Головна Блог ... Новини Українцям стане набагато легше реєструвати "прописку" Українцям стане набагато легше реєструвати "пропис...

Українцям стане набагато легше реєструвати "прописку"

Відключити рекламу
Українцям стане набагато легше реєструвати \

У середу, 17 жовтня, у Верховній Раді відбулась реєстрація проекту закону “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”. Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, передає УНН.

“Відповідно до положень законопроекту, заяву на реєстрацію місця проживання можна буде подати звичайним способом в органі реєстрації або ЦНАП, але тепер послуга реєстрації місця проживання стане доступною і через Інтернет. Простота і зручність цієї послуги зроблять її легкою і доступною для всіх громадян України”, — відзначив народний депутат України Сергій Березенко.

Пользуйтесь консультацией: Чем прописка отличается от регистрации

Законопроектом передбачається зробити послугу реєстрації місця проживання доступною онлайн та скасувати додаткові документи і довідки.

Згідно з проектом закону, для реєстрації або зняття з реєстрації подаватиметься тільки одна заява; не потрібні жодні документи та погодження; внесення відміток до паспортів про місце проживання буде не обов’язковим і здійснюватиметься тільки за бажанням особи.

Проектом закону скасовується паперовий документообіг; усувається необхідність подавати громадянам довідки про місце проживання або склад сім’ї; виключається можливість дублювання реєстрації у різних реєстрах територіальних громад; органи будуть обмінюватися інформацію про місце проживання без залучення особи; інформація про місце проживання відповідатиме дійсності на момент її запиту.

В автоматичному режимі реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання здійснюватиметься на підставі відомостей з державного реєстра актів цивільних станів (ДРАЦС): реєстрація місця проживання новонародженої дитини, зняття з реєстрації місця проживання померлої особи/особи, оголошеної померлою, повідомлення про реєстрацію місця проживання дитини віком до 14 років до органу реєстрації за попереднім місцем проживання дитини.

Також забезпечується однократність включення виборця до Державного реєстру виборців, а також отримується оперативна інформація про кількість зареєстрованих або знятих з реєстрації осіб у відповідному населеному пункту (для аналізу чи є відхилення від звичайного рівня прибуття до населеного пункту або вибуття з нього осіб).

У разі здійснення реєстрації за однією адресою більше ніж трьох сімей, така реєстрація особи підлягає тимчасовому блокуванню та підтвердженню факту проживання. Зазначений механізм попередить масову реєстрацію за однією адресою (так звані “адреси масової реєстрації” або “рукавички”).

Користуйтесь консультацією: Реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання ("прописка" та "виписка") в Україні

“Щороку в Україні здійснюється більше 2 мільйонів реєстраційних дій, це — одна з найпопулярніших адміністративних послуг. Вдосконалення процедур дозволить кожному зареєструвати місце проживання з мобільного телефону і оплатити це онлайн,”- заявив голова Офісу реформування адміністративних послуг Володимир Семеніхін.

Аналогічна система реєстрації успішно працює в Нідерландах, Німеччині, Латвії та ряді штатів США.

Нагадаємо, понад 63% дітей в Україні проживають без “прописки”. Зазначимо, що українці можуть отримувати пенсії незалежно від прописки.

  • 26391

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 26391

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Если алиментщик теперь ч/з интернет фиктивно зарегистрируется в селе, а реально останется живть по другому адресу (в городе) с тем чтобы уменьшить размер алиментов на содержание детей, которые должен платить по решению суда, а исполнителю укажет этот адрес прописки, а место работы и реальные доходы скроет для того чтобы алименты начислялись как безработному, т.е. исходя из средней з/платы для данной местности (а в селе, как известно этот показатель в разы меньше, чем в городах), то будет ли теперь такое действо не считаться уклонением от уплати алиментов и сможет ли "нарушить" теперь считать себя более находящимся под защитой закона “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”. Если так, то тогда надо считать, что Украина очень и очень далеко продвинулась в части защиты прав человеков на пути к полной евроинтеграции? Кстати, а до этого закона фиктивная регистрация алиментоплательщика с той же целью, могла как оспариваться стягувачем алиментов при выборе места исполнения решения суда, если реальных данных о проживании должника, его месте работы и доходах ни у полиции, ни у исполнителя нету, а на содержание детей исполнителем начисляются мизерные копейки?

    20.10.2018 11:48

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст