Головна Сервіси для юристів ... Закони Виборчий кодекс України Стаття 251. Протоколи дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців Стаття 251. Протоколи дільничної виборчої комісії ...

Стаття 251. Протоколи дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців

Виборчий кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 382

    Переглядів

  • 382

    Переглядів

  • Додати в обране

    {Назва статті 251 в редакції Закону № 805-IX від 16.07.2020 }

    1. Дільнична виборча комісія на своєму засіданні складає протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з кожних місцевих виборів по кожному виборчому округу, в яких проводилося голосування на виборчій дільниці.

    Форма протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці затверджується Центральною виборчою комісією не пізніш як за тридцять днів до дня чергових місцевих виборів.

    Забороняється складання протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в іншому порядку, ніж визначено Центральною виборчою комісією відповідно до цього Кодексу.

    Протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці може виготовлятися за допомогою технічних засобів. Порядок виготовлення та вимоги до протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці встановлюються Центральною виборчою комісією.

    {Частина перша статті 251 в редакції Закону № 805-IX від 16.07.2020 }

    2. До протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, поданих за територіальні виборчі списки кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) цифрами заносяться:

    1) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничною виборчою комісією;

    2) кількість невикористаних виборчих бюлетенів, погашених дільничною виборчою комісією;

    3) кількість виборців, включених до списку виборців на виборчій дільниці (на момент закінчення голосування);

    4) кількість виборців, внесених на виборчій дільниці до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування;

    5) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування;

    6) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування;

    7) загальна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені;

    8) кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню;

    9) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні на виборчій дільниці;

    10) кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними;

    11) сумарна кількість голосів виборців, які підтримали територіальні виборчі списки усіх організацій партій;

    12) кількість голосів виборців, які підтримали територіальний виборчий список від кожної організації партії;

    13) кількість голосів виборців, які підтримали кожного кандидата, включеного до територіального виборчого списку від кожної організації партії;

    14) кількість голосів виборців, які підтримали весь територіальний список від кожної організації партії, не підтримавши окремого кандидата у депутати з цього списку.

    До протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, поданих за кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови цифрами заносяться:

    1) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничною виборчою комісією;

    2) кількість невикористаних виборчих бюлетенів, погашених дільничною виборчою комісією;

    3) кількість виборців, включених до списку виборців на виборчій дільниці (на момент закінчення голосування);

    4) кількість виборців, внесених на виборчій дільниці до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування;

    5) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування;

    6) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування;

    7) загальна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені;

    8) кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню;

    9) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні на виборчій дільниці;

    10) кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними;

    11) кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата.

    {Частина друга статті 251 в редакції Закону № 805-IX від 16.07.2020 }

    3. Протокол про підрахунок голосів виборців з кожних місцевих виборів по кожному виборчому, округу, по якому проводиться голосування на виборчій дільниці, складається дільничною виборчою комісією у чотирьох примірниках. Примірники протоколу нумеруються і мають однакову юридичну силу.

    {Частина третя статті 251 в редакції Закону № 805-IX від 16.07.2020 }

    4. У протоколі про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами дільничної виборчої комісії. Кожен примірник протоколу підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами дільничної виборчої комісії, які присутні на засіданні виборчої комісії. У разі незгоди із результатами підрахунку голосів, зафіксованими у протоколі комісії, член комісії підписує протокол із позначкою "З окремою думкою". Письмовий виклад окремої думки додається до протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. Непідписання або відмова від підписання протоколу окремих членів комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу. У разі відсутності підпису члена дільничної виборчої комісії у протоколі про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці напроти його прізвища зазначається причина відсутності підпису. Цей протокол підписується членами дільничної виборчої комісії та засвідчується печаткою дільничної виборчої комісії лише після його остаточного заповнення.

    Перший і другий примірники протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці мають право також підписати кандидати, їх довірені особи, уповноважені особи організацій партій, офіційні спостерігачі, присутні на засіданні дільничної виборчої комісії під час підрахунку голосів виборців.

    {Частину четверту статті 251 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 805-IX від 16.07.2020 }

    5. Забороняється заповнення протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці олівцем, а також внесення до них без відповідного рішення комісії будь-яких виправлень, а також підписувати його та засвідчувати печаткою дільничної виборчої комісії до остаточного заповнення.

    {Частина п'ята статті 251 із змінами, внесеними згідно із Законом № 805-IX від 16.07.2020 }

    6. Якщо після підписання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному окрузі дільнична виборча комісія виявила в ньому неточності (описку чи помилку в цифрах), вона розглядає питання про внесення змін до нього шляхом складення нового протоколу з позначкою "Уточнений". При цьому перерахунок бюлетенів не робиться. Протокол з позначкою "Уточнений" складається у порядку та кількості примірників, встановлених цією статтею.

    {Частина шоста статті 251 із змінами, внесеними згідно із Законом № 805-IX від 16.07.2020 }

    7. Перший і другий примірники протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з відповідних місцевих виборів у відповідному виборчому окрузі, а за наявності - і відповідні примірники протоколу з позначкою "Уточнений", акт про видачу копій протоколу, складений відповідно до частини дев’ятої цієї статті, запаковуються. На пакеті робиться напис "Протокол про підрахунок голосів", зазначаються назва місцевих виборів, позначення та/або номер виборчого округу, номер виборчої дільниці, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії. Третій примірник протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, поданих на відповідних місцевих виборах у відповідному виборчому окрузі, а також протоколу з позначкою "Уточнений" (у разі його складання) зберігається у секретаря дільничної виборчої комісії, четвертий примірник (з позначкою "Уточнений" у разі його складання) - невідкладно вивішується для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.

    {Частина сьома статті 251 в редакції Закону № 805-IX від 16.07.2020 }

    8. Членам дільничної виборчої комісії, кандидатам, їх довіреним особам, уповноваженим особам організацій партій, офіційним спостерігачам, присутніми під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, на їхнє прохання невідкладно видаються копії зазначеного у цій статті протоколу з відповідних місцевих виборів, по відповідному виборчому округу, в тому числі з позначкою "Уточнений", засвідчені головою і секретарем дільничної виборчої комісії та скріплені печаткою комісії, з розрахунку не більш як по одній копії кожного протоколу для кожного члена комісії, кожної місцевої організації партії, яка висунула кандидатів у депутати в єдиному багатомандатному виборчому окрузі, кожного кандидата. Копії протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці можуть виготовлятися за допомогою технічних засобів.

    {Частина восьма статті 251 в редакції Закону № 805-IX від 16.07.2020 }

    9. Про видачу копій протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, поданих на відповідних місцевих виборах у відповідному виборчому окрузі, складається акт за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. В акті зазначаються перелік осіб, які одержали копії відповідного протоколу, дата та час одержання цих копій і ставляться підписи цих осіб. Акт підписується головою та секретарем дільничної виборчої комісії і скріплюється печаткою дільничної виборчої комісії. Акт запаковується у пакет разом з першим і другим примірниками протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, поданих на відповідних місцевих виборах у відповідному виборчому окрузі.

    {Частина дев'ята статті 251 із змінами, внесеними згідно із Законом № 805-IX від 16.07.2020 }

    10. Пакети з протоколами дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, виборчими бюлетенями, контрольними талонами і предметами, списками виборців, а також (за наявності) окремими думками членів виборчої комісії, викладеними у письмовій формі, актами, заявами, скаргами та рішеннями, прийнятими комісією, після закінчення засідання комісії транспортуються до відповідної територіальної виборчої комісії у порядку, визначеному статтею 253 цього Кодексу.

    {Частина десята статті 251 із змінами, внесеними згідно із Законом № 805-IX від 16.07.2020 }

    Попередня

    251/289

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст