Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала ККС ВП від 22.01.2020 року у справі №754/6577/19 Ухвала ККС ВП від 22.01.2020 року у справі №754/65...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала ККС ВП від 22.01.2020 року у справі №754/6577/19
Ухвала ККС ВП від 22.01.2020 року у справі №754/6577/19

Ухвала

21 січня 2020 року

м. Київ

провадження № 51-2498 зво 18

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Щепоткіної В. В., суддів Ємця О. П., Кишакевича Л. Ю.,

розглянувши заяву засудженого ОСОБА_1 про перегляд ухвали Верховного Суду України від 23 грудня 2004 року за виключними обставинами,

встановила:

Зі змісту заяви вбачається, що засуджений ОСОБА_1 порушив питання про перегляд за виключними обставинами ухвали Верховного Суду України від

23 грудня 2004 року. Свої вимоги мотивує тим, що після постановлення оскаржуваної ухвали Верховного Суду України, Конституційний суд України ухвалив рішення, яке, на його думку, може бути підставою для перегляду оскаржуваного рішення Верховного Суду України за виключними обставинами.

Перевіривши заяву засудженого ОСОБА_1, колегія суддів дійшла висновку, що вона підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду

з огляду на таке.

Відповідно до приписів ч. 1 ст. 459 КПК судові рішення, що набрали законної сили, можуть бути переглянуті за нововиявленими або виключними обставинами.

Згідно з ч. 3 ст. 459 КПК виключними обставинами визнаються: 1) встановлення Конституційним Судом України неконституційність, конституційність закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи; 2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якого визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні даної справи судом; 3) встановлення вини судді у вчиненні злочину або зловживання слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду під час кримінального провадження, внаслідок якого було ухвалено судове рішення.

Інстанційну підсудність кримінального провадження за виключними обставинами визначено у ст. 33 КПК. Так, згідно з ч. 5 цієї статті кримінальне провадження за виключними обставинами здійснюється з підстав, визначених пунктами 1, 3 ч. 3 ст. 459 КПК, судом, який ухвалив рішення, що переглядається, а з підстави, визначеної п. 2 ч. 3 ст. 459 КПК - Великою Палатою Верховного Суду. Вказане також узгоджується з приписами ст. 463 КПК, де встановлено порядок подання заяви про перегляд судового рішення за виключними обставинами.

Враховуючи, що засуджений ОСОБА_1 ставить питання про перегляд ухвали Верховного Суду України від 23 грудня 2004 року за виключними обставинами, постановленої ним як судом касаційної інстанції, тому відповідно до приписів ч. 3, ч. 5 ст. 33 КПК заява засудженого підсудна Верховному Суду.

Разом із тим, колегія суддів вважає, що при визначенні складу суду для розгляду вказаної заяви слід керуватися положеннями ч. 10 ст. 31 КПК, згідно з якими перегляд судового рішення за виключними обставинами у Верховному Суді здійснюється у складі Великої Палати.

Враховуючи викладене, заява засудженого підлягає передачі до Великої Палати Верховного Суду.

Керуючись ч. 10 ст. 31, ч. 5 ст. 33, ст. 463, ст. 441 КПК, Суд

постановила:

Заяву засудженого ОСОБА_1 про перегляд за виключними обставинами ухвали Верховного Суду України від 23 грудня 2004 року передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді:

В. В. Щепоткіна О. П. Ємець Л. Ю. Кишакевич
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати