0
0
20595
18.11.2020 р. до Верховної Ради України внесений проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства".
20.11.2020 проект направлений на розгляд Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг та чекає на подальший свій рух.
Докладно про нову ініціативу нам розповіла адвокатка, членкиня відділення АПУ в Запорізькій області Анна Леус.
Проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства", розроблений з метою запровадження дієвих механізмів, завдяки яким буде забезпечено дотримання вимог законодавства, стандартів, правил, норм і порядків у сфері житлово-комунального господарства (ЖКГ) та встановлено відповідальність за порушення у даній сфері.
Згадайте новину: Землю боржників арештують за несплату аліментів чи комуналки
Метою та ціллю законопроекту є забезпечення надання якісних послуг у сфері ЖКГ та дотримання законних прав та інтересів споживачів у сфері ЖКГ шляхом впровадження дієвого та ефективного державного контролю за дотриманням вимог стандартів, норм, порядків і правил у сфері ЖКГ, встановлення відповідальності за правопорушення у сфері ЖКГ.
"Законопроектом передбачено створення центрального органу виконавчої влади, що здійснюватиме реалізацію державної політики з контролю у сфері житлово-комунального господарства (створення Державної житлово-комунальної інспекції) безпосередньо через центральний апарат та свої територіальні структури", – розповіла Анна Леус.
Проектом закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства" пропонується встановлення на законодавчому рівні механізму щодо здійснення державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства та відповідальності за порушення законодавства у цій сфері.
З метою впровадження механізмів контролю та відповідальності в сфері ЖКХ законопроектом передбачено внесення змін в низку законів, зокрема до:
Згадайте новину: Мінрегіон роз’яснив основні положення законопроєкту щодо реструктуризації заборгованості споживачів за спожиті житлово-комунальні послуги
Також доповнено диспозицію та збільшено розмір штраних санкцій в наступних статтях Кодексу України про адміністративні правопорушення:
Згадайте новину: Роз’яснення щодо надання житлово-комунальних послуг під час карантину
"Недопущення посадових осіб Державної житлово-комунальна інспекції та його територіальних органів до об’єктів житлово-комунального господарства - тягне за собою накладення штрафу 200-300 нмдг", – зауважила нам Анна Леус.
У ту ж чергу, каже юристка, невиконання законних вимог (приписів) інспекторів Державної житлово-комунальна інспекції та його територіальних органів, виданих ними під час здійснення державного контролю (нагляду), - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб 150-200 нмдг.
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
120
Коментарі:
0
Переглядів:
123
Коментарі:
0
Переглядів:
89
Коментарі:
0
Переглядів:
168
Коментарі:
0
Переглядів:
162
Коментарі:
0
Переглядів:
164
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.