Головна Блог ... Новини Військовий облік жінок, зміни до наказу №313 Міноборони Військовий облік жінок, зміни до наказу №313 Міноб...

Військовий облік жінок, зміни до наказу №313 Міноборони

эксклюзив
Відключити рекламу
Військовий облік жінок, зміни до наказу №313 Міноборони - fc67e6da3fede933159757d59b93d64d.jpg

Всі пам’ятають жовтневу новину минулого року, про перелік професій жінок, які підлягають військовому обліку. Нагадаю - 11 жовтня 2021 року Міністерство оборони України видало Наказ “Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних” №313 (далі - Наказ №313).

Коротко про передісторію. Взагалі, питання військового обліку жінок було запроваджено ще в Законі України від 25.03.1992 № 2232 “Про військовий обов'язок і військову службу” (далі - Закон №2232). Вже тоді частина 5 статті 1 цього Закону №2232 передбачала, що жінки, які за фахом мають медичну підготовку або споріднену з військовою спеціальністю за переліком, що визначається КМУ, можуть бути взяті на військовий облік. І такий перелік був прийнятий на рівні КМУ, ще в Постанові від 14 жовтня 1994 р. №711. А відносно нещодавно було прийнято Закон України від 30 березня 2021 року № 1357-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку" (далі - Закон №1357). Так, Закон №1357 вніс зміни (чергові зміни до статті 1 в частині тепер вже 11 - про військовий облік жінок) до Закону №2232 і повноваження, щодо визначення переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідною військово-обліковою спеціальністю, надані Міністерству оборони України (далі - МОУ). Відповідно, на виконання цієї норми, МОУ і прийняло Наказ №313.

Згадайте новину: Війна! Скільки платять українському солдатові, який ризикує життям

07 лютого 2022 року МОУ внесло зміни до свого Наказу № 313 (прийняло Наказ №35 “Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313”). Він був зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21 березня 2022 р. за № 348/37684. 01 квітня 2022 року зміни набрали чинності - з дня опублікування в Офіційному віснику України).

Що ж нового:

 1. затверджено новий Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних (далі - Перелік професій/спеціальностей, що беруться на облік). Порівняно із попередньою редакцією Наказу №313, цей перелік скорочено.
 2. поряд із цим, окрім Переліку, що беруться на облік, додано ще один - Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями (далі - Перелік споріднених професій/спеціальностей). Відповідно до коментарів Міністра оборони України, логіка наступна: Перелік професій/спеціальностей, що беруться на облік - це дійсно необхідні наразі споріднені професії, жінки яких беруться на облік, тобто тут лише той фах, потреба в якому є наразі. Другий же Перелік - Перелік споріднених професій/спеціальностей - є теоретичною базою для включення до першого Переліку професій/спеціальностей, що беруться на облік.
 3. саме з 01 жовтня 2022 року Головнокомандувачу ЗСУ необхідно буде забезпечити взяття жінок на військовий облік військовозобов'язаних.
 4. щороку, до 01 березня, за необхідності здійснюватиметься перегляд та внесення змін до Переліку професій/спеціальностей, що беруться на облік, з урахуванням першочергових потреб у мобілізаційних ресурсах та Переліку споріднених професій/спеціальностей.

Згадайте новину: Що таке бойовий імунітет: огляд прийнятого законопроекту № 7145

До нового Переліку професій/спеціальностей, що беруться на облік, увійшло:

 1. 14 спеціальностей (раніше було 35), споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, зокрема: хімія, телекомунікації та радіотехніка; інженерія програмного забезпечення, метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка, тощо.
 2. 6 професій (раніше було 76 позицій), споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, зокрема: професіонали в галузі наук про життя та медичних наук, стоматологи, професіонали в галузі фармації, провізори, інші професіонали в галузі медицини (крім сестринської справи та акушерства), допоміжний персонал у галузі сучасної медицини, професіонали в галузі патології, токсикології, фармакології, фізіології та епідеміології, оператори медичного устаткування, робітники, що обслуговують устаткування з виробництва фармацевтичних продуктів та косметичних засобів, керівники підрозділів в охороні здоров'я, професіонали в галузі ветеринарної медицини, допоміжний персонал, менеджери (управителі) на пошті та зв'язку, службовці, що зайняті на пошті та подібними роботами, кухарі, перекладачі та інші.

Детальний перелік таких професій/спеціальностей тут.

Перелік військово-облікових спеціальностей, із якими вищенаведені є спорідненими можна знайти у Наказі МОУ від 07.09.2020 №317 “Про затвердження переліків військово-облікових спеціальностей і штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу і тарифних переліків посад вищезазначених військовослужбовців”, посилання тут.

​​Джерело: юридичний ресурс Протокол.

Згадайте новину: Війна – не привід забути про сплату аліментів - нагадали в Уряді

 • 8774

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 8774

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст