Головна Блог ... Новини "Суддя" Лупенко, якого судять за хабар, порушив таємницю нарадчої і вирок скасували "Суддя" Лупенко, якого судять за хабар, порушив та...

"Суддя" Лупенко, якого судять за хабар, порушив таємницю нарадчої і вирок скасували

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 0

  • 2573

Відключити рекламу
\

Одеський апеляційний суд скасував вирок першої інстанції у справі про наркотики через порушення таємниці нарадчої кімнати.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 8 вересня.

Вироком Суворовського суди Одеси від 1 жовтня 2019 чоловік був засуджений до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Його визнали винним у виготовленні та зберіганні прекурсору ефедрину і метамфітаміну та амфітаміну.

Адвокат оскаржив вирок, вказуючи, зокрема, що суддя Андрій Лупенко порушив таємницю нарадчою кімнати.

Із журналу судового засідання вбачається, що суддя вийшов до нарадчої 27 вересня о 16 год. 11 хв.

Оголошення вироку розпочалось 01 жовтня о 12 год. 23 хв.

Водночас, за даними Єдиного державного реєстру судових рішень, протягом 27.09.2019 року по 01.10.2019 року включно суддею Лупенко прийнято більше 45 рішень у формі ухвал та постанов.

У листі Суворовського районного суду Одеси вказувалося на те, що клопотання, скарги та постанови по кримінальним провадженням розподіляються на слідчих суддів, які раніше розглядали дані кримінальні провадження, незалежно від того, знаходяться дані судді в нарадчій кімнаті чи ні, відповідно до Протоколу зборів суддів Суворовського районного суму м. Одеси від 23.10.2015 р. Апеляційний суд оцінює це пояснення критично, оскільки воно не відповідає положенням ч. 4 ст. 367 КПК щодо таємниці наради суддів.

Дії Лупенка визнано істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону. Через порушення таємниці нарадчої кімнати апеляційний суд вирок скасував і скерував справу на новий розгляд до першої інстанції.

У 2012 році Генпрокуратура і СБУ затримали суддю Лупенка і адвоката під час отримання ними частини хабара в сумі 2500 доларів.

У 2015 році суддя Лупенко за хабар був засуджений до 6 років в’язниці із забороною працювати суддею на 3 роки. Але пізніше вирок скасували через порушення правил підсудності. В апеляційній скарзі захисник вказував, що Лупенко повністю визнає вину і просив врахувати щире каяття як пом’якшуючу обставину.

Лупенко залишився на посаді, хоча крапку в його кримінальній справі не поставлено. Суддю Лупенка продовжують судити за хабар у Заводському суді Миколаєва, де із ним на лаві підсудних також перебуває суддя Южного суду Одеси Земфіра Барановська і адвокат Костянтин Куницький.

Згадайте новину: У суді показали НСРД «купівлі» судового рішення - "судді" Новак і Білик

  • 2573

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2573

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст