Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 15.08.2019 року у справі №520/1338/19 Ухвала КАС ВП від 15.08.2019 року у справі №520/13...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Постанова КАС ВП від 07.08.2023 року у справі №520/1338/19
Ухвала КАС ВП від 15.08.2019 року у справі №520/1338/19



УХВАЛА

12 вересня 2019 року

Київ

справа №520/1338/19

адміністративне провадження №К/9901/22187/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Мороз Л. Л.,

суддів: Бучик А. Ю., Рибачука А. І.,

перевіривши касаційну скаргу Міністерства оборони України на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15.03.2019 та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 24.06.2019 у справі №520/1338/19 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Харківського обласного військового комісаріату про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИЛ:

02.08.2019 Міністерством оборони України направлено до Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15.03.2019 та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 24.06.2019 у справі №520/1338/19.

Ухвалою Верховного Суду від 15.08.2019 відмовлено у задоволенні клопотання скаржника про відстрочення сплати судового збору та залишено зазначену касаційну скаргу без руху. Надано строк у десять днів з дня вручення копії ухвали для усунення недоліків шляхом надання документа про сплату судового збору.

Скаржником вимоги ухвали суду про залишення касаційної скарги без руху виконано та усунуто зазначені в ній недоліки.

Також установлено, що касаційна скарга відповідає вимогам статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для залишення касаційної скарги без руху, її повернення чи відмови у відкритті касаційного провадження, відсутні.

Проаналізувавши зміст оскаржуваних судових рішень та доводів касаційної скарги з метою формування єдиної правозастосовчої практики на підставі пункту 2 частини 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України Суд вважає за необхідне відкрити касаційне проводження.

Крім того, скаржником заявлено клопотання про зупинення виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15.03.2019 та постановb Другого апеляційного адміністративного суду від 24.06.2019 у справі №520/1338/19.

За приписами ч. 1 ст. 375 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскаржуваного судового рішення або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.

Розгляд питання про зупинення виконання (дії) оскаржуваних судових рішень має на меті не допустити порушення прав, свобод та охоронюваних законом інтересів, як особи, що подала касаційну скаргу, так і інших осіб, які беруть участь у справі, якщо такі наслідки можуть настати у зв'язку з виконанням оскаржуваних судових рішень.

В свою чергу, для виконання зазначеної норми необхідна наявність поважних причин, які б давали підстави для зупинення виконання судового рішення.

Виходячи з наведених у клопотанні обґрунтувань та враховуючи обставини справи, а також предмет спору, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення вказаного клопотання.

Керуючись статтями 331, 334, 338, 375 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Відкрити касаційне провадження за скаргою Міністерства оборони України на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15.03.2019 та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 24.06.2019 у справі №520/1338/19.

Витребувати з Харківського окружного адміністративного суду справу №520/1338/19 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Харківського обласного військового комісаріату про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.

У задоволенні клопотання Міністерства оборони України про зупинення виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15.03.2019 та постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 24.06.2019 - відмовити.

Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали разом із копією касаційної скарги та доданих до неї матеріалів.

Учасникам справи встановити строк для подачі відзиву на касаційну скаргу у десять днів з дня вручення копії цієї ухвали та роз'яснити, що до відзиву додаються докази надсилання (надання) його копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.........................................

Л. Л. Мороз

А. Ю. Бучик

А. І. Рибачук,

Судді Верховного Суду
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати