Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КГС ВП від 14.03.2019 року у справі №911/594/18 Ухвала КГС ВП від 14.03.2019 року у справі №911/59...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":



УХВАЛА

14 травня 2019 року

м. Київ

Справа № 911/594/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду Пількова К. М. - головуючого, Дроботової Т. Б., Чумака Ю. Я.,

за участю секретаря судового засідання Жураховської Т. О.

розглянувши матеріали касаційної скарги Бучанської міської ради

на рішення Господарського суду Київської області (суддя Т. П. Карпечкін) від
03.10.2018

та постанову Північного апеляційного господарського суду (головуючий - Т. П.

Козир, судді М. Г. Чорногуз, Ю. Б. Михальська) від 05.02.2019 у справі

за позовом Бучанської міської ради

до Публічного акціонерного товариства "Укрпошта" в особі Головного навчального центру "Зелена Буча" Публічного акціонерного товариства "Укрпошта"

та Публічного акціонерного товариства "Укрпошта"

про визнання договору укладеним.

Учасники справи:

представник позивача - Бєляков М. С.,

представник відповідача-1 - не з'явився,

представник відповідача-2 - Луговик Є. В., адвокат.

ВСТАНОВИВ:

28.02.2019 Бучанська міська рада звернулась до Верховного Суду з касаційною скаргою на постанову Північного апеляційного господарського суду від 05.02.2019 та рішення Господарського суду Київської області від 03.10.2018 у справі № 911/594/18.

Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 12.04.2019 було відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою та ухвалено призначити розгляд справи у судовому засіданні на 14.05.2019 о 13 год. 50 хв.

Під час розгляду касаційної скарги Суд встановив, що підставою оскарження вказаних судових рішень стало неправильне, на думку скаржника, застосування судами першої і апеляційної інстанцій норм статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", що призвело до прийняття незаконних рішень в цій справі. Суди в оскаржуваних рішеннях дійшли висновку, що здійснена ПАТ "Укрпошта" в особі Головного навчального центру "Зелена Буча" ПАТ "Укрпошта" реконструкція - капітальний ремонт майданчика відпочинку ГНЦ "Зелена Буча" УДППЗ "Укрпошта" без забудови нової земельної ділянки є забудовою у розумінні статей 4, 9 Закону України "Про архітектурну діяльність", а тому не звільняє ПАТ "Укрпошта" в особі ГНЦ "Зелена Буча" ПАТ "Укрпошта" від необхідності укладення з Бучанською міською радою договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча, а також від сплати коштів пайової участі. Скаржник при цьому послався на висновки, викладені в постановах Верховного Суду України: від
01.02.2017 у справі № 922/753/16 (провадження № 3-1441гс16), від 22.03.2017 № 908/312/16 (провадження № 3-1553гс16), у яких Верховний Суд України вказав на помилковість висновку про те, що реконструкція наявної будівлі без забудови нової земельної ділянки звільняє відповідача від необхідності укладення з органом місцевого самоврядування договору про пайову участь, а також від перерахування коштів пайової участі.

Суд вважає за необхідне відступити від висновку щодо застосування норм статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та статей 4, 9 Закону України "Про архітектурну діяльність" у подібних правовідносинах, викладеного в раніше ухвалених рішеннях Верховного Суду України.

Відповідно до частин 3 статті 302 ГПК України суд, який розглядає справу в касаційному порядку у складі колегії суддів, палати або об'єднаної палати передає справу на розгляд Великої Палати, якщо така колегія (палата, об'єднана палата) вважає за необхідне відступити від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного в раніше ухваленому рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів (палати, об'єднаної палати) іншого касаційного суду.

Положеннями частин 1, 3, 4 статті 303 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що питання про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду вирішується судом за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи. Питання про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати може бути вирішене до прийняття постанови судом касаційної інстанції. Про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду суд постановляє ухвалу із викладенням мотивів необхідності відступлення від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у рішенні, визначеному в частин 1, 3, 4 статті 303 Господарського процесуального кодексу України, або із обґрунтуванням підстав, визначених у частин 1, 3, 4 статті 303 Господарського процесуального кодексу України.

З огляду на викладене, враховуючи висновок щодо необхідності відступити від висновку щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладеного в раніше ухваленому рішенні Верховного Суду України, Суд дійшов висновку про необхідність передати справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

На підставі викладеного та керуючись статтями 234, 302, 303 Господарського процесуального кодексу України, Суд

УХВАЛИВ:

Справу № 911/594/18 за позовом Бучанської міської ради до Публічного акціонерного товариства "Укрпошта" в особі Головного навчального центру "Зелена Буча" Публічного акціонерного товариства "Укрпошта" та до Публічного акціонерного товариства "Укрпошта" про визнання договору укладеним передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя К. М. Пільков

Судді Т. Б. Дроботова

Ю. Я. Чумак
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст