0
0
38
Перезапуск захопленої Запорізької атомної електростанції буде небезпечним для Росії. Навіть в України після закінчення війни на це пішло б до двох років.
Про це в інтерв'ю The Guardian заявив генеральний директор "Енергоатому" Петро Котін. За його словами, для безпечної роботи станції необхідно розв'язати цілу низку серйозних проблем, включаючи недостатню кількість охолоджувальної води, персоналу та вхідного електропостачання.
"Енергоатом" готовий перезапустити станцію, однак спочатку потрібно вивести окупаційні війська РФ, а також розмінувати та демілітаризувати майданчик. Без будь яких військових загроз на це може піти від двох місяців до двох років. Водночас для Росії перезапуск АЕС під час війни був би неможливий:
"Шість реакторів можуть бути введені в експлуатацію лише після завершення 27 програм безпеки, узгоджених з українським ядерним регулятором, включаючи випробування ядерного палива в активних зонах реакторів, оскільки воно перевищило шестирічний проєктний термін".
Гендиректор "Енергоатому" нагадав, що російські загарбники використовували станцію як військову базу, розташовуючи там техніку та, ймовірно, зброю і вибухівку.
ЗАЕС в окупаціїЯк відомо, Росія хоче перезапустити Запорізьку атомну електростанцію, яка перебуває під її контролем з весни 2022 року.
За даними ЗМІ, у квітні минулого року Путін повідомив Міжнародне агентство з атомної енергії про ці наміри.
Очільник "Росатому" Олексій Ліхачов казав, що це відбудеться тоді, коли дозволять "військово-політичні умови".
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
419
Коментарі:
0
Переглядів:
163
Коментарі:
0
Переглядів:
667
Коментарі:
0
Переглядів:
638
Коментарі:
1
Переглядів:
501
Коментарі:
0
Переглядів:
432
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.