Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КЦС ВП від 11.07.2018 року у справі №569/17272/15-ц Ухвала КЦС ВП від 11.07.2018 року у справі №569/17...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Ухвала

04 липня 2018 року

м. Київ

справа № 569/17272/15-ц

провадження № 61-12240 св 18

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду:

головуючого - Луспеника Д. Д.,

суддів: Білоконь О. В. (суддя-доповідач), Гулька Б. І., Синельникова Є. В., Хопти С.Ф.,

учасники справи:

позивач - ОСОБА_4, товариство з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія Рівне 1",

відповідач - приватне підприємство "Телерадіокомпанія Сфера - ТВ",

третя особа - ОСОБА_5,

розглянув у порядку спрощеного позовного провадження касаційну скаргу приватного підприємства "Телерадіокомпанія Сфера - ТВ" на рішення Апеляційного суду Рівненської області у складі колегії суддів:

Бондаренко Н. В., Григоренка М. П., Хилевича С. В., від 22 грудня 2016 року,

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2015 року ОСОБА_4 та товариство з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія Рівне 1" (далі - ТОВ "ТРК Рівне 1") звернулися до суду із позовом до приватного підприємства "Телерадіокомпанія Сфера - ТВ" (далі - ПП "ТРК Сфера - ТВ"), третя

особа - ОСОБА_5, в якому просили зобов'язати ПП "ТРК Сфера - ТВ" здійснити публікацію про порушення авторських прав ОСОБА_4 та

ТОВ "ТРК Рівне 1" на твір "Позначення "ІНФОРМАЦІЯ_1" на офіційному сайті відповідача: http://sfera-tv.com.ua/; стягнути з ПП "ТРК Сфера - ТВ" на користь ТОВ "ТРК Рівне 1" суму компенсації за використання твору у шести програмах "ІНФОРМАЦІЯ_1" в загальному розмірі 60 мінімальних заробітних плат, що становить 82 680 грн.

Позов мотивовано тим, що у 2006 році творчою працею художника-постановника ТОВ "ТРК Рівне 1" ОСОБА_4, у рамках виконання службового доручення від 05 травня 2006 року, було створено службовий твір образотворчого мистецтва "ІНФОРМАЦІЯ_1".

Відповідно до договору про розподіл майнових прав на службові твори від 26 грудня 2005 року, укладеного між ТОВ "ТРК Рівне 1" та працівником ОСОБА_4, всі виключні майнові права на вказаний твір належать ТОВ "ТРК Рівне 1".

У 2013 році позивачам стало відомо, що відповідач використав їх твір без дозволу, шляхом розміщення примірника твору в мережі Інтернет на сайті sfera-tv.com.ua у шести окремих (самостійних) випусках програми відповідача під однойменною назвою "ІНФОРМАЦІЯ_1".

Рішенням Рівненського міського суду Рівненської області у складі судді Куцоконя Ю. П. від 07 листопада 2016 року у задоволенні позову відмовлено.

Рішення суду першої інстанції мотивовано тим, що позивачами не надано доказів використання відповідачами твору образотворчого мистецтва "Позначення "ІНФОРМАЦІЯ_1" та ідентичності твору образотворчого мистецтва "ІНФОРМАЦІЯ_1", авторське право на який зареєстровано за ОСОБА_4, та графічним зображенням логотипу "ІНФОРМАЦІЯ_1", авторське право на яке зареєстровано за ОСОБА_5

Рішенням Апеляційного суду Рівненської області від 22 грудня 2016 року апеляційну скаргу ОСОБА_4 та ТОВ "ТРК Рівне 1"задоволено частково, рішення суду першої інстанції скасовано і ухвалено нове рішення про задоволення їх позову.

Зобов'язано ПП "ТРК Сфера - ТВ" опублікувати на своєму офіційному сайті: http://sfera-tv.com.ua/ на протязі місяця з дня ухвалення цього рішення повідомлення про те, що ПП "ТРК Сфера - ТВ" порушено авторські права ОСОБА_4 та ТОВ "ТРК Рівне 1" на твір образотворчого мистецтва - "Позначення "ІНФОРМАЦІЯ_1".

Стягнуто з ПП "ТРК Сфера - ТВ" на користьТОВ "ТРК Рівне 1" компенсацію за порушення майнових авторських прав у розмірі 60 мінімальних заробітних плат у сумі 82 680 грн.

Рішення суду апеляційної інстанції мотивовано тим, що порушення авторських прав та використання твору образотворчого мистецтва "ІНФОРМАЦІЯ_1" встановлені рішенням господарського суду Рівненської області від 09 вересня 2014 року, що відповідно до частини третьої

статті 61 ЦПК України 2004 року не потребує доказуванню, а тому наявні підстави для задоволення позову.

У касаційній скарзі, поданій у січні 2017 року до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ,

ПП "ТРК Сфера - ТВ" просить скасувати рішення апеляційного суду із залишенням в силі рішення суду першої інстанції, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права.

Касаційна скарга мотивована тим, зокрема, що справа в частині вирішення позову ТОВ "ТРК Рівне 1" до ПП "ТРК Сфера - ТВ" не підлягає розгляду за правилами цивільного судочинства, оскільки такий спір віднесено до компетенції господарських судів.

Відповідно до пункту 4 розділу XIII Перехідних положень ЦПК України у редакції Закону України № 2147-VIII від 3 жовтня 2017 року "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" касаційні скарги (подання) на судові рішення у цивільних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного цивільного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до статті 388 ЦПК України судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.

05 березня 2018 року справа передана до Верховного Суду.

Згідно з частиною 3 статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до частини 6 статті 403 ЦПК України справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду у всіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної чи суб'єктної юрисдикції.

Згідно з частиною 1 статті 404 ЦПК України питання про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду вирішується судом за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи.

Про передачу справи на розгляд ВеликоїПалати Верховного Суду суд постановляє ухвалу із обґрунтуванням підстав, визначених у частиною 1 статті 404 ЦПК України.

За таких обставин, оскільки у даній справі оскаржується судове рішення з підстав порушення правил суб'єктної юрисдикції, а наведені заявником доводи містять ознаки, які згідно з вимогами статті 403 ЦПК України є підставою для передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду, вказану справу необхідно передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Керуючись частиною 6 статті 403, частинами 1 та 4 статті 404 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ:

Справу за позовом ОСОБА_4, товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія Рівне 1" до приватного підприємства "Телерадіокомпанія Сфера - ТВ", третя особа - ОСОБА_5, про стягнення компенсації за порушення майнових авторських прав на твір образотворчого мистецтва, зобов'язання вчинити певні дії, за касаційною

скаргою приватного підприємства "Телерадіокомпанія Сфера - ТВ" на рішення Апеляційного суду Рівненської області від 22 грудня 2016 року передати на розгляд ВеликоїПалати Верховного Суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий Д. Д. Луспеник

Судді: О. В. Білоконь

Б.І. Гулько

Є. В.Синельников

С.Ф. Хопта
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст