Головна Блог ... Новини Ініціатива від Мінюсту: КПК перепишуть під європейські норми – що зміниться (проект закону від КМ України) Ініціатива від Мінюсту: КПК перепишуть під європей...

Ініціатива від Мінюсту: КПК перепишуть під європейські норми – що зміниться (проект закону від КМ України)

Відключити рекламу
Ініціатива від Мінюсту: КПК перепишуть під європейські норми – що зміниться (проект закону від КМ України) - tn1_ukrainskiy_kpk_perepishut_pid_evropeyski_normi_shcho_zminitsya_5ece763f2660f.jpg

Кабінет міністрів України 27 травня розглянув проект Закону "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення спрощеного досудового розслідування", яким пропонується внести відповідні зміни до КПК згідно до европейських практик. Документ розроблений Міністерством юстиції.

Нагадаємо, що ще 22 листопада 2018 p. був прийнятий Закон, який в цілому спрямований на визначення особливостей досудового розслідування кримінальних проступків та ïx судового розгляду.

12 жовтня 2018 року Генеральним директоратом з прав людини та верховенства права Ради Європи було надано Висновок, коментарі якого стосуються відповідності запропонованих змін європейським стандартам, зокрема Європейській конвенції з прав людини, та практиці Європейського суду з прав людини.

Згадайте новину: Кримінальний проступок. Як з 1 липня зміняться строки і процес розгляду справ у судах

Так, у найважливіших висновках дослідження зазначено, що попри те, що кожна правова система мас вживати заходів боротьби з перевантаженням системи кримінального правосуддя шляхом запровадження певних спрощень щодо процесу ведення провадження, необхідність ефективного реагування на масову злочинність щодо незначних правопорушень не повинна допускати нехтування основними процесуальними гарантіями.

"На жаль, таке нехтування буде наслідком запропонованої процедури, що дозволить застосовувати процесуальні заходи перед внесенням будь-якої інформації до ЄРДР", – йдеться у пояснювальній записці до документу.

Згадайте новину: "Кидала-застройщик" должен сесть пожизненно – Геращенко хочет, чтобы Украина переняла опыт США в борьбе с недостроями

Крім того, зауважують розробники законопроекту, запропонована процедура створить можливість для здійснення тиску на підозрюваних з метою примушування визнання себе винними i позбавлення сторони захисту основоположних прав. Водночас запропоновані зміни (в частині створення окремих слідчих структур для розслідування кримінальних проступків та злочинів) можуть спричинити зайву складність та плутанину в роботі системи кримінального правосуддя.

Проектом Закону звернуто увагу на необхідності удосконалення положень КПК у зв'язку з тим, щоб зокрема зробити систему кримінальної юстиції дійсно ефективною.

Згадайте новину: Чи можуть оскаржуватись ухвали слідчого судді щодо питань, не передбачених КПК України

3 метою врахування коментарів, зазначених у Висновку, новим проектом Закону пропонується:

 • Запровадити певні спрощення щодо процесу ведення провадження, але разом з тим зазначається, що необхідність ефективного реагування на масову злочинність щодо незначних правопорушень не повинна допускати нехтування основними процесуальними гарантіями;
 • Організацію здійснення досудового розслідування проступків та злочинів віднести до повноважень керівника органу досудового розслідування, таким чином відмовитися від створення двох структур, на одну з яких покладатиметься здійснення досудового розслідування злочинів, а на другу – проступків;
 • Виключити положення щодо отримання експертних висновків, взяття та оформлення різних форм записів та вилучення засобів вчинення правопорушення з метою з'ясування обставин кримінального проступку тощо до внесення відомостей у ЄРДР. Крім того виключаються положення щодо розгляду у суді справи без участі.

Джерело: Юридичний ресурс Протокол

Згадайте новину: Зміни до КПК на період дії карантину: аналіз Закону, опублікованого 22 квітня 2020 року

 • 19384

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 19384

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст