21.02.2016    Переглядів:  484
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Житлова нерухомість на вторинному ринку знецінюється шаленими темпами

Житлова нерухомість на вторинному ринку знецінюється шаленими темпами - gitlova_neruhomist_na_vtorinnomu_rinku_znetsinyuetsya_shalenimi_tempami_56c9a9c18c1cd.jpg

Значна девальвація гривні наряду зі зростанням конкуренції з боку проектів первинного житла призвели до падіння попиту на вторинне житло в Києві за підсумками 2015 року практично в два рази. Такі дані містяться в щорічному звіті консалтингової компанії City Development Solutions (CDS).

“У 2015 році попит на вторинному ринку житла продовжив зниження. Кількість людей, що цікавляться купівлею квартир, скоротилася більш ніж на 45% порівняно з 2014 роком”, – вказано в звіті.

При цьому кількість квартир, виставлених на продаж на вторинному ринку Києва, у 2015 році збільшилася на 26%, а їх вартість знизилася в середньому на 19%.

Згадайте  новину: Куди українцям інвестувати у 2016 році

На думку експертів CDS, основним фактором падіння попиту на столичну “вторинку” стало падіння купівельної спроможності українців і, як наслідок, поворот клієнта до житла меншої площі, у той час як на вторинному ринку переважають квартири більшої площі.

Крім того, проти продавців квартир зіграла відсутність доступного іпотечного кредитування, валютне ціноутворення і завищені ціни на вторинне житло. За даними CDS, у 2015 році понад 70% об’єктів вторинного ринку були реалізовані з дисконтом від 10-20%.

Як зазначили в компанії, основний попит на вторинному ринку житла торік був сконцентрований в найбільш дешевому сегменті – до 40 тисяч дол. При цьому кількість запитів на придбання недорогої квартири протягом року постійно зростала.

“Якщо в січні 2015 року запити на купівлю квартири до 40 тис. дол. становили 41% у загальному обсязі попиту, то вже до грудня їх питома вага зросла до 61%. За цю суму можна було купити квартиру в старому житловому фонді площею до 36 кв. м у спальних районах Києва”, – йдеться у звіті.

Згадайте новину: Фіксований курс долара назавжди пішов у забуття!

За прогнозами експертів, зниження платоспроможності населення на тлі падіння реальних доходів в 2016 році призведе до подальшого спаду активності на ринку нерухомості і зниження доларових цін на житло. Зокрема, до кінця 2016 року можна очікувати зниження цін на квартири в спальних районах до 15%.

Джерело: УНІАН

Згадайте новину: Інвествувати в набори «Лего» рентабельніше ніж в золото або на фондовому ринку.

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: