Головна Блог ... Новини Рада прийняла Кодекс про банкрутство

Рада прийняла Кодекс про банкрутство

Відключити рекламу
Рада прийняла Кодекс про банкрутство - tn1_0_44138800_1539870108_5bc88d9c6bc8b.jpg

В Україні фізична особа зможе оголосити себе банкрутом Верховна рада України сьогодні, 18 жовтня, у другому читанні прийняла Кодекс з процедур банкрутства. За відповідний законопроект №8060 проголосували 237 народних депутатів.

Зазначимо, з кодексу до другого читання прибрали норми щодо автоматизованого арешту рахунків, єдиного електронного реєстру боржників та мирової угоди. Даний Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника-юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Користуйтесь консультацією: Банкрутство: Кому і для чого воно потрібно?

Метою документа є підвищення ефективності процедур банкрутства, рівня захищеності прав кредиторів, вдосконалення процедури продажу майна боржника на аукціоні, підвищення рівня виконання контрактів і судових рішень, врегулювання відносин з відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинилися у важкій фінансовій ситуації і потребують допомоги з боку держави.

Підкреслимо, найбільш значущою зміною, на яку звернули увагу юристи, є можливість визнавати банкрутами фізичних осіб. До прийняття закону в чинному законодавстві такої опції не було.

Відзначимо, що справи про банкрутство фізосіб будуть розглядати господарські суди, як випливає з проекту кодексу. Причому обов'язково за участю арбітражного керуючого. Будуть доступні дві процедури - судова і досудова. Зокрема, в суді можна буде домовитися про реструктуризацію або задовольнити вимоги кредитора.

При цьому не підлягають реструктуризації та списанню борги по кредитах, взятих боржником на відпочинок, розваги, покупку предметів розкоші, а також борги, що з'явилися через участь в азартних іграх і парі. Раніше комітет з питань економічної політики рекомендував Верховній раді прийняти у другому читанні та в цілому проект Кодексу України з процедур банкрутства.

Комітет відзначав, що проект кодексу суттєво доопрацьовано з точки зору законотворчої техніки та ідеологічно. Кодекс отримав підтримку з боку Міжнародного валютного фонду, Світового банку, Національного банку України, Асоціації правників України, банківської спільноти, арбітражних керуючих, представників експертного середовища.

Вспомните новость: Рада рассмотрела 500 поправок к Кодексу по процедурам банкротства

Додамо також, що раніше в комітеті заявляли, що Кодекс України з процедур банкрутства дасть можливість Україні піднятися у загальному рейтингу Doing Business на 9 позицій.

Джерело: РБК-Україна

  • 5582

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 5582

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати