Головна Сервіси для юристів ... Закони Про військовий обов'язок і військову службу Стаття 21-1. Прийняття на військову службу до Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту та Національної гвардії України іноземців та осіб без громадянства Стаття 21-1. Прийняття на військову службу до Збро...

Стаття 21-1. Прийняття на військову службу до Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту та Національної гвардії України іноземців та осіб без громадянства

Про військовий обов'язок і військову службу (ЗМІСТ) Інші закони
  • 2883

    Переглядів

  • 2883

    Переглядів

  • Додати в обране

    {Назва статті 21 - 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2863-IX від 12.01.2023 }

    1. Іноземці та особи без громадянства можуть бути прийняті на військову службу за контрактом до Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту та Національної гвардії України.

    {Частина перша статті 21 - 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2863-IX від 12.01.2023 ; в редакції Закону № 4019-IX від 10.10.2024 }

    2. На військову службу за контрактом приймаються раніше не судимі іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах і відповідають таким вимогам проходження військової служби:

    мають вік, передбачений статтею 22 цього Закону;

    пройшли спеціальну перевірку іноземців та осіб без громадянства (далі - спеціальна перевірка іноземців);

    придатні до військової служби за станом здоров’я;

    пройшли професійно-психологічний відбір;

    мають достатній рівень фізичної підготовки.

    {Частина друга статті 21 - 1 в редакції Закону № 4019-IX від 10.10.2024 }

    3. Для прийняття на військову службу іноземці та особи без громадянства звертаються до Центру рекрутингу іноземців та осіб без громадянства, центрів рекрутингу, центрів надання адміністративних послуг, центрів зайнятості, територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем їх проживання чи тимчасового перебування або безпосередньо до військової частини, в якій вони мають бажання проходити службу за контрактом.

    Після розгляду звернень (заяв) іноземців та осіб без громадянства у центрах рекрутингу, центрах надання адміністративних послуг, центрах зайнятості, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, військових частинах зазначені особи, крім тих, які приймаються на військову службу за контрактом до розвідувального органу Міністерства оборони України, направляються до Центру рекрутингу іноземців та осіб без громадянства для проходження спеціальної перевірки іноземців.

    Відбір та спеціальна перевірка іноземців та осіб без громадянства для прийняття їх на військову службу за контрактом до розвідувального органу Міністерства оборони України проводяться у встановленому цим органом порядку.

    Положення про Центр рекрутингу іноземців та осіб без громадянства затверджується Кабінетом Міністрів України.

    {Абзац четвертий частини третьої статті 21 - 1 набирає чинності з 30.01.2025 }

    Положення про Центр рекрутингу іноземців та осіб без громадянства визначає:

    {Абзац п’ятий частини третьої статті 21 - 1 набирає чинності з 30.01.2025 }

    призначення та повноваження Центру рекрутингу іноземців та осіб без громадянства;

    {Абзац шостий частини третьої статті 21 - 1 набирає чинності з 30.01.2025 }

    порядок його утворення та підпорядкування;

    {Абзац сьомий частини третьої статті 21 - 1 набирає чинності з 30.01.2025 }

    організаційну структуру та порядок його комплектування за рахунок чисельності Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, Національної гвардії України;

    {Абзац восьмий частини третьої статті 21 - 1 набирає чинності з 30.01.2025 }

    порядок функціонування;

    {Абзац дев’ятий частини третьої статті 21 - 1 набирає чинності з 30.01.2025 }

    організацію проведення спеціальної перевірки іноземців;

    {Абзац десятий частини третьої статті 21 - 1 набирає чинності з 30.01.2025 }

    порядок взаємодії Центру рекрутингу іноземців та осіб без громадянства із Службою безпеки України, Міністерством внутрішніх справ України, розвідувальними органами України, Державною судовою адміністрацією України та іншими державними органами щодо проведення спеціальної перевірки іноземців.

    {Абзац одинадцятий частини третьої статті 21 - 1 набирає чинності з 30.01.2025 }

    {Частина третя статті 21 - 1 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1357-IX від 30.03.2021 , № 2863-IX від 12.01.2023 ; в редакції Законів № 3633-IX від 11.04.2024 , № 4019-IX від 10.10.2024 }

    4. Під час проведення спеціальної перевірки іноземців, передбаченої частиною другою цієї статті, з’ясовується:

    законність перетинання державного кордону такими особами під час в’їзду в Україну та законність перебування їх на території України;

    факти притягнення такої особи до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законом, зокрема факти вчинення особою в Україні чи за кордоном кримінальних правопорушень проти миру і безпеки людства, тероризму та інших протиправних дій, які безпосередньо створюють загрозу життєво важливим інтересам України;

    ознаки або факти вчинення такою особою розвідувальної, терористичної та іншої діяльності в інтересах іноземних держав, а також організацій, окремих груп та осіб на шкоду державній безпеці України, а також ознаки зв’язків іноземця чи особи без громадянства з особами, які здійснювали або здійснюють відповідну діяльність;

    інші обставини, що можуть перешкоджати прийняттю такої особи на військову службу за контрактом.

    Організація проведення спеціальної перевірки іноземців покладається на керівника Центру рекрутингу іноземців та осіб без громадянства.

    Спеціальна перевірка іноземців у межах визначених законом повноважень проводиться у строк до одного місяця Службою безпеки України та відповідними центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України.

    Іноземці та особи без громадянства під час проведення спеціальної перевірки за їхньою згодою проходять психофізіологічне дослідження із застосуванням поліграфа та надають письмову згоду на проходження такої перевірки під час дії контракту про проходження військової служби.

    Порядок проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа затверджується Кабінетом Міністрів України.

    Відмова від участі в психофізіологічному дослідженні із застосуванням поліграфа є підставою для відмови в прийнятті іноземця або особи без громадянства на військову службу.

    {Статтю 21 - 1 доповнено новою частиною згідно із Законом № 4019-IX від 10.10.2024 }

    5. Процедура прийому та професійно-психологічного відбору, форма, порядок і правила укладення контракту, припинення (розірвання) контракту та наслідки його припинення (розірвання), порядок присвоєння військових звань іноземцям та особам без громадянства, а також інші питання проходження військової служби визначаються відповідними положеннями про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства, якщо інше не передбачено законом.

    {Частина статті 21 - 1 в редакції Законів № 2863-IX від 12.01.2023 , № 3633-IX від 11.04.2024 }

    Попередня

    26/59

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати