0
0
1461
У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який передбачає встановлення порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівником роботодавцю.
Законопроектом №6662 передбачається заборонити роботодавцю стягувати із працівника відшкодування без письмового пояснення причини працівником, без дотримання строків накладення стягнення, а також без дотримання максимальної суми відшкодування.
Передбачається, що у випадку порушення роботодавцем порядку здійснення відрахування із зарплати працівника з метою покриття шкоди, працівник матиме право повернути у судовому порядку незаконно стягнені суми.
Крім того, законопроектом пропонується дозволити відшкодовувати збитки працівником із розстроченням платежу, що, зі слів автора проекту, сприятиме захисту інтересів працівника, але водночас не порушуватиме і права роботодавця
Вспомните новость: С сегодняшнего дня увольнять работников предпенсионного возраста запрещено
У пояснювальні записці зазначається, що працівник є менш захищеною стороною у трудових правовідносинах порівняно із роботодавцем. А згідно зі статтями 130 та 136 КЗпП покриття шкоди працівниками в сумі, що не перевищує середнього місячного заробітку, може провадитьсь за розпорядженням власника або уповноваженого ним органу. Але при тому, про необхідність отримати на це згоду працівника у цій статті не йдеться.
На сьогодні процедура накладення стягнення не зобов’язує роботодавця отримати пояснення від працівника, а отже роботодавець може накладати стягнення та відраховувати збитки із зарплати працівника без з’ясування дійсних причин та доведення вини працівника. Таким чином, ці статті створюють можливість для роботодавця грубо порушувати принцип презумпції невинуватості працівника та вирішувати питання про здійснення відрахувань із зарплати працівника одноосібно та без отримання будь-яких пояснень з боку працівника.
Джерело: Юридичний ресурс "Протокол"
Згадайте новину: Європейський суд з прав людини постановив: роботодавець може читати приватні повідомлення співробітників
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
64
Коментарі:
0
Переглядів:
644
Коментарі:
0
Переглядів:
415
Коментарі:
0
Переглядів:
615
Коментарі:
1
Переглядів:
460
Коментарі:
0
Переглядів:
640
Коментарі:
1
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.