Головна Блог ... Новини Житлова нерухомість на вторинному ринку знецінюється шаленими темпами Житлова нерухомість на вторинному ринку знецінюєть...

Житлова нерухомість на вторинному ринку знецінюється шаленими темпами

 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 1

 • 0

 • 1760

Відключити рекламу
 - tn1_gitlova_neruhomist_na_vtorinnomu_rinku_znetsinyuetsya_shalenimi_tempami_56c9a9c18c1cd.jpg

Значна девальвація гривні наряду зі зростанням конкуренції з боку проектів первинного житла призвели до падіння попиту на вторинне житло в Києві за підсумками 2015 року практично в два рази. Такі дані містяться в щорічному звіті консалтингової компанії City Development Solutions (CDS).

“У 2015 році попит на вторинному ринку житла продовжив зниження. Кількість людей, що цікавляться купівлею квартир, скоротилася більш ніж на 45% порівняно з 2014 роком”, – вказано в звіті.

При цьому кількість квартир, виставлених на продаж на вторинному ринку Києва, у 2015 році збільшилася на 26%, а їх вартість знизилася в середньому на 19%.

Згадайте новину: Куди українцям інвестувати у 2016 році

На думку експертів CDS, основним фактором падіння попиту на столичну “вторинку” стало падіння купівельної спроможності українців і, як наслідок, поворот клієнта до житла меншої площі, у той час як на вторинному ринку переважають квартири більшої площі.

Крім того, проти продавців квартир зіграла відсутність доступного іпотечного кредитування, валютне ціноутворення і завищені ціни на вторинне житло. За даними CDS, у 2015 році понад 70% об’єктів вторинного ринку були реалізовані з дисконтом від 10-20%.

Як зазначили в компанії, основний попит на вторинному ринку житла торік був сконцентрований в найбільш дешевому сегменті – до 40 тисяч дол. При цьому кількість запитів на придбання недорогої квартири протягом року постійно зростала.

“Якщо в січні 2015 року запити на купівлю квартири до 40 тис. дол. становили 41% у загальному обсязі попиту, то вже до грудня їх питома вага зросла до 61%. За цю суму можна було купити квартиру в старому житловому фонді площею до 36 кв. м у спальних районах Києва”, – йдеться у звіті.

Згадайте новину: Фіксований курс долара назавжди пішов у забуття!

За прогнозами експертів, зниження платоспроможності населення на тлі падіння реальних доходів в 2016 році призведе до подальшого спаду активності на ринку нерухомості і зниження доларових цін на житло. Зокрема, до кінця 2016 року можна очікувати зниження цін на квартири в спальних районах до 15%.

Джерело: УНІАН

Згадайте новину: Інвествувати в набори «Лего» рентабельніше ніж в золото або на фондовому ринку.

 • 1760

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1760

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст