Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 22.05.2018 року у справі №806/945/17 Ухвала КАС ВП від 22.05.2018 року у справі №806/94...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":



УХВАЛА

23 травня 2018 року

м. Київ

справа № 806/945/17

адміністративне провадження № К/9901/18678/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Анцупової Т. О.,

суддів - Коваленко Н. В., Кравчука В. М.,

розглянувши у письмовому провадженні у касаційній інстанції адміністративну справу № 806/945/17

за позовом Громадської організації "Краснопільське територіальне мисливсько-рибальське господарство європейського напрямку "Галка" до Житомирської обласної ради, про скасування та визнання нечинним рішення, зобов'язання вчинити дії,

за касаційною скаргою Громадської організації "Краснопільське територіальне мисливсько-рибальське господарство європейського напрямку "Галка" на ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду (у складі судді Капинос О.В.) від 24 травня 2017 та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду (у складі суддів Кузьменко Л. В., Іваненко Т. В., Франовської К. С.) від 06 липня 2017 року, встановив:

І. ПРОЦЕДУРА

1. У березні 2017 року Громадська організація "Краснопільське територіальне мисливсько-рибальське господарство європейського напрямку "Галка" звернулась до суду з адміністративним позовом до Житомирської обласної ради, в якому просила:

- скасувати та визнати нечинним рішення Житомирської обласної ради двадцять шостої сесії п'ятого скликання від 08.09.2010 року № 1195 "Про надання у користування мисливських угідь Чуднівській районній організації Українського товариства мисливців та рибалок";

- призначити судову експертизу про стан мисливської фауни на мисливських угіддях Краснопільської сільської об'єднаної територіальної громади з залученням представників громадської організації "Краснопільське територіальне мисливсько-рибальське господарство європейського напрямку "Галка".

2. Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 24 травня 2017 року, залишеною без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 06 липня 2017 року, провадження у справі закрито на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

3. Закриваючи провадження у справі, суди першої та апеляційної інстанцій, з посиланням на постанови Верховного Суду України від 24 березня 2016 року у справі № К/800/22625/15 та від 11 листопада 2015 року у справі № 2а-2885/12/1470, виходили із того, що спір у справі не є публічно-правовим та не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки спірні правовідносини пов'язані із користуванням мисливськими угіддями та мають вирішуватися судами за правилами ГПК України.

4. Не погоджуючись з рішенням апеляційного суду, громадська організація "Краснопільське територіальне мисливсько-рибальське господарство європейського напрямку "Галка" звернулась до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення норм процесуального права, просила скасувати ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду від 24 травня 2017 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 06 липня 2017, та ухвалити нове рішення.

5. Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 24 травня 2017 року відкрито касаційне провадження за вказаною касаційною скаргою.

6.15 грудня 2017 року розпочав роботу Верховний Суд та набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03 жовтня 2017 року.

Відповідно до п. 1 Розділу VII "Перехідні положення" Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03 жовтня 2017 року зміни до Кодексу адміністративного судочинства України вводяться в дію з урахуванням певних особливостей. Зокрема, у пп. 4 передбачено, що касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчився до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

7.08 лютого 2018 року касаційну скаргу громадської організації "Краснопільське територіальне мисливсько-рибальське господарство європейського напрямку "Галка" на ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду від 24 травня 2017 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 06 липня 2017 року у справі № 806/945/17 передано для розгляду до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

8. Ухвалою Верховного Суду від 21 травня 2018 року справу прийнято до провадження та призначено її касаційний розгляд в порядку письмового провадження у відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 345 КАС України.

9. Станом на 23 травня 2018 року заперечення або відзиви на касаційну скаргу до суду не надходили.

ІІ. ДОВОДИ КАСАЦІЙНОЇ СКАРГИ

10. У касаційній скарзі скаржник зазначає, що:

- висновок суду апеляційної інстанції про закриття провадження у зв'язку з тим, що спір підлягає розгляду за правилами господарського судочинства є помилковим;

- між сторонами відсутній спір про право, а розглядається спір про законність рішення Житомирської обласної ради під час виконання ними своїх владних повноважень та адміністративних функцій;

- відповідно до усталеної судової практики Вищого адміністративного суду України справи про оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного реєстратора вирішуються в порядку адміністративного судочинства;

- рішення апеляційного суду про закриття провадження у справі є незаконним і підлягає скасуванню.

ІІІ. ОЦІНКА ВЕРХОВНОГО СУДУ

11. Колегія суддів Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді при розгляді матеріалів справи встановила, що скаржник оскаржує рішення суду апеляційної інстанції з мотивів порушення судом правил предметної юрисдикції.

12. Відповідно до ч. 6 ст. 346 КАС України справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду у всіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.

13. Згідно з ч. 1, 4 ст. 347 КАС України питання про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду вирішується судом за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи.

Про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду суд постановляє ухвалу із викладенням мотивів необхідності відступлення від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у рішенні, визначеному в ч. 1, 4 ст. 347 КАС України, або із обґрунтуванням підстав, визначених у ч. 1, 4 ст. 347 КАС України.

14. За таких обставин та враховуючи, що громадська організація "Краснопільське територіальне мисливсько-рибальське господарство європейського напрямку "Галка" оскаржує рішення суду апеляційної інстанції з підстав порушення правил предметної юрисдикції, що відповідно до ч. 6 ст. 346 КАС України є безумовною підставою передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду, колегія суддів Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді дійшла висновку про наявність підстав для передачі справи № 806/945/17 на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Керуючись ст. 345, 346, 347 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Справу № 806/945/17 за позовом Громадської організації "Краснопільське територіальне мисливсько-рибальське господарство європейського напрямку "Галка" до Житомирської обласної ради, про скасування та визнання нечинним рішення, зобов'язання вчинити дії, передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Ухвала набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Т. О. Анцупова

Суддя Н. В. Коваленко

Суддя В. М. Кравчук
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст