Головна Блог ... Новини Реакція НААУ на законопроект президента Зеленського про скасування адвокатської монополії Реакція НААУ на законопроект президента Зеленськог...

Реакція НААУ на законопроект президента Зеленського про скасування адвокатської монополії

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 18

  • 6

  • 20809

Відключити рекламу
Реакція НААУ на законопроект президента Зеленського про скасування адвокатської монополії - tn1_reaktsiya_naau_na_zakonoproekt_prezidenta_zelenskogo_pro_skasuvannya_advokatskoi_monopolii_5d67ec1a71efd.jpg

На офіційному сайті Верховної Ради зареєстровано законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) (реєстраційний номер 1013). Суб’єктом законодавчої ініціативи є Президент України, законопроект визначений як невідкладний. Наразі повний текст законопроекту та супровідних документів відсутні.

НААУ наголошує на тому, що 2016 року внесення змін до Конституції України стосовно виключного права адвокатів на представництво в судах було здійснено у повній відповідності до європейських демократичних практик. Зокрема, запровадження такої норми має підвищити якість правової професійної допомоги, яку, відповідно до Конституції, надає адвокатура.

Нагадаємо, законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) (реєстраційний номер 3524) був розроблений із залученням представників різних політичних сил, громадськості, вітчизняного та міжнародного експертного середовища, у тому числі й експертів Європейської Комісії "За демократію через право" . текст законопроекту, підготовлений конституційною комісією, отримав загалом схвальну оцінку експертів Венеціанської Комісії, що засвідчено її Попереднім висновком у документі CDL-PI(2015)016 від 24 липня 2015 року. 23 жовтня 2015 року на 104-му пленарному засіданні Венеціанської Комісії було ухвалено Остаточний висновок (документ CDL-AD(2015)027), в якому зазначається, що "остання версія змін до Конституції України, підготовлена Робочою групою Конституційної Комісії з питань правосуддя, є дуже позитивною і добре підготовленою та заслуговує повної підтримки".

Конституційна Комісія у напрацьованому проекті врахувала всі ключові рекомендації Венеціанської Комісії, а також включила до нього пропозиції, отримані під час численних широких громадських та експертних обговорень, що відбулися, зокрема, в Києві, Харкові, Одесі, Львові, Дніпропетровську, Запоріжжі, Івано-Франківську і в яких взяли участь понад 500 експертів. До проекту увійшла значна частина рекомендацій, що були надіслані безпосередньо до Конституційної Комісії.

В такому контексті спроба зупинити впровадження адвокатської монополії на останньому етапі реалізації цієї конституційної зміни може бути розцінена як відступ від демократичних цінностей, рекомендацій Венеціанської комісії, та матиме наслідком погіршення ефективності судового захисту законних прав та інтересів громадян та юридичних осіб. Ця реформа була результатом консолідованих зусиль правничого товариства, законодавців, міжнародних інституцій, та стала одним із найбільш вдалих компонентів законодавчих змін у системі правосуддя.

Закликаємо народних депутатів провести відкриту дискусії щодо недоцільності такого кроку та його можливих наслідків за участю Національної асоціації адвокатів України як єдиної недержавної професійної організації адвокатури.

НААУ з розумінням ставиться до проблеми виключного представництва адвокатами держорганів та органів місцевого самоврядування у зв’язку з відсутністю конструктивної взаємодії з парламентом попереднього скликання щодо вчасної розробки та затвердження законопроекту про тендерні закупівлі професійної правничої допомоги цими суб’єктами . Разом з тим вважаємо за можливе на рівні ординарного закону врегулювати відстрочення на рік останнього етапу виключного представництва та залучення НААУ до роботи з ВРУ та Комісією щодо спільної розробки такого законопроекту.

Обов’язковою складовою такої дискусії має стати Комісія з питань правової реформи при Президентові України. Адже основним завданням Комісії визначено сприяння подальшому розвитку правової системи України на основі конституційних принципів верховенства права, пріоритетності прав і свобод людини і громадянина з урахуванням міжнародних зобов'язань України. Відповідно до своїх повноважень, Комісія готує та узагальнює пропозиції стосовно змін до Конституції України, законодавства про організацію судової влади, здійснення правосуддя тощо; вживає заходів з організації широкого громадського обговорення, насамперед у професійному середовищі за участю провідних фахівців різних галузей права, міжнародних експертів, напрацьованих законодавчих ініціатив з питань правової реформи в Україні; сприяє скоординованій реалізації правової реформи в Україні, проводить моніторинг ефективності її впровадження; сприяє налагодженню ефективної співпраці державних органів та інститутів громадянського суспільства з питань підготовки і реалізації правової реформи в Україні, їх взаємодії з міжнародними організаціями.

Ми закликаємо Комісію зібратися на засідання для обговорення конституційного законопроекту 1013, зважаючи на його важливість не лише для інституту адвокатури, але і для ефективності захисту прав усіх громадян. Висновок Комісії щодо цього законопроекту має бути зваженим і фаховим, враховувати позицію усіх зацікавлених сторін та зокрема адвокатської спільноти.

Наразі йдуть консультації щодо проведення позачергового з’їзду адвокатів для прийняття необхідних рішень від імені понад 50 тисяч адвокатів України.

Джерело: НААУ

  • 20809

    Переглядів

  • 6

    Коментарі

  • 20809

    Переглядів

  • 6

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Наконец то. Хоть одна хорошая новость. Я как работающий юрист( не адвокат) считаю, что это правильно. Должен быть выбор. Ну если нет у человека денег на адвоката (некоторые уже даже берегов не видят в своих расценках), пусть человеку поможет друг, знакомый. Просто так. Бесплатно. Но людей лишили такой возможности. Я помогаю знакомой которая уже в возрасте и ехать ей на заседание в Харьков или Киев очень затруднительно. Я помоложе и могу съездить. Но адвокатская монополия, мне не даёт такого права. В общем и целом считаю что ещё очень рано ввели в Украине такую вещь. Может быть потом когда люди смогут финансово то можно будет вернуться к этому вопросу. Для всех критиков, которые начнут проводить параллели с другими профессиями (врачи и т.д.), хороший юрист не обязательно адвокат. Всем хорошего дня.

    30.08.2019 11:56

    будь-яка монополія сприяє зародженню корупції

    30.08.2019 13:58

    1. После введения монополии доступ к правосудию простых граждан стал ограниченным. 2. Где то изменились расценки на получение свидетельства? Нет. 3. В адвокатуре бардак ещё похуже чем в остальных. Стоит только посмотреть на Киев и область. А это уже не смешно. Деньги - деньжата рулят

    30.08.2019 14:10

    Я раньше представлял в суде интересы сына с инвалидностью 1-А группы, он физически не может быть в суде поскольку полностью ограничен в передвижении. На адвоката денег нет. Бесплатная правовая помощь не всегда эффективна и зачастую выглядит профанацией, но вынужденно надо искать адвоката хотя бы для того, чтобы иметь возможность через него знакомиться с материалами дела.

    30.08.2019 14:16

    100500 погоджуюсь.

    31.08.2019 02:38

    ПРО КОРПОРАТИВНУ ЕТИКУ ТА МОНОПОЛІЮ АДВОКАТУРИ Полюбляю бадьорих, енергійних, емоційних жінок. «Презендую» на відео адвоката Оксану Лавринович. Все б нічого,якби не АЛЕ… …Стан медицини в нас не просто плачевний, а катастрофічний. Разом з цим, Вам часто доводилося бачити, як привселюдно, у присутності пацієнтів «собачаться» лікарі? Так, так, з очима по «5 копійок», з піною на губах. Мені жодного разу. В них відсутні детально прописані на рівні закону правила етики, відсутня постійно діюча дисциплінарна комісія. Та є такі речі, як повага до професії, корпоративна солідарність, яка в деяких лікарів передається з покоління в покоління, успадковується. Оскільки основа усього – люди, стан медицини тяжкий, але виліковний, бо є стрижень з «лікарською» ментальністю, є на чому будувати, є надія на видужання… …Колись давно, ще парубком, трохи пограв на любительському рівні у футбол…У футболі суттєво виграти боротьбу, боротьбу на кожній ділянці поля. Під кінець другого тайму «працюєш на жилах», через неможу. З останніх сил кидаєшся на «нейтральний» м’яч, летиш у карколомному підкаті й…за якусь мить до зіткнення з гравцем суперника розумієш, що він перший на м’ячі, й хоча в повітрі зупинитись не можливо, в цю останню мить підгинаєш свою ніжку, щоб буцом не перебити ногу суперника, разом зі щитком. Тай до суддів під час матчу я не бігав, виклянчуючи якийсь штрафний чи покарання для суперника, не гарно це було в моїх очах. Футбол це жорсткий, контактний вид спорту, супертравмонебезпечний. Викладаючись на полі, усвідомлюєш, що проти тебе грають колеги «по роботі», у яких це може бути майбутнім шматком хліба, якщо перейдуть на професійний рівень. Переважна більшість гравців команди, за яку я мав честь грати, була значно вправніша, майстровитіша за мене. Намагався тягнутися, як міг, компенсуючи свою карячконогість жагою до боротьби, волею до перемоги. Але мені ніколи й на думку не спадало, когось з гравців чи «своїх», чи «чужих» поламати, отримавши таким чином місце «під сонцем». «М’ясоруби» є й у футболі, але ж їх мізерна кількість ігнорується футбольною спільнотою на всіх рівнях, як «передасти» у зонах…. …Та повернімося до адвокатури, до презентованого мною кіно, в якому Оксана Лавринович у «головній» ролі. Скажете вона – «новоспечений» адвокат «2019 року випуску», це таке покоління. Заперечую. Давайте глянемо на керівні «органи», на еліту адвокатури, кіно на моїй ютуб-сторінці трохи раніше. Це так, «по-елітному», запросити на дисциплінарну комісію, на якій позбавити можливості навіть пару слів сказати, до того ж зустріти «з дрином» прямо при вході, щоб відчував адвокат, куди заходить. Та за теперішнього стану речей, нажаль, будь хто, будь кого, готовий просити, щоб «поламали» адвоката, позбавили можливості заробляти адвокатською працею на життя навіть без вагомих до того причин, так, для профілактики. Та судячи з «картинки», яку спостерігаю щодня, криза в адвокатурі гірша, ніж у медицині, стрижень менш «стрижневий», дмухни, й може розсипатись. Й після цього, хтось за адвокатську монополію, з таким стрижнем у свідомості. Та ця монополія в такому вигляді може угробити адвокатуру, судову систему та державу! Геть таку монополію! https://youtu.be/aYdviPQd5ig

    09.09.2019 13:45

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати