Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КЦС ВП від 16.09.2020 року у справі №599/1466/19 Ухвала КЦС ВП від 16.09.2020 року у справі №599/14...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Ухвала

10 вересня 2021 року

м. Київ

справа № 599/1466/19

провадження № 61-12850 св 20

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду: Осіяна О. М. (суддя-доповідач), Білоконь О. В., Сакари Н. Ю.,

розглянув у попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, приватного підприємства "Фірма "Матек", третя особа - Мшанецька сільська рада Зборівського району Тернопільської області, про скасування державної реєстрації земельних ділянок за касаційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Тернопільського апеляційного суду від 20 липня 2020 року,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Зборівського районного суду Тернопільської області від 27 листопада 2019 року у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

Постановою Тернопільського апеляційного суду від 20 липня 2020 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково.

Рішення Зборівського районного суду Тернопільської області від 27 листопада 2019 року у частині відмови у задоволенні позову про скасування державної реєстрації земельної ділянки, призначеної для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що по АДРЕСА_1, скасовано й ухвалено нове судове рішення, яким скасовано державну реєстрацію (запис) земельної ділянки призначеної для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що по АДРЕСА_1, кадастровий номер 6122687700:02:001:0491.

В іншій частині позовних вимог ОСОБА_1 рішення суду першої інстанції залишено без змін.

У серпні 2020 року ОСОБА_2 подала до Верховного Суду касаційну скаргу, у якій просила скасувати постанову Тернопільського апеляційного суду від 20 липня 2020 року й залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Підставою касаційного оскарження вказаного судового рішення заявник зазначала неправильне застосування апеляційним судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права, а саме застосування норм права без урахування висновку щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладеного у постановах Верховного Суду від 18 березня 2019 року у справі № 751/861/17, від 02 вересня 2020 року у справі № 753/19823/14-ц, що не відповідає вимогам пункту 1 частини 2 статті 389 ЦПК України.

Також заявник вказувала на порушення судом норм процесуального права, що унеможливило встановлення фактичних обставин, які мають значення для правильного вирішення справи, оскільки суд не дослідив зібрані у справі докази (пункт 4 частини 2 статті 389 ЦПК України).

Відповідно до частини 1 статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням частини 1 статті 402 ЦПК України.

Згідно з частиною 1 статті 7 ЦПК України розгляд справ у судах проводиться усно і відкрито, крім випадків, передбачених частиною 1 статті 7 ЦПК України.

Такий випадок передбачено у частині 13 статті 7 ЦПК України, згідно з якою розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо частині 13 статті 7 ЦПК України не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Оскільки колегією суддів не приймалось рішення про виклик учасників справи для надання пояснень у справі, то справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами (у письмовому провадженні), а копія судового рішення у такому разі надсилається у порядку, передбаченому частиною 5 статті 272 ЦПК України.

Згідно з частиною 1 статті 8 ЦПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи, колегія суддів інформує учасників справи про те, що зазначена інформація оприлюднюється на офіційному веб-порталі судової влади України.

Відповідно до частини 11 статті 34 ЦПК України, з урахуванням категорії і складності справи, справа розглядатиметься колегією у складі п'яти суддів.

Керуючись частиною 13 статті 7, частиною 11 статті 34, частиною 5 статті 279, частиною 1 статті 401, частиною 1 статті 402 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ:

Справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, приватного підприємства "Фірма "Матек", третя особа - Мшанецька сільська рада Зборівського району Тернопільської області, про скасування державної реєстрації земельних ділянок призначити до розгляду в складі колегії з п'яти суддів у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами. Інформацію про дату розгляду справи оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді: О. М. Осіян

О. В. Білоконь

Н. Ю. Сакара
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст