Головна Блог ... Новини Велика Палата ВС висловила позицію щодо порядку відшкодування витрат на професійну правничу допомогу Велика Палата ВС висловила позицію щодо порядку ві...

Велика Палата ВС висловила позицію щодо порядку відшкодування витрат на професійну правничу допомогу

Відключити рекламу
Велика Палата ВС висловила позицію щодо порядку відшкодування витрат на професійну правничу допомогу - tn1_0_95308100_1583827381_5e6749b5e8b56.png

Із запровадженням з 15 грудня 2017 року змін до ЦПК України законодавець принципово по-новому визначив роль суду у позовному провадженні – як арбітра, що надає оцінку тим доказам і доводам, які наводять сторони у справі, та не може діяти на користь будь-якої зі сторін, бо не відповідатиме основним принципам цивільного судочинства, йдеться на сайті court.gov.ua

Тому саме зацікавлена сторона має вчинити певні дії, спрямовані на відшкодування іншою стороною витрат на професійну правничу допомогу, а інша сторона має право на відповідні заперечення проти таких вимог, що виключає ініціативу суду з приводу відшкодування витрат на професійну правничу допомогу одній зі сторін без відповідних дій з боку такої сторони.

Такого висновку дійшла Велика Палата Верховного Суду за результатами розгляду справи № 755/9215/15-ц.

Згадайте новину: Велика Палата ВС ухвалила рішення у справі щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах

Крім того, суд зауважив, що вимога ч. 8 ст. 141 ЦПК України щодо строку та порядку подання доказів про розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, має застосовуватися і до справ, що розглядаються у спрощеному провадженні, де судових дебатів немає. Така практика запроваджена Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду, зокрема у постанові від 16 квітня 2019 року у справі № 817/1889/17.

При визначенні суми відшкодування витрат на професійну правничу допомогу суд має виходити з критерію їхньої реальності (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру з огляду на конкретні обставини справи та фінансовий стан обох сторін.

При вирішенні питання щодо певних видів правничої допомоги адвоката враховується пов’язаність їх із розглядом справи, обґрунтованість і розумність визначення у контексті обсягу заперечень, наданих протилежною стороною.

Згадайте новину:Велика Палата ВС ухвалила рішення у зразковій справі щодо перерахунку пенсій постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

Хоча складання та подача до суду промови в судових дебатах, а також складання адвокатського запиту щодо дати розгляду заяви прямо не передбачене ЦПК України, однак виходячи з конкретних обставин справи адвокат самостійно визначає стратегію захисту інтересів свого клієнта й алгоритм дій задля задоволення вимог останнього та найкращого його захисту.

З огляду на наведене Велика Палата ВС дійшла висновку про помилковість доводів стосовно того, що подача таких документів свідчить про штучне збільшення обсягу робіт адвоката.

Згадайте новину:Велика Палата ВС не прийме справу, якщо вже висловилася про юрисдикцію - ухвалено Закон

Із повним текстом постанови Великої Палати Верховного Суду від 19 лютого 2020 року у справі № 755/9215/15-ц (провадження № 14-382цс19) можна ознайомитися за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/87951334.

  • 5389

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 5389

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    При визначенні суми відшкодування витрат на професійну правничу допомогу суд має виходити з критерію їхньої реальності (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру з огляду на конкретні обставини справи та фінансовий стан обох сторін. Тому, якщо суд постановляє зменшити суму відшкодування витрат на правничу допомогу, а клієнт вже сплатив більшу суму, то цей же суд має прийняти рішення про повернення адвокатом надлишкової суми отриманої ним від свого клієнта. Вигравший судову справу не може залишатися в накладі, це несправедливо!!!!!!!! Або ж інакше: сторони надають суду розрахунки своїх витрат на правничу допомогу, а за результатом розгляду справи суд розподіляє судові витрати відповідно процесуального законодавства. І лише на підставі рішення суду здійснюється кінцевий розрахунок – хто кому і скільки повинен сплатити. Та буде теж справедливо!!!

    13.03.2020 01:45

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст