Головна Блог ... Новини Судова експертиза – куди рухається вітер змін

Судова експертиза – куди рухається вітер змін

Відключити рекламу
Судова експертиза – куди рухається вітер змін - tn1_0_56098600_1496170886_592dc18688fe7.png

Починаючи з нового року в інформаційній та політико-правовій площині було зроблено чимало заяв щодо необхідності провести реформу судової-експертизи. Ми вирішили проаналізувати риторику та спробувати визначити, на які зміни чекати судовим експертим.

Ще наприкінці минулого року Мініст юстиції України Павло Петренко на засіданні Уряду зазначив, що незабаром презентує проект реформи судової експертизи. Однак в березні 2017 року на сайті відомства з'явилася інформація про те, що чинний закон "Про судову експертизу" не потребує змін. Такий висновок начебто зроблений за результатами громадського он-лайн опитування. Але вже в квітні міністр знову робить заяву про те, що найближчим часом презентує ту модель реформи, яка усуне будь-який суб'єктивний вплив і можливості комунікації між експертами та слідчими.

Парламент у цьому відношенні пішов своїм шляхом і запропонував варіант реформування судово-експертної сфери. На сьогоднішній день зареєстровано 6 законопроектів, які стосуються судово-експерної роботи.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судову експертизу" щодо атестації та державної реєстрації методик проведення судових експертиз (реєстраційний номер 5014)

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судову експертизу" щодо уточнення деяких положень (№ 6244)

Проект Закону про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів (№6232), та альтернативний під номером 6232-1

Проект Закону "Про судово-експертну діяльність в Україні" (№ 6264)

Проект закону "Про основні засади провадження діяльності у сфері судово-медичної експертизи" (номер 6285)

Судові експерти сподіваються на прийняття законопроекту 6264, який розроблявся фахівцями та містить низку норм, які якісно змінять підходи в роботі судових експертів. За визначенням фахівців, важливо на законодавчому рівні забезпечити рівноправність судових експертів державних і приватних судово-експертних установ, що дозволить на практиці запровадити конкуренцію на цьому ринку і буде гарантувати принцип змагальності судового процесу.

Запропонований проект дозволить переформатувати підходи до навчання та атестації судових експертів, централізувати роботу експертно-кваліфікаційних комісій, долучити до розробки, написання та апробації методик проведення судових експертиз незалежних (приватних) судових експертів. По-суті, ми можемо отримати якісний закон, який перезапустить систему судових експертиз, та дозволить працювати судовим експертам держустанов та приватним чесно, прозоро та в умовах професійної конкуренції.

Матеріал наданий Київською незалежною судово-експертною установою

  • 1563

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1563

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати