Головна Сервіси для юристів ... Закони Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку Стаття 73. Виникнення відповідальності оператора за ядерну шкоду Стаття 73. Виникнення відповідальності оператора з...

Стаття 73. Виникнення відповідальності оператора за ядерну шкоду

Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку (ЗМІСТ) Інші закони
  • 724

    Переглядів

  • 724

    Переглядів

  • Додати в обране

    Відповідальність оператора за ядерну шкоду настає, якщо ця шкода заподіяна ядерним інцидентом на ядерній установці, а також під час перевезення ядерного матеріалу на ядерну установку оператора після прийняття ним від оператора іншої ядерної установки відповідальності за цей матеріал або під час його перевезення з ядерної установки оператора і відповідальність за який не була прийнята іншим оператором згідно з письмовою угодою.

    {Частина перша статті 73 в редакції Закону № 684/97-ВР від 03.12.97 }

    Оператор звільняється від відповідальності за ядерну шкоду, якщо вона заподіяна ядерним інцидентом, що виник безпосередньо як наслідок стихійного лиха виняткового характеру, збройного конфлікту, воєнних дій, громадянської війни або повстання.

    {Частина друга статті 73 із змінами, внесеними згідно із Законом № 684/97-ВР від 03.12.97 }

    Якщо ядерна шкода пов'язана з відповідальністю більш як одного оператора, ці оператори несуть часткову відповідальність. Якщо частка кожного з них у цій шкоді не може бути обґрунтовано визначена, ці оператори несуть солідарну відповідальність. У будь-якому разі відповідальність кожного оператора не повинна перевищувати розміру, встановленого статтею 75 цього Закону.

    {Статтю 73 доповнено частиною третьою згідно із Законом № 684/97-ВР від 03.12.97 }

    Якщо ядерна шкода була заподіяна під час транзиту ядерного матеріалу через територію України, відповідальність за ядерну шкоду несе оператор, що є вантажовідправником чи є його одержувачем. Момент переходу відповідальності визначається угодою між вантажовідправником і вантажоодержувачем. У разі відсутності чіткого визначення настання цього моменту вантажовідправник несе відповідальність до моменту передачі вантажу уповноваженій особі на кордоні держави, до якої відправлено вантаж, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, учасником яких є Україна.

    {Статтю 73 доповнено частиною четвертою згідно із Законом № 684/97-ВР від 03.12.97 }

    Якщо оператор доведе, що ядерна шкода виникла повністю або частково внаслідок грубої недбалості особи, якій заподіяна шкода, або внаслідок дії чи бездіяльності такої особи з наміром заподіяти шкоду, оператор за рішенням суду може звільнятися повністю або частково від обов'язку відшкодування шкоди, заподіяної такій особі.

    {Статтю 73 доповнено частиною п'ятою згідно із Законом № 684/97-ВР від 03.12.97 }

    Положення цього Закону не застосовуються до відповідальності оператора за ядерну шкоду, заподіяну безпосередньо ядерній установці або будь-якому майну на місці розташування цієї установки, що використовується або має використовуватися у зв'язку з цією установкою, або транспортному засобу, на якому ядерний матеріал перебував під час ядерного інциденту.

    {Статтю 73 доповнено частиною шостою згідно із Законом № 684/97-ВР від 03.12.97 }

    До відносин, які виникають у зв'язку із заподіянням шкоди в частині, що не регулюється цим Законом, застосовуються норми цивільного законодавства України.

    Відповідальність за шкоду, спричинену Чорнобильською катастрофою, встановлюється законом.

    {Частина восьма статті 73 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5460-VI від 16.10.2012 }

    {Стаття 73 із змінами, внесеними згідно із Законом № 684/97-ВР від 03.12.97 }

    Попередня

    76/93

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати