, скажімо, між однокімнатною та двокімнатною квартирою зараз мінімальна — близько $10 тисяч.

Експерт ринку нерухомості Артур Оганесян впевнений, що кількість угод може збільшитися як мінімум втричі, якщо тільки зміниться психологічний настрій населення.

«Доходи населення зменшилися, але ж і ціни просіли. І різниця в ціні між однокімнатною квартирою і двійкою теж зменшилася в 2-3 рази. Тепер покупцеві потрібно доплатити не $30 тис., як раніше, а тільки $10 тис. Тож саме зараз оптимальний час для поліпшення своїх житлових умов», – каже Оганесян.

Експерт ріелторської компанії Best & Seller Ірина Луханіна ілюструє слова колеги конкретними цифрами. У 2013-му одиничка на Оболоні в будинку, побудованому в 1994-2000-х, коштувала близько $50 тис., двійка — $85 тис., тобто для переїзду покупцеві потрібно було доплатити $35 тис. Зараз однокімнатна коштує $38-45 тис., двокімнатна $50-65 тис., а доплата становить $10-12 тис.

Згадайте новину: И когда же начнут расти цены на квартиры? Может пора перестать вкладывать в них деньги? 

«Для п’ятиповерхових хрущовок доплата скоротилася вдвічі, з $10 тис. до $5 тис. Але треба розуміти, що таке житло в застарілому житловому фонді з часом не стає краще, він буде тільки дешевшати», — зазначила Луханіна.

Продажі за лютий виявилися кращими не тільки від січневих, що й зрозуміло, адже півмісяця городяни сиділи на канікулах, але і торішніх. Для порівняння: у лютому реалізували 571 квартиру (303 на вторинному ринку, 268 в новобудовах), а в січні — всього 345 (194 на вторинному ринку і 151 в новобудовах). Тобто місячний приріст продажів склав цілих 65%, що в умовах кризи цілком тягне на рекорд. До речі, в лютому 2015-го було продано всього 156 квартир.

Втім, рекордними продажі можна назвати лише умовно — нинішні показники не йдуть ні в яке порівняння з докризовими, коли щомісяця закривається в кілька разів більше угод. «Ринок стабільно низький, але радує, що продажі все ж потихеньку ростуть. Попит зміщується у бік вторинного ринку як більш надійного для інвестицій», — сказав аналітик SV Development Сергій Костецький.

Згадайте новину: Житлова нерухомість на вторинному ринку знецінюється шаленими темпами 

Ціни на тлі курсових коливань продовжують поводитися традиційно: зростають в гривнях, але знижуються в доларах. Приміром, за даними ІАП «Столична нерухомість», вартість квартир на вторинному ринку в лютому знизилася в доларовому еквіваленті майже на 1%, до $1463/кв. м, і зросла в гривні на 8,5%, до 39,8 тис. грн/кв. м. В новобудовах середні гривневі ціни піднялися на 2%, до 23,5 тис. грн/кв. м.

За словами експерта ріелторської компанії Best & Seller Ірини Луханіної, за день надходить від 100 до 150 заявок від потенційних клієнтів. Причому попит зосереджений у двох сегментах — економ/економ плюс і елітному.

Згадайте новину: Офіційна українська статистика вражає: у лютому 2016р. зафіксовано дефляцію??? 

«Більшість покупців елітної нерухомості, вартістю від $1 млн, — наші співвітчизники. Вони шукають міську нерухомість, так і заміські будинки. Обухів, Романків, ділянки під забудову і готові особняки, причому формат самий різний: і «скромні» 300-500 кв. і вілли від 1,2 тис. кв. м», — розповіла вона. Причому купують не тільки для себе, але і з розрахунком вигідно здати будинки на літо.

В економсегменті більше половини становлять так звані угоди з доплатою, коли, продаючи своє житло, людина відразу ж купує інше. Експерт зазначає, що нинішній стан ринку дозволяє задовольнити практично будь-які побажання покупців. «Хочете за $19 тис. — знайдемо гостинку або навіть квартиру в новобудові», — говорить Луханіна.

Джерело: ВІсті

Згадайте новину: Хтось буде «шокований», але ВСУ остаточно вирішив, що право власності на новостворену нерухомість виникає у інвестора після державної реєстрації цього права у Державному реєстрі прав на нерухоме майно 

5
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: