Головна Блог ... Новини Резонансні судові справи транслюватимуть на YouTube - запроваджено новий функціонал Резонансні судові справи транслюватимуть на YouTu...

Резонансні судові справи транслюватимуть на YouTube - запроваджено новий функціонал

эксклюзив
Відключити рекламу
 - ed79564659ff4f29a8d0a1e3ced985ce.jpg

Трансляція судових засідань технічними засобами судів – це забезпечення права на публічні слухання, принципу гласності та відкритості судочинства. Можливість спостерігати за перебігом справи підвищує довіру до судової гілки влади з боку громадянського суспільства в цілому.

«Зараз, коли Україна чинить жорсткий опір російським загарбникам та окупантам, коли ми стали свідками нелюдських злочинів російської армії проти людяності і людства, коли ми переконані, що за ці всі злочини загарбників і вбивць судитимуть з усією суворістю як українського, так і міжнародного законодавства, спрощення процедур організації онлайн-трансляції судових засідань стане одним з внесків судової влади у нашу перемогу», - підкреслює Голова Ради суддів України Богдан Моніч.

Державна судова адміністрація України (ДСА України) запровадила новий функціонал – автоматична трансляція судових засідань в режимі онлайн на Youtube – каналі судової влади веб-порталу «Судова влада України». Відтепер не потрібно щоразу попередньо надсилати заявку про надання дозволу на трансляцію судових засідань, щоб організувати відповідний стрім на Youtube та порталі «Судова влада України».

"Я вважаю, що це спрощення має суттєве практичне значення для судочинства, оскільки в моїй практиці було кілька справ, які мали значний суспільний інтерес і в яких я представляла інтереси потерпілих. Що в одному, що в іншому випадку, справи слухались не в Києві і кілька разів у нас були відкладення розгляду вже після прибуття до суду тільки тому, що були проблеми з налагодженням трансляції і це залежало не лише від можливостей самого суду. Саме тому оцінюю такі нововведення дуже позитивно та сподіваюсь, що це призведе до пришвидшення розгляду справ в цілому. Водночас процесуальний порядок забезпечення відеотрансляції залишається без змін. Нововведення стосується лише технічної сторони трансляції справ", - зауважує адвокат Тетяна Лежух.

Трансляція судового засідання здійснюється у випадку слухання справ, які мають значний суспільний інтерес.

«Верховний Суд у своїй справі № 420/8512/20 зазначив, що словосполучення «значний суспільний інтерес» необхідно розуміти як серйозну, обґрунтовану зацікавленість, яка має неабияке виняткове значення для усього суспільства в цілому, певних груп людей, територіальних громад, об`єднань громадян тощо до певної справи в контексті можливого впливу ухваленого у ній судового рішення на права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб. Вказане поняття охоплює ті потреби суспільства або окремих його груп, які пов`язані із збереженням, примноженням, захистом існуючих цінностей, девальвація та/або втрата яких мала б значний негативний вплив на розвиток громадянського суспільства», - додає адвокат, Керуючий партнер ЮрЗем Цент-ІФ Алла Неште.

Як відомо, перша трансляція відбулася у процесі розгляду справи про вбивство 39 людей на Майдані 20 лютого 2014 року. Оскільки у одній із справ кількість учасників справи перевищувала 220 осіб, провести слухання справи було вкрай важко.

Як все буде відбуватися на практиці?

«Раніше судові засідання в режимі відеоконференції здійснювалися із застосуванням системи Easycon. Принаймні, ті, де я брав участь. У відкритий доступ вони не викладалися. Коли запрацює нова система, гадаю, можна буде їх потім бачити в Youtube», – коментує Керуючий партнер Адвокатської фірми «Єфімов та партнери» Олександр Єфімов.

Повторимо, що відтепер суду не потрібно надсилати до ДП «Інформаційні судові системи» запит на організацію відеотрансляції судового засідання, до системи матиме доступ секретар судового засідання.

В підсистемі відеоконференцзв’язку секретар судових засідань створює планові конференції з опцією трансляції такої конференції на веб-порталі судової влади, після цього така конференція з’являється в розділі «Судові засідання онлайн». Запрошеним учасникам конференції на їх електронну пошту розсилаються листи з пропозицією взяти учать у засіданні з посиланням на конференцію. Єдине, що не конкретизували – хто буде виступати учасниками конференції? Усі сторони судового процесу чи тільки позивач та відповідач?

В день проведення судового засідання секретар судового засідання входить до необхідної планової конференції та після початку конференції вона буде автоматично транслюватися на Порталі судової влади в розділі «Судові засідання онлайн».

Інформацію про поточні, заплановані трансляції та їх архівні записи можна переглянути на єдиному порталі «Судова влада України» у вкладці «Судові засідання он-лайн». Офіційний канал Судової влади України на Youtube - https://www.youtube.com/channel/UCFDRcAmACu5ljF-YUMGctnA.

У зв’язку із впровадженням нового функціоналу, попередні рекомендації ДСА України щодо організації онлайн-трансляцій, які регламентувалися листом Державної судової адміністрації України від 14.03.2016 №15-1924/16, втратили свою актуальність.

Джерело: юридичний ресурс Протокол.

 • 1394

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1394

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст