Сюрпризи при купівлі б/в авто за кордоном по довіреності

12.11.2020 | Автор: Зибінська Галина Вікторівна
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube
Сюрпризи при купівлі б/в авто за кордоном по довіреності - 0_39626400_1605175017_5fad06e960c36.jpg

В досить курйозну і неприємну ситуацію потрапив мій клієнт, учасник дорожньо-транспортної пригоди, в результаті якої отримав тілесні ушкодження і втратив автомобіль. Сюрпризом стала та обставина, що права на отримання страхового відшкодування за знищений в ДТП автомобіль у мого клієнта НЕ виникло, бо, як виявилось, довіреність, видана щасливому власнику євро бляхи, підроблена!!!

Користуйтеся консультацією: Як безпечно придбати автомобіль: довіреність, техпаспорт або договір купівлі-продажу?

Ситуація розвивалась наступним чином. Громадянин України вирішив придбати за кордоном автомобіль, щоб були колеса під ногами. Бувша у використанні Mazda primacy 2001 року випуску за півтори тисячі доларів здавалося цілком вигідною пропозицією. На кордоні автомобіль пропустили без зайвих питань, та й на території України жодних проблем з експлуатацією автомобіля не виникало. Але одного дня сталось ДТП, внаслідок якого придбана за кордоном іномарка ремонту не підлягає. З метою отримання страхового відшкодування по автоцивілці, власник знищеного автомобіля звернувся до страхової компанії з заявою на відшкодування вартості авто, однак отримати жодної копійки не вдалось. А все тому, що довіреність, яку покупець автомобіля отримав за кордоном виявилась підробленою, хоча й містила підпис та печатку нотаріуса….

Аналізуйте судовий акт: Автомобіль не захистять від арешту за борги попереднього власника ні довіреність, ні договір у простій письмовій формі, якщо він не переоформлений у встановленому порядку (ВС/КЦС у справі № 683/2694/16-ц від 30 жовтня 2019 р.)

Як виявилося пізніше, документи (в т.ч. довіреність) оформили і віддали новому власнику автомобіля без його особистої присутності у нотаріуса…... ця обставина мала б поставити під сумнів легітимність отриманих документів, але ж хто думає про можливі наслідки в погоні за омріяною іномаркою.

Що б я радила тим, хто збирається придбати автівку за кордоном, то це, звичайно, що приділяти особливу увагу кожному документу, який Вам пропонують підписати, а також врахувати, що документ, який засвідчується нотаріально – не може бути виданий і засвідчений нотаріусом без особистої присутності підписанта, адже робота нотаріуса в тому й полягає, що встановити особу і засвідчити її підпис, тобто підпис на документі ставиться в присутності нотаріуса! Якщо Вам принесли красивий з печаткою нотаріуса папірець, який ніби-то можна підписати потім, це більш за все наша ситуація, а отже – підробка.

Бажаю всім порядних контрагентів, вигідних угод, а ще «ні цвяха ні жезла на дорозі»!

Адвокат, автор консультації:

Зибінська Галина Вікторівна

050 809-50-58, 068 654-55-23, e-mail: galinazibinska@gmail.com

Користуйтеся консультацією: Коли потрібна нотаріальна довіреність, а коли ні

Аналізуйте судовий акт: Видача довіреності на володіння автомобілем без належного укладення договору купівлі-продажу не вважається укладеним договором та не є підставою для набуття права власності на нього (Апеляц. суд Львівської області, справа № 450/2433/15, 12.04.17)

1925
Переглядів
0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
0