Головна Блог ... Консультації від юристів Відмова від субсидії: навіщо, а головне - яким чином? Відмова від субсидії: навіщо, а головне - яким чин...

Відмова від субсидії: навіщо, а головне - яким чином?

Відключити рекламу
 - tn1_505075be51aad08f9d257ed6b6f841c5_603cf9e41da5f.png

Зміст:

Умови нарахування субсидії

Оплата комунальних послуг - це як «сіль на рану» для багатьох громадян України, адже чек за тарифами іноді значно перевищує суму заробітку. В такому питанні соціальна політика держави вельми важливе питання, і в зв'язку з цим дізнаємось докладніше про субсидії та порядок їх виплати, а найголовніше - навіщо потрібна відмова від субсидії?

Право на отримання субсидії мають, як і громадяни України, так і іноземці, і особи без громадянства, але за умови, що вони перебувають на території України на законних підставах.

Субсидію мають право отримувати ті, у кого рахунок за житлово-комунальні послуги перевищує розмір обов'язкового платежу, який розраховується згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року №1156. Для отримання субсидії необхідно подати заяву, декларацію про доходи та довідку про доходи. Житлова субсидія не призначається, в таких випадках:

  • загальна площа житлового приміщення в квартирі перевищує 130 кв.м.,
  • а для будинку більше 230 кв.м .;
  • у кого-небудь з членів домогосподарства є транспортний засіб, якому не більше 5 років, крім тих, які прямо передбачено законодавством;
  • в складі домогосподарства є особа, якій виповнилося 18 років, у якого абсолютно відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати;
  • громадянин не повернув надлишок субсидії, невірно розрахованої;
  • в складі сім'ї є особи, які внесені до єдиного реєстру боржників за несплату аліментів більш ніж за 3 місяці;
  • боржники за житлово-комунальні послуги на суму понад 340 грн.

Користуйтеся консультацією: Розстрочка на послуги ЖКГ і реструктуризація боргу

Відмова від субсидії - навіщо?

відмовитися від субсидії

Здавалося б, навіщо відмовлятися від субсидії, адже це таке благо і як говориться «тут немає ні голих, ні поганих». Звичайно ж, якщо у Вас є підстави для нарахування субсидії, то відмовлятися не потрібно. Відмовитися від субсидії потрібно в тому випадку, якщо спочатку у Вас були підстави для нарахування субсидії, а згодом відпали причини. Тому що в такому випадку потрібно буде повертати зайво виплачені вам гроші. Так само особи повинні будуть повернути виплачені їм гроші за субсидії в разі: якщо вони подали неправдиві відомості про свій майновий стан, доходи тощо; були помилки в підрахунках для вирахування субсидії; роботодавець умисно надав неправдиві відомості про доходи; була прихована інформація про придбання у власність житла, особою, яка не була подана в заяву про призначення субсидії в перший місяць.

В такому випадку краще в добровільному порядку не допустити всіх цих ситуацій і відмовитися від субсидії, в іншому ж - у Вас можуть зажадати повернення грошей через суд, а там і судовий збір, і виконавчий, і інший головний біль.

Крім того, потрібно пам'ятати, що Положенням КМУ №106 затверджено, що якщо Ви не декларуєте доходи, або приховуєте щось, в зв'язку, з чим буде накладено штраф у подвійному розмірі виплачених субсидій. Причому накладаються штрафи органами соціального захисту, які, напевно, не зовсім компетентні в цьому питанні, було б правильніше, якби представники складали протокол, а вже суд виносив рішення.

Користуйтеся консультацією: Що робити, якщо Вас відключили від газопостачання?

Як відмовитися від субсидії в Україні?

Для скасування субсидії, наприклад, через поліпшення матеріального стану, потрібно звернутися із заявою про відмову в призначенні житлової субсидії в органи соціального захисту населення. Як написати заяву на відмову від субсидії Вам повинні роз'яснити в органах соціального захисту, оскільки бланка відмови від субсидії законодавством не визначено. Але заява має приблизно таку ж структуру як і заява про призначення субсидії, а саме: в шапочці Ви заповнюєте найменування структурного підрозділу органу соцзахисту, ну а далі після «Заява про відмову в отриманні субсидії» (нагадуємо, що документи в держоргани потрібно заповнювати українською мовою), вказуєте свої ПІБ, реєстрацію місця проживання, паспортні дані, ідентифікаційний код, і обставини, у зв'язку з якими ви просите припинити нарахування субсидії, в кінці підпис і дата.

Хотілося б нагадати, що не варто чекати поки контролюючий орган сам помітить, що у вас немає підстав для нарахування, або ж Ви брешете про свій майновий стан, мінімально - це доведеться повернути усі незаконно нараховані гроші з виконавчим і судовим збором, а якщо ці дані підробляв Ваш роботодавець, то можливо і його притягнуть до відповідальності передбаченої ст. 222 Кримінального кодексу України, а саме за шахрайство з фінансовими ресурсами.

Користуйтеся консультацією: Чи можуть відключити комунальні послуги за несплату і як цьому протистояти

Судова практика

відмовитися від субсидії

Рішень в реєстрі про примусове повернення практично немає, хоча самі органи соціального захисту подавали такі позови, але потім з часом подавали клопотання про залишення позову без розгляду, а це швидше за все означає, що особи, яким було незаконно нараховано субсидію в добровільному порядку повернули гроші. Такі ситуації також можливі, і вони в цілому запобігають тому факту, що з Вас в судовому порядку стягнуть ці гроші.

Рішень про притягнення до кримінальної відповідальності з махінаціями житлових субсидій, не знайдено. Напевно це пов'язано з тим, що звичайні громадяни для отримання цих пару тисяч гривень не мають можливості запускати такий ланцюжок з внесенням неправдивих відомостей через роботодавця або службову особу.

Користуйтеся консультацією: Як не платити за холодні батареї

У загальному і цілому про плюси і мінуси субсидій

Нарахування субсидій є благом для населення, особливо з урахуванням того факту, що в Україні практично немає людей із середнім достатком життя, і об'єктивно дуже складно прожити на мінімальну заробітну плату, а тут ще й рахунки за тарифами непідйомні, особливо взимку в опалювальний сезон. Для тих, хто потребує допомоги, це дійсно ефективна і корисна програма від соціальної держави.

Але що про мінуси? А з мінусів те, що через програму субсидій проходить дуже багато махінацій, плюс в Україні є проблема в дефіциті між доходами і витратами з державного бюджету. На тлі цього всього Міжнародний валютний фонд давно рекомендує скоротити кількість витрат через такі програми.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, пропонуємо скористатися послугою "Тендер на юридичну допомогу" від юридичного порталу Протокол

Автор консультації: Адвокат Скочинська Христина

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 10039

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 10039

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст