Головна Блог ... Новини Війна – не привід забути про сплату аліментів - нагадали в Уряді Війна – не привід забути про сплату аліментів - на...

Війна – не привід забути про сплату аліментів - нагадали в Уряді

эксклюзив
Відключити рекламу
Війна – не привід забути про сплату аліментів - нагадали в Уряді - 30ba1269988b8f28e22f3d82627c2213.jpg

“Війна – не привід забути про сплату аліментів” - нагадали в Уряді. Так, 01 квітня 2022 року вийшло роз’яснення Мін’юсту щодо аліментних зобов’язань у період воєнного стану. Згідно нього, припинення стягнення на зарплату та інші доходи боржників (в тому числі пенсії, стипендії) - анонсоване нещодавно прийнятим законом ВРУ №2129, не поширюється на платників аліментів.

Мова йде про Закон “Про внесення зміни до розділу XIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про виконавче провадження" №2129, прийнятий законодавцем 15 березня 2022 року, що набув чинності 26 березня. Згідно його положень забороняється зміна стягувачів та зупиняється вчинення виконавчих дій стягувачами за якими є рф, її громадяни, юридичні особи, або іноземні компанії пов’язані із рф бенефіціарами чи учасниками, крім тих громадян/учасників/бенефіціарів, які законно проживають в Україні. Крім того, забороняється відкриття проваджень на тимчасово окупованих рф територіях (це стосується і заходів примусового виконання рішення). Фізичні особи, сума стягнення з яких не перевищує 100 тис. грн, можуть здійснювати видаткові операції з рахунків на які виконавцями накладено арешт. Юридичні особи можуть сплачувати податки, збори, єсв і зп - в лімітованому 5 мінзарплатами на 1 працівника розмірі - з арештованих рахунків.

Тож, повертаючись до аліментів - Мін’юст констатував, що цим Законом не передбачено заборони нараховувати боржникам за аліментами пеню за прострочення їх сплати. Рішення про сплату пені - як і раніше - приймає суд, за заявою стягувача аліментів про стягнення пені. Пеня нараховується у розмірі 1% заборгованості за кожен день прострочення. Початок нарахування - з дня коли відбулось прострочення аліментів, закінчуючи днем повного погашення (чи днем ухвалення судового рішення про стягнення пені). Втім, пеня не може бути більшою за 100 % заборгованості (відповідно до діючої частини 1 статті 196 СК України). Водночас, нагадаю - розмір цієї пені може бути зменшений судом (зважаючи на матеріальний та сімейний стан боржника) і така пеня не застосовується до неповнолітніх платників аліментів.

Треба не забувати і про додаткові витрати на дитину. Несвоєчасна їх сплата може призвести до стягнення заборгованості з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення та 3 % річних.

У разі ухвалення судом рішення про стягнення пені та видачі судом виконавчого документа, виконавцем буде здійснено його виконання згідно встановленого Законом “Про виконавче провадження”порядку. При цьому, мінімально гарантований розмір (а це не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за статтею 182 СК України), також не змінився внаслідок війни.

Нагадаю, перелік таких розмірів я вже розглядала в статті - Алименты на ребенка в Украине по состоянию на 2022 год

Щодо платника аліментів який не працював, або є ФОПом-єдинником, або який одержує заробіток (дохід) у державі, з якою Україна не має договору про правову допомогу - заборгованість такого визначається виходячи із середньої зп працівника для даної місцевості (частина друга статті 195 СК).

​​Джерело: юридичний ресурс Протокол.

  • 2974

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2974

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст