Головна Блог ... Консультації від юристів Як не платити за холодні батареї

Як не платити за холодні батареї

Відключити рекламу
 - tn1_8818d2425c6d3f0dd75e8b6b0be0e887_5ffc0b6937a81.png

Зміст:

З приходом зими багатьом жителям міст України доводиться періодично стикатися з незадовільною роботою місцевих комунальних служб, що відповідають за обігрів багатоквартирних будинків з централізованим опаленням. Доводиться за свій рахунок купувати електричні обігрівачі, і таким чином, кілька разів переплачувати за свій комфорт: спочатку при покупці обігрівача, потім при оплаті підвищених рахунків за електроенергію, і до всього іншого, продовжуючи платити за холодні батареї. У цій статті за допомогою ресурсу Протокол постараємося розібратися: як не платити за опалення, якщо воно не відповідає прийнятим санітарним нормам, або хоча б як менше платити за опалення, і що потрібно зробити, щоб мінімізувати витрати на підтримку комфортної температури в своїй квартирі.

Санітарні норми опалення житлових приміщень

Для початку, читаємо Закон України "Про житлово-комунальні послуги". У статті 18 читаємо, що споживач має право на отримання якісних послуг. А які ж послуги вважаються неякісними? За логікою речей - ті, які не відповідають встановленим нормативам. Якщо ж відкрити санітарні норми, то прочитаємо там, що температура в квартирі в житлових приміщеннях повинна бути в межах 18-ти градусів, а в кутових кімнатах - в межах 20-ти градусів. Все, що нижче цієї температури, вважається відхиленням від норми. Але при цьому не слід забувати, що якщо в квартирі старі дерев'яні віконні рами, і з усіх щілин дме вітер, то буде досить проблематично довести, що низька температура в квартирі - це вина саме теплопостачальної організації, а не власника квартири. Тому, перш ніж шукати винних в особі комунальних служб, слід по можливості якщо не замінити вікна на металопластикові, то хоча б мінімально утеплити і заклеїти наявні вікна.

Користуйтеся консультацією: Що робити, коли в боротьбі за тепло не гріють навіть батареї

Що робити, якщо в квартирі холодні батареї

Отже, вікна утеплені, протягів немає, а в квартирі холодно. Шукаємо причину і виявляємо у себе холодні батареї, що робити далі? Насамперед, потрібно виміряти температуру в усіх кімнатах квартири. Що ж стосується відповіді на питання «яка повинна бути температура теплоносія в квартирі», то насправді це не так вже й важливо, тому що основний (і єдиний) критерій - це температура повітря в приміщенні. Якщо температура хоча б в одній кімнаті менше ніж 18 градусів (20 градусів для кутової кімнати), то самому засвідчити цей факт не вийде. Спочатку потрібно звернутися з письмовою заявою до постачальника послуги - в даному випадку до теплопостачальної організації. У заяві просити направити до вас комісію для проведення замірів температури. Заява має бути прийнята з вхідним номером, щоб була можливість в подальшому контролі виконання.

Постачальник в обумовлений час надсилає до вас комісію, яка вимірює температуру в квартирі, після чого складається Акт-претензія про незадовільну температуру в квартирі. Акт складається у двох примірниках, і підписується членами комісії і власником квартири як споживачем послуги. Якщо ж комісія в призначений час не прибула, або ж представники комісії відмовляються підписати Акт, то потрібно поставити підписи хоча б двох сусідів-свідків, і такий Акт буде вважатися дійсним. Для того, щоб постачальник ознайомився з Актом, його слід вислати рекомендованим листом на юридичну адресу постачальника послуги.

В даному випадку відсутня будь-яка типова форма Акту, його можна писати від руки, в довільній формі.

Користуйтеся консультацією: Що робити, якщо Вас відключили від газопостачання?

Як платити менше за опалення

як не платити за опалення

Маючи на руках підписаний Акт, переходимо до другого етапу: вивчаємо Постанову Кабміну № 151 від 17.02.2010 року, в якій прописаний алгоритм компенсації за низьку температуру в квартирі. Під компенсацією мається на увазі зниження плати за опалення в залежності від температури в квартирі. Так, при температурі від 12 о 18 градусів, вартість оплати зменшується на 5% за кожен градус нижче 18 градусів Цельсія. Що стосується кутових кімнат, то нижній поріг змінюємо з 12 на 14 градусів, а верхній поріг змінюємо з 18 на 20 градусів. Таким чином, при температурі в кімнаті 12 градусів (14 градусів для кутових кімнат) зниження в платіжках за опалення складе 30%. Якщо ж температура в квартирі нижче 12 градусів (14 градусів для кутових кімнат), то платити за опалення взагалі не потрібно. Це до питання про те, як не платити за опалення взагалі. Письмову відповідь з приводу порушень температурного режиму постачальник послуги повинен направити споживачеві протягом трьох робочих днів. Якщо постачальник проігнорує цю вимогу, то вважається що він автоматично визнав всі виявлені порушення. Перерахунок за опалення споживач повинен отримати вже з наступними платіжками за комуналку, незалежно від того, наскільки вчасно відбувається оплата споживачем інших комунальних послуг, і чи є заборгованість.

Користуйтеся консультацією: Що таке багатозонний тариф на електроенергію і як на ньому економити

Що робити, якщо постачальник не знижує тариф

Комісія прийшла, Акт складено, порушення санітарних норм виявлено, але платіжки приходять в тому ж розмірі, що і раніше. В такому випадку залишається єдиний вихід - позовна заява в суд, і вже в суді вимагати від постачальника послуги провести перерахунок за опалення.

У цьому питанні вам завжди допоможуть професіонали, знайти яких можна на сайті Protocol. У розділі «тендер на юридичну послугу» ви зможете отримати консультацію, вибрати юриста, укласти з ним договір, на підставі якого ви як клієнт отримаєте необхідну послугу, при цьому завжди за допомогою Протоколу зможете контролювати якість виконуваної роботи, залишивши відгук про роботу юриста. Ціна залежить від взаємних домовленостей, але з огляду на кількість юристів на сайті Протокол, завжди є можливість зробити це відносно недорого. Самому, без відповідного досвіду і освіти, до суду йти не рекомендується, оскільки скласти позовну заяву під силу тільки досвідченому, практикуючому юристу. Ну і якщо вже постачальник настільки недбайливий, що довелося подати на нього в суд, то заодно можна написати і скаргу в Держспоживслужбу, яка займається питаннями, пов'язаними з захистом прав споживачів. Аналізуємо судове рішення: споживач звернувся до суду з вимогою зробити перерахунок розміру виконаних не в повному обсязі послуг: https://reyestr.court.gov.ua/Review/78809198 .

Як підвищити температуру в своїй квартирі

Ознайомившись з методами зменшення оплати за опалення, давайте коротко розглянемо варіанти, як зробити своє проживання в квартирі не тільки більш економним, але і більш комфортним. Рекомендації такі: замінити всі вікна на енергозберігаючі металопластикові, утеплити стіни квартири, не відкривати вікна в під'їзді. Якщо розглядати варіанти покупки або оренди квартири, то відмовитися від кутових. І тоді проживання в квартирі дійсно буде приносити вам тільки приємні враження.

Якщо Вам потрібна послуга професіонала, пропонуємо скористатися сервісом "Тендер на юридичну допомогу" від юридичного порталу Протокол.

Автор консультації: Дончак Дмитро

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 8018

    Переглядів

  • 2

    Коментарі

  • 8018

    Переглядів

  • 2

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Как это отсутствует типовая форма Акта? Вот здесь - https://sites.google.com/site/antikommun на странице Нормативно-правовые акты в сфере ЖКХ.

    17.12.2020 13:55

    Интересная статья. А что делать, если на доме стоит тепловой счётчик а в угловой квартире 15 градусов ? Условия вызова инспектора такие же ? И второй вопрос: в квартире 20 градусов, но батареи еле живые (квартира не угловая ) , за что я тогда должна платить сумасшедшие деньги ?

    22.01.2021 16:19

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст