Головна Сервіси для юристів ... Закони Про відходи Стаття 35-1. Вимоги щодо поводження з побутовими відходами Стаття 35-1. Вимоги щодо поводження з побутовими в...

Стаття 35-1. Вимоги щодо поводження з побутовими відходами

Про відходи (ЗМІСТ) Інші закони
 • 1738

  Переглядів

 • 1738

  Переглядів

 • Додати в обране

  Поводження з побутовими відходами здійснюється відповідно до державних норм і правил.

  {Частина перша статті 35 - 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 124-IX від 20.09.2019 }

  Власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів.

  {Частина друга статті 35 - 1 в редакції Законів № 5402-VI від 02.10.2012 , № 2189-VIII від 09.11.2017 }

  Виконавця послуг з вивезення побутових відходів визначає орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

  {Частина третя статті 35 - 1 в редакції Законів № 5402-VI від 02.10.2012 , № 2189-VIII від 09.11.2017 }

  Виконавець послуг з вивезення побутових відходів укладає договори про надання послуг з поводження з побутовими відходами із споживачами. Виконавець послуг з вивезення побутових відходів зобов’язаний укласти договори про надання послуг з перероблення та захоронення побутових відходів із суб’єктами господарювання, що надають такі послуги відповідно до правил благоустрою території населеного пункту, розроблених з урахуванням схеми санітарного очищення населеного пункту. Договори про надання послуг з поводження з побутовими відходами мають містити інформацію про укладені договори між виконавцем послуг з вивезення побутових відходів та суб’єктами господарювання, що надають послуги з перероблення та/або захоронення побутових відходів.

  {Частина статті 35 - 1 в редакції Закону № 2189-VIII від 09.11.2017 }

  Під час проектування житлових будинків, громадських, виробничих, складських та інших споруд передбачаються будівництво та облаштування контейнерних майданчиків для роздільного збирання і зберігання побутових відходів, урн для побутових відходів.

  Житлові масиви і внутрішньодворові території, дороги загального користування та інші об'єкти благоустрою населених пунктів, а також місця проведення масових заходів обладнуються контейнерними майданчиками, урнами для побутових відходів.

  {Частина статті 35 - 1 в редакції Закону № 5402-VI від 02.10.2012 }

  Роздільне збирання побутових відходів здійснюється їх власниками згідно з методикою роздільного збирання побутових відходів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

  {Частина статті 35 - 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5456-VI від 16.10.2012 }

  Великогабаритні та ремонтні відходи у складі побутових відходів мають збиратися окремо від інших видів побутових відходів.

  Небезпечні відходи у складі побутових відходів збираються окремо від інших видів побутових відходів, а також мають відокремлюватися на етапі збирання чи сортування та передаватися спеціалізованим підприємствам, що одержали ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

  Перевезення побутових відходів здійснюється спеціально обладнаними транспортними засобами.

  Орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах визначає виконавця послуг з перевезення побутових відходів з певної території населеного пункту.

  Захоронення побутових відходів дозволяється тільки на спеціально обладнаних для цього полігонах/звалищах.

  Під час обрання органами місцевого самоврядування або місцевими державними адміністраціями схеми санітарного очищення перевага надається пропозиціям, що передбачають більший ступінь перероблення чи утилізації побутових відходів.

  Термічне оброблення (спалювання) побутових відходів дозволяється лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об'єктах.

  Спалювання побутових відходів дозволяється лише на енергетичні цілі з метою одержання теплової та/або електричної енергії.

  Забороняється проектування, будівництво та експлуатація полігонів побутових відходів без оснащення системами захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату.

  {Закон доповнено статтею 35 - 1 згідно із Законом № 1825-VI від 21.01.2010 }

  Попередня

  42/53

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст