Головна Блог ... Аналітична стаття Статті Прогноз економічного розвитку України на 2016 рік від «Aleksey Pukha and Partners» Прогноз економічного розвитку України на 2016 рік ...

Прогноз економічного розвитку України на 2016 рік від «Aleksey Pukha and Partners»

Відключити рекламу
 - 6faffd097878eab043f4d6545210ea03jpg

Експерти зазначають, що в 2016 році прогнозується уповільнення негативних тенденцій розвитку світової економіки в порівнянні з минулим роком. Це насамперед пов’язано з слабким зростання економіки країн-експортерів нафти, уповільненням розвитку Китаю та коригування ситуації після кредитних та інвестиційних бумів. Безумовно, такі світові тенденції вплинуть на економіку України. За прогнозами експертів, розвиток економіки України впаде на 9% в новому році – зазначають в юридичній фірмі «Aleksey Pukha and Partners».

ВВП. Прогноз рівня зростання ВВП в Україні в 2016 році було погіршено з 3% до 2% за оцінкою ЄБРР та МВФ. Згідно оптимістичного прогнозування Нацбанку прогнозний рівень ВВП має становити 2,4 % в 2016 році, що в грошовому еквіваленті становить 2 262 млрд. грн, за умови інфляції на рівні 12%. Що ж до песимістичного варіанту, ВВП України матиме спад на 0,3% з рівнем інфляції в 14,7%.

Промисловість. Результат руйнування господарських зв’язків між секторами економіки, внаслідок воєнних дій, має поступово відновлюватися в 2016 році. Від Зони вільної торгівлі з ЄС позитивний результат матимуть імпортери, а от експортери змушені конкурувати з європейською продукцією, що має вищі вимоги якості та сертифікації. На внутрішньому ринку України продовжується тенденція підтримки власного виробника.

Торгівля. Що стосується прогнозу експорту товарів та послуг, то має відбутися зростання в межах 3-5%. Імпорт товарів та послуг залишатиметься на рівні попереднього року. Але зовнішньоторговельне сальдо буде від’ємним. Також уряд прогнозує дефіцит зовнішньо-торгівельного балансу на рівні 1,1-1,9 млрд. $, що говорить про продовження імпортозалежності економіки.

Фінанси. Банківська система продовжує перебувати в кризі, дефіцит капіталу сягає 40-50 млрд. грн. Існує високий ризик, що відтік депозитів продовжиться протягом всього 2016 року. Національна валюта залишатиметься у зоні девальваційного тиску, курс долара прогнозується на рівні 24-28 грн за долар, а до кінця року 29-30 грн за долар. Експерти прогнозують, що курс євро буде на рівні 1,07$ в першому кварталі 2016 року, 1,05$ в другому та третьому кварталі та зрівняється з доларом до кінця 2016 року.

Оподаткування. Уряд спростив систему оподаткування та вніс певні зміни до Податкового кодексу. Ставка ПДФО збільшилась та становить 18% проти 15% в попередньому році. Сплата ЄСВ роботодавцем зменшилася з 2016 року та становить 22% в порівнянні з 36,6 % у 2015 році. Відрахування з заробітної плати ЄСВ в розмірі 3,6% з працівників відмінено. Завдяки зменшенню податкового тягаря прогнозується зростання заробітної плати найманих працівників, а отже, часткова нейтралізація негативного впливу інфляції на платоспроможність громадян.

Сільськогосподарський сектор. Спеціальний режим оподаткування для аграріїв продовжується до 1 січня 2017 року. Проте, процес акумуляції ПДВ змінено та буде залежати від виду реалізованої продукції (частина має акумулюватися на спеціальних рахунках підприємств, а частина перераховується до державного бюджету). Вкрай негативно вплине на розвиток даного сектору економіки, особливо на малий та середній агро бізнес, збільшення оподаткування в 1,8 разів в розрахунку на 1 га. Варто зауважити, що аграрна продукція є однією з експортно преференційних в Україні, тому можна стверджувати, що така ситуація сприятиме зменшенню експортних можливостей агро сектору.

Інвестиції. Значне зростання надходжень іноземних інвестицій в Україну в 2016 році не очікується та можливе лише в IV кварталі поточного року. Це пояснюється не стабільною економічною ситуацією та військовим конфліктом. Тому в ситуації обмеженості інвестицій економіка України буде залежати від зовнішнього фінансування. В 2016 році прогнозується відновлення внутрішніх інвестицій, здебільшого за рахунок обігових коштів підприємств. Рівень розвитку державно-приватного партнерство залишиться на рівні 2015 року.

Ринок праці. Скорочення рівня безробіття в наступному році не очікується та лишиться на рівні 10-11%. Ринок праці буде досить мобільним, прогнозується відтік робочої сили за межі України.

Варто зазначити, що за оцінкою українського уряду 2015 рік був роком макроекономічної стабілізації, а от 2016 вже стане роком економічного відновлення. Економічне зростання протягом року не буде рівномірним, активізується лише в другій половині 2016 року.

В «Aleksey Pukha and Partners» вважають, що 2016 рік стане переломним роком в розвитку економіки, за яким послідує поступове відновлення.

В даній статті використані прогнози експертів.

 • 1355

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1355

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні аналітичні статті

  Дивитись усі статті
  Дивитись усі статті
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст