Головна Блог ... Консультації від юристів Що робити, якщо на вас оформили онлайн-кредит без вашої згоди? Що робити, якщо на вас оформили онлайн-кредит без ...

Що робити, якщо на вас оформили онлайн-кредит без вашої згоди?

Відключити рекламу
 - tn1_0_29977600_1615480841_604a48094934f.jpeg

Останнім часом до нашого адвокатського бюро часто звертаються клієнти, які постраждали від незаконних дій кредиторів, колекторів та, навіть, шахраїв.

Звернулася клієнтка, яка не беручи жодних кредитів опинилася в списку боржників по кредиту. Як таке можливо?- запитаєте ви. Виявляється - дуже просто.

Невідомі особи використали номер мобільного телефону, яким колись користувалася наша клієнтка та оформили в одній із фінансових компаній на її ім’я онлайн кредит. Жінка б і не здогадувалася про цей факт, якби їй не зателефонували одного дня представники даної фінансової компанії та не почали вимагати повернення кругленької суми боргу за кредитом, яка утворилася внаслідок нарахування відсотків та пені за несплату.

Згадайте новину: Що робити, якщо шахрай взяв онлайн-кредит на ваше ім’я

Як же саме потрібно діяти в даній ситуації та які заходи вживали наші фахівці?

  • В першу чергу одразу потрібно звернутися із заявою про вчинення кримінального правопорушення до правоохоронних органів за місцем вашого проживання, оскільки в даному випадку нам скоріш за все не відомо де саме вчинено кримінальне правопорушення. В такому випадку в діях невстановлених осіб, які оформляли кредит, міститься склад кримінального правопорушення передбаченого ст. 190 КК України, а саме шахрайства.
  • Зазвичай, як показує практика, та як сталося і в нашому випадку, працівники поліції не бажають вносити відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та займатися розслідуванням кримінального правопорушення про який ми їх повідомляємо. Хоча в Кримінальному процесуальному кодексі і визначено, що такі відомості повинні бути внесені слідчим до ЄРДР протягом 24 годин. Тому, в такому випадку потрібно одразу ж звернутися зі скаргою на бездіяльність правоохоронних органів до слідчого судді відповідного районного суду, який знаходиться у районі в якому ви проживаєте. Слідчий суддя розглядає вашу скаргу (обов’язково за вашої присутності або вашого представника) та виносить ухвалу. Даною ухвалою слідчий суддя зобов’язує слідчого чи начальника слідства відповідного відділу поліції до якого ви зверталися із заявою, внести відомості про вчинення кримінального правопорушення, про яке було вами зазначено в заяві, до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.
  • На виконання вищевказаної ухвали слідчого судді необхідно направити на адресу відповідного відділу поліції заяву про виконання ухвали слідчого судді та долучити копію такої ухвали. Найчастіше буває так, що навіть ухвала слідчого судді не може змусити правоохоронців виконати свої обов’язки та внести відомості про злочин, які були вами викладені в заяві до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування. В таких випадках у діях відповідальних посадових осіб відповідного правоохоронного органу наявний склад кримінального правопорушення передбаченого ст. 382 Кримінального кодексу України, а саме умисне невиконання рішення суду (ухвали, постанови) або перешкоджання його виконанню.
  • Якщо ви хочете змусити працівників поліції виконати ухвалу слідчого судді, щоб вони все таки внесли відомості про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ст. 190 КК України до ЄРДР, то потрібно звернутися із заявою про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ст. 382 КК України. Відповідна місцева чи районна прокуратура зобов’язана відповідно до Закону України «Про прокуратуру» здійснювати нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство. Тобто, у разі порушення такими органами законодавства України, в тому числі і у разі умисного невиконання рішення суду прокуратури відповідного рівня зобов’язані провести розслідування та притягнути винних осіб до відповідальності.

У вас, мабуть, скоріш за все виникло питання: «Навіщо так ревно добиватися реєстрації вашої заяви про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ст. 190 КК України у відділі поліції?».

Відповідь дуже проста: реєстрація вашої заяви в Єдиному реєстрі досудових розслідувань та визнання вас потерпілим за ст. 190 КК України (шахрайство) може бути одним із доказів в суді того, що ви не оформляли кредит. Більш того, проведення досудового розслідування правоохоронними органами дасть вам можливість знайти докази на підтвердження вашої невинуватості та встановити винну особу, яка шахрайським шляхом оформила на ваше ім’я кредитну позику.

Ще одним способом захистити свої права є звернення з цивільним позовом до суду про визнання кредитного договору недійсним.

Такий спосіб захисту підходить і у випадках, коли ви оформляли кредит, але оформлення кредитного договору відбувалося онлайн, без відповідного цифрового або електронного підпису, який визначений Законом України «Про електронну комерцію».

Як показує судова практика підписання договору позики онлайн без належного цифрового, електронного підпису тягне за собою визнання такого договору в судовому порядку недійсним.

Але, щоб встановити всі деталі укладання такого договору обов’язково потрібно звернутися до відповідної фінансової установи, в якій ви брали позику, з адвокатським запитом та витребувати всю необхідну інформацію.

Важливо також перевіряти фінансову компанію в якій ви оформляли позику чи в якій хтось на ваше ім’я оформив таку позику в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.

У разі, якщо буде встановлено, що така фінансова компанія відсутня в зазначеному реєстрі, то одразу можна зробити висновок, що вона діє не легально, а отже ви не зобов’язані сплачувати такій компанії грошові кошти за позику.

Часто виникають у наших клієнтів питання як саме дізнатися чи немає раптом на комусь із них оформленого на них кредиту чи як дізнатися більш детальну інформацію по кредиту, який вони оформляли.

Таку інформацію ви можете дізнатися безкоштовно один раз на рік на неофіційному джерелі - сайті Українського бюро кредитних історій. Але, одразу попереджаємо, що дана інформація не є офіційною та не є доказом в суді.

Найкращий варіант, якщо вам телефонує фінансова чи кредитна установа і вимагає від вас сплати кредитних коштів за договором позики, навіть, якщо ви його дійсно оформляли, відправити офіційний адвокатський запит та затребувати всю необхідну інформацію та завірені офіційно копії всіх документів по нарахуванню відсотків та пені по кредиту. Адже, дуже часто фінансові компанії дуже завищують суми боргу та незаконно нараховують відсотки за прострочення платежів та пеню. В законодавстві України чітко визначено умови та кількість відсотків нарахування за таке прострочення платежів за договором позики. Але, про це поговоримо більш детально вже в наступній статті.

Наша команда вже протягом тривалого часу захищає своїх клієнтів від «недобросовісних» кредиторів та колекторів, тому точно знає, як вам допомогти!

Не знаєте, як вам діяти та будувати відносини з кредиторами та колекторами звертайтеся до нас і не пожалкуєте! Ми гарантуємо результат, який вас задовольнить на всі 100%.

Автор консультації: АБ "СЕРГІЯ ПАГЕРА"

  • 17809

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 17809

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст