0
0
12
Головною зміною у війні на сьогодняшній день, порівняно з 2022 роком, стало те, що за цей час Україна перетворилася з країни мирного часу на країну, яка веде війну. Про це полковник армії Великої Британії у відставці Геміш де Бреттон-Гордон сказав в інтерв'ю 24 Каналу.
На його думку, наразі ситуація дуже відрізняється від початку вторгнення, коли Україна "фактично ще не знала, як воювати" та мала невелику армію. За цей час, щоб подолати складну ситуацію Україні "вдалося знайти такий спосіб ведення війни, який підходить саме їй". При цьому зміни були вкрай швидкими, за воєнною логікою.
"Більшість людей, які зараз служать в українській армії, у 2022 році були цивільними. Як військовий, я знаю, що для традиційної підготовки військових потрібно багато часу. Але те, що ви зробили за останні чотири роки, швидкість цих інновацій просто вражає. Хоча дрони існували і чотири, і п'ять років тому, але саме Україна навчилась використовувати їх найефективніше", - пояснив він.
Він відзначив, що з моменту першого застосування використання дронів вийшло на новий рівень: "Україна створила власні дрони, які можуть летіти на тисячі кілометрів, залишатися непоміченими російською розвідкою та не бути збитими російською протиповітряною обороною".
Він згоден, що подібне не може повторити жодна країна у світі. При цьому військові Великої Британії, за його словами, намагаються "якнайбільше вчитися в України цього способу ведення війни".
"Очевидно, що росіяни теж досягли певного прогресу у цій сфері, але вони й близько не досягли того рівня, який демонструє Україна", - додав він.
Полковник пояснив, що мова не лише про технологічну складову, але й про вибір цілей та стратегічне бачення. На його думку, у Міністерстві оборони та спецслужбах є люди, які "розробляють цей спосіб ведення війни". Вони визначають цілі для глибоких ударів, які вдарять по Росії найболючіше. Швидкістю інновацій, яку підтримує стійкість народу, Україна виснажує росіян. Це реальна відмінність у війні, якщо порівнювати з 2022 роком. Однак головне, що він зазначив, це перехоплення ініціативи, яка зараз за Україною:
"Україна перехопила ініціативу, а у військовій справі ми протягом усієї історії бачили, що коли ініціатива за вами, то ворогові дуже важко щось змінити. Це схоже на супертанкер. Український супертанкер рухається на схід. Супертанкери рухаються дуже повільно, як бачимо, але вони набирають імпульсу".
Він додав, що це вирішальний фактор війни сьогодні.
Як Україна нарощує дронові удари по РосіїНагадаємо, що на поточному етапі війни триває боротьба за контроль так званої сірої зони - зони ураження техніки на глибину у десятки, а вже й сотні кілометрів від лінії фронту. При цьому Україна бере під контроль траси в глибині окупованих південних областей, ускладнюючи логістику до Криму та Донбасу.
Аналітики розповідали, що досі Україна зосереджувалася переважно на створенні сірої зони шириною від 15 до 30 кілометрів уздовж лінії фронту. Однак, тепер Сили безпілотних систем України намагаються розширити її до 150 кілометрів за лінією зіткнення.
Крім того, збільшується кількість українських дронів, які застосовуються для ударів по території РФ. Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко вважає, що до кінця року масштаби таких атак можуть суттєво зрости
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
113
Коментарі:
0
Переглядів:
19
Коментарі:
0
Переглядів:
36
Коментарі:
0
Переглядів:
326
Коментарі:
0
Переглядів:
269
Коментарі:
0
Переглядів:
439
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.