Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КЦС ВП від 21.02.2018 року у справі №439/212/14-ц Ухвала КЦС ВП від 21.02.2018 року у справі №439/21...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Ухвала

12 листопада 2018 року

м. Київ

справа №439/212/14-ц

провадження №61-46595св18

Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Висоцької В. С. розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Бродівського районного суду Львівської області від 25 червня 2018 року та постанову апеляційного суду Львівської області від 17 вересня 2018 року у справі за заявою ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_2 до реєстраційної служби Бродівського районного управління юстиції Львівської області, ОСОБА_1, Підкамінської селищної ради Бродівського району Львівської області, треті особи: ОСОБА_3, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Артеменко Оксана Анатоліївна, ОСОБА_5, про визнання незаконним рішення сесії сільської ради, визнання недійсними договорів купівлі-продажу земельної ділянки, скасування рішення про державну реєстрацію права власності,

ВСТАНОВИВ:

У червні 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про скасування заходів забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_2 до реєстраційної служби Бродівського районного управління юстиції Львівської області, ОСОБА_1, Підкамінської селищної ради Бродівського району Львівської області, треті особи: ОСОБА_3, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Артеменко О. А., ОСОБА_5, про визнання незаконним рішення сесії сільської ради, визнання недійсними договорів купівлі-продажу земельної ділянки, скасування рішення про державну реєстрацію права власності.

Ухвалою Бродівського районного суду Львівської області від 25 червня

2018 року, залишеною без змін постановою апеляційного суду Львівської області від 17 вересня 2018 року, у задоволенні заяви ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову відмовлено.

У касаційній скарзі, поданій у жовтні 2018 року, ОСОБА_1 просить скасувати оскаржувані судові рішення, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, та прийняти нову постанову про задоволення заяви.

У відкритті касаційного провадження слід відмовити з таких підстав.

Згідно пункту 4 частини 1 статті 353 ЦПК України окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо скасування забезпечення позову, відмови в скасуванні чи заміні заходів забезпечення позову або відмови у забезпеченні позову.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 389 ЦПК України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити у касаційному порядку:ухвали суду першої інстанції, вказані у пункту 2 частини 1 статті 389 ЦПК України, після їх перегляду в апеляційному порядку.

За приписами пункту 1 частини 2 статті 394 ЦПК України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо: касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Ураховуючи викладене, касаційна скарга не може бути прийнята до провадження, оскільки оскаржувані судові рішення про скасування заходів забезпечення позову (пункт 4 частини 1 статті 353 ЦПК України), не підлягають касаційному оскарженню відповідно до пункту 1 частини 2 статті 394 ЦПК України.

Отже, оскарження в касаційному порядку ухвали суду першої інстанції після її перегляду в апеляційному порядку про скасування заходів забезпечення позову, не передбачено.

Керуючись пунктом 1 частини 2 статті 394 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Бродівського районного суду Львівської області від 25 червня 2018 року та постанову апеляційного суду Львівської області від 17 вересня 2018 року у справі за заявою ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_2 до реєстраційної служби Бродівського районного управління юстиції Львівської області, ОСОБА_1, Підкамінської селищної ради Бродівського району Львівської області, треті особи: ОСОБА_3, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Артеменко Оксана Анатоліївна, ОСОБА_5, про визнання незаконним рішення сесії сільської ради, визнання недійсними договорів купівлі-продажу земельної ділянки, скасування рішення про державну реєстрацію права власності - відмовити.

Копію ухвали та додані до скарги матеріали направити заявникові.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В. С. Висоцька
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст