Головна Сервіси для юристів ... Закони Про вибори Президента України Стаття 23. Утворення Центральної виборчої комісії та окружних виборчих комісій Стаття 23. Утворення Центральної виборчої комісії ...

Стаття 23. Утворення Центральної виборчої комісії та окружних виборчих комісій

Про вибори Президента України (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1524

    Переглядів

  • 1524

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Центральна виборча комісія утворюється відповідно до Конституції України та Закону України "Про Центральну виборчу комісію".

    2. Окружна виборча комісія утворюється Центральною виборчою комісією не пізніш як за сорок днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії у кількості не менше дванадцяти осіб.

    {Частина друга статті 23 в редакції Законів № 1616-VІ від 21.08.2009, № 879-VII від 13.03.2014 }

    3. Подання стосовно кандидатур до складу окружних виборчих комісій (по одній особі до однієї виборчої комісії від одного кандидата) вносяться кандидатами на пост Президента України, які зареєстровані у Центральній виборчій комісії. Подання стосовно кандидатур до складу окружних виборчих комісій вноситься до Центральної виборчої комісії на паперових носіях та в електронному вигляді не пізніш як за сорок п’ять днів до дня виборів за підписом кандидата на пост Президента України або його уповноваженого представника у Центральній виборчій комісії.

    {Абзац перший частини третьої статті 23 в редакції Закону № 879-VII від 13.03.2014 }

    Форма подання до складу окружних виборчих комісій затверджується Центральною виборчою комісією не пізніше ніж за сімдесят днів до дня виборів. У поданні зазначаються:

    {Абзац другий частини третьої статті 23 із змінами, внесеними згідно із Законом № 879-VII від 13.03.2014 }

    1) прізвище, ім'я та по батькові особи;

    2) дата народження;

    3) громадянство;

    4) місце проживання та адреса житла особи, а також її контактні телефони;

    5) володіння державною мовою;

    6) освіта;

    7) місце роботи та займана посада особи;

    8) наявність досвіду щодо участі в роботі виборчих комісій;

    9) відомості про відсутність у особи судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, яка не погашена або не знята у встановленому законом порядку.

    {Абзац одинадцятий частини третьої статті 23 в редакції Закону № 879-VII від 13.03.2014 }

    {Абзац дванадцятий частини третьої статті 23 виключено на підставі Закону № 879-VII від 13.03.2014 }

    До подання додаються ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України кожної запропонованої особи, а також власноручно написані заяви осіб, запропонованих до складу окружної виборчої комісії, про згоду на участь у роботі виборчої комісії від відповідного суб’єкта подання, згоду виконувати посадові обов’язки голови, заступника голови або секретаря виборчої комісії та про ненадання згоди на участь у роботі виборчої комісії іншим суб’єктам подання на відповідних виборах. Кандидатури до складу окружної виборчої комісії можуть бути відхилені лише з підстав порушення вимог частин третьої, шостої, сьомої цієї статті, частини третьої статті 29 цього Закону.

    {Абзац тринадцятий частини третьої статті 23 із змінами, внесеними згідно із Законом № 879-VII від 13.03.2014 }

    {Частина третя статті 23 в редакції Закону № 1616-VІ від 21.08.2009 }

    4. Технічні описки та неточності, допущені у поданні, не є підставою для відхилення внесених кандидатур.

    {Частина четверта статті 23 в редакції Закону № 1616-VІ від 21.08.2009 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 879-VII від 13.03.2014 }

    5. У разі якщо у встановлений частиною третьою цієї статті строк не надійшли подання щодо складу окружної виборчої комісії або якщо кількість запропонованих до складу виборчої комісії осіб становить менше дванадцяти осіб, окружна виборча комісія утворюється Центральною виборчою комісією за поданням її Голови на підставі пропозицій членів Центральної виборчої комісії у кількості дванадцяти осіб з обов'язковим урахуванням поданих кандидатур від кандидатів на пост Президента України, внесених відповідно до частини третьої цієї статті.

    {Частина п'ята статті 23 в редакції Закону № 1616-VІ від 21.08.2009 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 879-VII від 13.03.2014 }

    6. До складу окружної виборчої комісії можуть входити громадяни України, які мають право голосу. Громадянин України може входити до складу лише однієї виборчої комісії, що здійснює підготовку та проведення виборів Президента України, а також виборів народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, комісії всеукраїнського або місцевого референдуму, якщо виборчий процес зазначених виборів чи процес референдуму проводиться одночасно з виборчим процесом виборів Президента України.

    {Частина шоста статті 23 в редакції Закону № 879-VII від 13.03.2014 }

    7. До складу окружної виборчої комісії не можуть входити кандидати на пост Президента України, їх уповноважені представники, довірені особи, офіційні спостерігачі, посадові та службові особи органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, працівники судів та правоохоронних органів, а також громадяни, які утримуються в установах виконання покарань чи слідчих ізоляторах або мають судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята у встановленому законом порядку. У разі якщо одночасно з виборами Президента України проводяться інші вибори, до складу виборчої комісії не можуть входити кандидати, які балотуються на цих виборах, їх довірені особи, уповноважені особи партій - суб’єктів відповідних виборчих процесів, офіційні спостерігачі.

    {Частина сьома статті 23 в редакції Закону № 879-VII від 13.03.2014 }

    8. Центральна виборча комісія одночасно з формуванням складу окружної виборчої комісії призначає голову, заступника голови, секретаря такої виборчої комісії. Кожний суб’єкт подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій має право на пропорційну частку кожної категорії керівних посад в окружних виборчих комісіях. Частка керівних посад для кожного суб’єкта подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій в межах загальнодержавного округу визначається відповідно до кількості кандидатур, включених від цього суб’єкта до складу окружних виборчих комісій, у відношенні до загальної кількості осіб, включених до складу окружних виборчих комісій. Особа, включена до складу окружної виборчої комісії за поданням Голови Центральної виборчої комісії, не може бути призначена на керівну посаду у виборчій комісії, крім випадків, коли до складу відповідної виборчої комісії не надійшли або надійшли у недостатній кількості подання від кандидатів на пост Президента України. Розподіл керівних посад між суб’єктами подання в межах часток, визначених відповідно до цієї частини, визначається Центральною виборчою комісією. При цьому повинна бути дотримана приблизна рівномірність територіального розподілу посад, отриманих представниками кожного суб’єкта подання.

    {Частина восьма статті 23 в редакції Законів № 1616-VІ від 21.08.2009 , № 879-VII від 13.03.2014 }

    {Частину дев'яту статті 23 виключено на підставі Закону № 879-VII від 13.03.2014 }

    10. Секретар окружної виборчої комісії повинен володіти державною мовою.

    11. Рішення про утворення окружних виборчих комісій та про їх склад, прийняте відповідно до вимог цього Закону, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії не пізніше наступного дня від дня його прийняття. Витяг із цього рішення про утворення окружних виборчих комісій у відповідному регіоні та про їх склад публікується Центральною виборчою комісією у регіональному друкованому засобі масової інформації у семиденний строк від дня прийняття зазначеного рішення. Рішення про зміни у складі окружної виборчої комісії оприлюднюється у порядку та у строки, встановлені цією частиною, однак не пізніше останнього дня перед днем виборів.

    {Частина одинадцята статті 23 в редакції Закону № 879-VII від 13.03.2014 }

    Попередня

    23/114

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати