Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КГС ВП від 02.12.2019 року у справі №911/854/19 Ухвала КГС ВП від 02.12.2019 року у справі №911/85...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КГС ВП від 02.12.2019 року у справі №911/854/19



УХВАЛА

29 листопада 2019 року

м. Київ

Справа № 911/854/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Міщенка І. С. - головуючого, Берднік І. С., Сухового В. Г.,

розглянувши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Футбольний клуб "Арсенал-Київ"

на постанову Північного апеляційного господарського суду від 01 жовтня 2019 року (головуючий - Тищенко А. І., судді - Михальська Ю. Б., Скрипка І. М. ), якою скасовано ухвалу Господарського суду Київської області від 23 липня 2019 року в частині призначення комплексної судової експертизи (суддя Саванчук С. О.) у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Футбольний клуб "Арсенал-Київ"

до:
1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Лендінвест 3000", 2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Агролендінвест"

про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

19 листопада 2019 року до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Футбольний клуб "Арсенал-Київ" на постанову Північного апеляційного господарського суду від 01 жовтня 2019 року у справі № 911/854/19, подана 13 листопада 2019 року.

За наслідками розгляду матеріалів цієї касаційної скарги Суд відмовляє у відкритті касаційного провадження зважаючи на таке.

Стаття 129 Конституції України серед основних засад судочинства визначає забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

За приписами частини 1 статті 304 Господарського процесуального кодексу України ухвали судів першої та апеляційної інстанції можуть бути оскаржені в касаційному порядку у випадках, передбачених частини 1 статті 304 Господарського процесуального кодексу України.

Оскарженою постановою Північного апеляційного господарського суду від 01 жовтня 2019 року скасовано ухвалу Господарського суду Київської області від 23 липня 2019 року в частині призначення комплексної судової експертизи.

Так, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 287 Господарського процесуального кодексу України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки, мають право подати касаційну скаргу на ухвали суду першої інстанції, зазначені в пункту 2 частини 1 статті 287 Господарського процесуального кодексу України, після їх перегляду в апеляційному порядку.

Однак ухвали про призначення експертизи до переліку таких ухвал не входять, а тому, відповідно, не підлягають касаційному оскарженню, і при цьому, результат апеляційного перегляду таких ухвал правового значення при вирішенні питання про можливість їх касаційного оскарження не має.

В контексті викладеного Суд вважає за необхідне зазначити, що Рекомендацією № R (95) 5 Комітету Міністрів Ради Європи від 07 лютого 1995 року державам-членам рекомендовано вживати заходи щодо визначення кола питань, які виключаються з права на апеляцію та касацію, щодо попередження будь-яких зловживань системою оскарження. Відповідно до частини "с" статті 7 Рекомендації, скарги до суду третьої інстанції мають передусім подаватися щодо тих справ, які заслуговують на третій судовий розгляд, наприклад справ, які розвиватимуть право або сприятимуть однаковому тлумаченню закону. Вони також можуть бути обмежені скаргами у тих справах, де питання права мають значення для широкого загалу.

Таким чином, вичерпний перелік ухвал суду першої інстанції, які можуть бути оскаржені до касаційного суду, жодним чином не є обмеженням доступу особи до процесу правосуддя чи перепоною в отриманні судового захисту, оскільки встановлення законодавцем "розумних обмежень" в праві на звернення до касаційного суду викликане виключно особливим статусом Верховного Суду, розгляд скарг яким покликаний забезпечувати сталість судової практики, а не можливість проведення "розгляду заради розгляду".

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 293 Господарського процесуального кодексу України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

За таких обставин, керуючись статтями 234, 287, 293, 304, 314 Господарського процесуального кодексу України, Суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Футбольний клуб "Арсенал-Київ" на постанову Північного апеляційного господарського суду від 01 жовтня 2019 року у справі № 911/854/19.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Головуючий І. С. Міщенко

Судді І. С. Берднік

В. Г. Суховий
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати