Головна Сервіси для юристів ... Закони Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва Стаття 4. Державна підтримка будівництва доступного житла Стаття 4. Державна підтримка будівництва доступног...

Стаття 4. Державна підтримка будівництва доступного житла

Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва (ЗМІСТ) Інші закони
  • 446

    Переглядів

  • 446

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Доступне житло - збудовані і ті, що будуються за державної підтримки, житлові будинки (комплекси) та квартири.

    2. Державна підтримка будівництва доступного житла полягає у сплаті державою 30 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або наданні пільгового іпотечного житлового кредиту.

    {Абзац перший частини другої із змінами, внесеними згідно із Законом № 4220-VI від 22.12.2011 }

    Державна підтримка у розмірі 50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту надається особам, на яких поширюється дія пунктів 19-24 частини першої статті 6, пунктів 10-15 частини другої статті 7 та абзаців другого, четвертого і шостого частини першої статті 10 - 1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а також внутрішньо переміщеним особам, на яких поширюється дія Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".

    {Частину другу статті 4 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 1954-VIII від 16.03.2017 ; із змінами, внесеними згідно із Законами № 329-IX від 04.12.2019 , № 2153-IX від 24.03.2022 }

    Право на отримання державної підтримки надається громадянам, які потребують поліпшення житлових умов відповідно до законодавства.

    3. Державна підтримка надається з розрахунку не більш як 21 квадратний метр на одну особу та додатково 10,5 квадратних метра загальної площі житла на сім’ю. Решту вартості житла сплачує громадянин, який уклав договір про будівництво (придбання) доступного житла, за власні кошти.

    4. Пільговий іпотечний житловий кредит - фінансовий кредит, що надається громадянинові для будівництва або придбання доступного житла уповноваженим банком, рефінансування якого здійснює Державна іпотечна установа або Національний банк України, чи фінансовою установою - виконавцем державної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла.

    {Частина четверта із змінами, внесеними згідно із Законом № 4220-VI від 22.12.2011 }

    5. Право на отримання пільгового іпотечного житлового кредиту надається громадянинові, який відповідно до законодавства має право на отримання такого житла, з урахуванням вимог фінансової установи до позичальника.

    {Частина п’ята із змінами, внесеними згідно із Законом № 4220-VI від 22.12.2011 }

    6. Державна підтримка для будівництва (придбання) доступного житла надається сім’ям та одиноким громадянам лише один раз. Право на отримання такої підтримки вважається використаним з моменту отримання громадянином такого житла у власність.

    7. Державна підтримка будівництва (придбання) доступного житла здійснюється за рахунок коштів державного та/або місцевих бюджетів.

    Кошти, передбачені у державному бюджеті на надання державної підтримки, використовуються з урахуванням оптимізації кількості бюджетних програм шляхом концентрації видатків за єдиним головним розпорядником бюджетних коштів, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

    8. Контроль за будівництвом та прийняттям в експлуатацію об’єктів доступного житла покладається на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську і Севастопольську міські державні адміністрації та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

    {Частина восьма статті 4 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5459-VI від 16.10.2012 }

    9. Архітектурно-планувальні і технічні вимоги до доступного житла встановлюються державними будівельними нормами з обов’язковим урахуванням вимог до енергозбереження.

    10. Доступне житло використовується лише за призначенням відповідно до встановлених Кабінетом Міністрів України правил користування приміщеннями житлових будинків.

    11. Умови здешевлення вартості будівництва доступного житла створюються шляхом:

    надання органами місцевого самоврядування в користування забудовнику земельної ділянки під будівництво доступного житла без проведення аукціону з установленням річного розміру плати за користування земельними ділянками на рівні розміру плати за землю, що встановлюється Податковим кодексом України. Проектні та будівельно-монтажні роботи на таких земельних ділянках повинні розпочатися не пізніше ніж за три роки з дня надання земельної ділянки. У разі недотримання цього строку земельна ділянка повертається у власність органам місцевого самоврядування;

    {Абзац другий частини одинадцятої статті 4 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2856-VI від 23.12.2010 }

    {Абзац третій частини одинадцятої статті 4 виключено на підставі Закону № 132-IX від 20.09.2019 }

    визначення архітектурно-планувальних та технічних норм і вимог до доступного житла;

    здешевлення іпотечних житлових кредитів шляхом здійснення рефінансування уповноважених банків Національним банком України або Державною іпотечною установою під заставу облігацій, емітованих такою установою під державну гарантію;

    зменшення податкового навантаження на громадян через поширення механізму податкового кредиту на видатки, понесені ними для будівництва (придбання) доступного житла;

    використання економічних і теплоефективних проектів житлових будинків масового застосування на основі проектів повторного використання;

    залучення до виконання робіт технопарків, технополісів та зон інвестиційно-інноваційного розвитку, створених у регіонах;

    застосування раціональних конструктивних та інженерних рішень, запровадження енергоефективних інноваційних технологій, у тому числі нанотехнологій;

    використання місцевої сировини, матеріалів і виробів вітчизняного виробництва.

    12. Порядок надання державної підтримки та забезпечення громадян доступним житлом встановлюється Кабінетом Міністрів України.

    13. Уповноважений банк - фінансова установа, що відповідає нормативам, установленим Національним банком України, та методології Державної іпотечної установи.

    14. До участі у фінансуванні будівництва (придбання) доступного житла допускаються фінансові установи, що:

    мають досвід іпотечного кредитування на будівництво житла не менш як три роки;

    здійснюють іпотечне кредитування за методологічними вимогами, встановленими Державною іпотечною установою.

    15. Процентна ставка фінансування за кредитами на будівництво (придбання) доступного житла встановлюється у розмірі облікової ставки Національного банку України плюс два відсотки, а в разі надання кредитів за рахунок бюджетних коштів фінансовою установою - виконавцем державної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла - у розмірі 7 відсотків річних.

    {Частина п’ятнадцята статті 4 із змінами, внесеними згідно із Законами № 4220-VI від 22.12.2011 , № 1954-VIII від 16.03.2017 }

    Попередня

    4/5

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст