Автор не вказаний
0
0
5073
Будівництво невеликих будівельних об’єктів (із незначним класом наслідків СС1), які становлять понад 80% від загального обсягу забудови в Україні, можна здійснювати без реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт. Їх будівництво можна починати вже наступного дня після подання повідомлення про початок будівельних робіт.
Відповідні зміни містяться у Законі № 1817-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності”, прийняття якого сприяло підвищенню позиції у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом “Отримання дозволів на будівництво”.
Згадайте новину: Спрощення у будівництві: зареєструвати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації можна буде он-лайн за 1 день
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе..
“Закон 1817, який був розроблений за активної участі Мінрегіону, скасував необхідність реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт, за якими раніше будувалися об’єкти І-ІІ категорій складності. Зараз відповідно до нової класифікації це об’єкти із незначними класами наслідків. Наприклад, приватний будинок, невеликі об’єкти промисловості, громадського призначення тощо. Сьогодні вони складають понад 80% від загальної кількості забудови в Україні і починати їх будівництво можна на наступний день після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт. Це значно спростило оформлення дозвільної документації на будівництво і сприяло покращенню позиції України у минулорічному рейтингу Doing Business за показником “Отримання дозволів на будівництво”, — сказав він.
Згадайте новину: Мінрегіон спрощує процедуру отримання будівельного паспорта на садибну забудову
Зараз Україна — одна з лідерів за темпами зростання у Doing Business серед 190 країн. За показником “Отримання дозволів на будівництво” за 2 роки ми покращили позицію з 140 на 30-те місце. У загальному рейтингу наша країна займає 71 сходинку.
Парцхаладзе підкреслив, що наразі Мінрегіон продовжує дерегуляцію будівельної галузі для спрощення ведення діяльності та подальшого просування України у Doing Business за будівельним компонентом. Зокрема, нещодавно набрала чинності постанова КМУ №367 “Деякі питання дерегуляції господарської діяльності”, якою вводиться єдиний та прозорий порядок присвоєння поштової адреси об’єктам будівництва, спрощується реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації та багато інших важливих змін.
Також заступник Міністра відмітив необхідність повної відміни пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів, яка сьогодні довела свою неефективність і породжує корупційні прояви.
Згадайте новину: Для реалізації проектів будівництва тепер не потрібно окремо отримувати технічні умови у Державній службі із надзвичайних ситуацій (ДСНС)
Довідково:
Doing Business характеризує стан інвестиційного клімату в 190 країнах світу. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.
За підрахунками експертів Світового банку, один пункт у загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько $600 млн в економіку країни.
Джерело: Мінрегіон
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
425
Коментарі:
0
Переглядів:
196
Коментарі:
0
Переглядів:
171
Коментарі:
0
Переглядів:
806
Коментарі:
0
Переглядів:
463
Коментарі:
0
Переглядів:
929
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.