Головна Блог ... Новини У Харкові про хабарництво голови окружного адмінсуду Ольги Панченко заявила суддя Олена Заічко У Харкові про хабарництво голови окружного адмінсу...

У Харкові про хабарництво голови окружного адмінсуду Ольги Панченко заявила суддя Олена Заічко

Відключити рекламу
 - tn1_0_88179000_1602851473_5f899291d74cd.jpg

Вищий антикорупційний суд застосував особисте зобов’язання до голови Харківського окружного адмінсуду Ольги Панченко.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 8 жовтня.

У провадженні судді Харківського окружного адміністративного суду Олени Заічко перебуває адміністративна справа за заявою Миколи Буряка про перегляд рішення суду від 12.02.2020 у справі за позовом ЖБК «СЛАЙС» до Департаменту містобудування та архітектури Харківської міської ради про визнання протиправною відмови та зобов’язання вчинити певні дії за нововиявленими обставинами.

12.02.2020 суддя Заічко своїм рішенням задовольнила позов ЖБК «СЛАЙС» і зобов’язала Департамент містобудування та архітектури Харківської міської ради надати кооперативу містобудівні умови та обмеження для проектування будівництва. Суддя Заічко фктично дозволила забудувати 13 гектарів лісу з іншої сторони Лісопарку, вздовж Білгородського шосе. Незважаючи на те, що земельна ділянка є арештованою в рамках кримінального провадження по «кооперативній схемі».

4 червня суддя Заічко відкрила провадження про перегляд рішення за нововиявленими обставинами за заявою громадянина Буряка.

Голова суду Панченко викликала суддю Заічко внутрішнім телефонним зв’язком до себе в кабінет та запропонувала їй неправомірну вигоду в розмірі 1000 доларів США за нескасування рішення суду через нововиявлені обставини, зазначивши про те, що таке рішення буде в інтересах впливових осіб м. Харкова.

Із публікацій у ЗМІ відомо, ЖБК «Слайс», який належить до орбіти впливу одного з найближчих до Геннадія Кернеса депутатів Харківської міськради – Ігоря Аріха

Вспомните новость: Председателя Харьковского окружного админсуда Ольгу Панченко поймали на взятке

15.09.2020 близько 14:00 Панченко під час зустрічі із Заічко у своєму службовому кабінеті знову наполегливо рекомендувала судді залишити заяву про перегляд рішення без задоволення. Під час розмови Панченко начебто повідомила Заічко, що за прийняття такого рішення їй в подальшому від третіх осіб буде забезпечено підтримку та сприяння у житті й роботі.

Того ж дня близько 16:20 Панченко з власного мобільного телефона зателефонувала судді Заічко і покликала її до свого кабінету і нібито запропонувала за ухвалення рішення 3000 доларів.

18.09.2020 о 14:00 Панченко зателефонувала Заічко та домовилася з нею про зустріч 21.09.2020 о 10.00.

21.09.2020 об 11:04, перебуваючи у власному службовому кабінеті, Панчнко передала Заічко у конверті 3000 доларів за залишення без змін рішення суду про задоволення позву ЖБК «СЛАИС».

Одразу після цього в кабінет голови суду зайшли правоохоронці і вилучили білий конверт, в якому було 30 купюр по 100 доларів.

Прокурор просив судді Панченко запобіжний у вигляді застави – близько 176 тис. грн.

22.09.2020 Панченко викликали для проведення процесуальних дій за її участі, однак того ж дня захисник повідомила, що підозрювана перебуває в лікарні. Тому прокурор виїхав до Харкова для вручення повідомлення про підозру. Захист доводив, що суддя Панченко в лікарні була не усвідомлювала, як їй повідомляли підозру.

На момент госпіталізації у Панченко були скарги на заніміння лівих кінцівок, утруднення при ході, головний біль, роздратованість та загальну слабкість. Зі слів хворої, симптоми з’явилися після стресу, на фоні високих показників артеріального тиску.

Суддя ВАКС врахував, шо вручення повідомлення про підозру відбувалося з дозволу чергового лікаря та в його присутності, отже стан Панченко не був таким, що унеможливлює проведення відповідної процесуальної дії.

Згідно з показаннями судді Заічко, голова суду сказала їй, що «товариші очікують позитивного рішення у справі № 520/683/2020 на їхню користь та пропонують допомогу та захист при несприятливих ситуаціях у її житті». При цьому Панченко показала їй три пальці, запитавши, чи вистачить цього. Протоколами за результатами проведення негласної слідчої підтверджуються такі обставини.

Вспомните новость: У суді показали НСРД «купівлі» судового рішення - "судді" Новак і Білик

Заяву до НАБУ про пропозицію неправомірної вигоди від голови суду Заічко подала ще 10 липня 2020. Початково йшлося про 1 тисячу доларів, а потім Панченко нібито запропонувала втричі більше.

Хоча розмір застави, щодо якого клопотав прокурор, а саме 175 760 грн, не є непомірним і підозрювана є забезпеченою особою, слідчий суддя вирішив, що можна призначити більш м’який запобіжний захід.

Панченко має утриматися від спілкування і суддею Заічко, здати паспорти для виїзду за кордон, повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну місця проживання.

Вспомните новость: ДБР зобов’язали повернути речі з кабінету і сауни екссудді Чернушенка

Ольга Панченко була призначена суддею Харківського окружного адмінсуду у 2008 році. У 2013 стала головою суду.

 • 3787

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 3787

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  Користуйтеся нашими сервісами для отримання юридичних послуг:

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст